Jest decyzja starosty w sprawie budowy nadajnika w Rzykach

, Polityka, Wiadomości, 08.07.2020 20:00, PG
Okoliczni mieszkańcy nie będą zadowoleni.
Jest decyzja starosty w sprawie budowy nadajnika w Rzykach

Od kilku miesięcy opisujemy sprawę budowy nadajnika sieci Play. Jest to stacja bazowa telefonii komórkowej wraz z instalacją elektroenergetyczną. Wybudowano go mimo ostrego sprzeciwu okolicznych mieszkańców. Pozwolenie na budowę zostało wydane jeszcze w czasach poprzedniego starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego.

Mieszkańcy os. Kierczaki i Polaki w Rzykach wywalczyli wznowienie postępowania w sprawie uzyskania pozwolenia na budowę przez starostę.

Jak się dowiadujemy od starosty wadowickiego Eugeniusza Kurdasa, decyzja już jest. Starosta odmówił uchylenia decyzji zatwierdzającej projekt i udzielającej pozwolenia spółce P4 na budowę stacji bazowej. Tym samym pozwolenie na budowę uzyskane było w sposób prawidłowy i nie nastąpi przerwanie prac.

Od tej decyzji mieszkańcom przysługuje odwołanie do Wojewody Małopolskiego.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy