reklama

Jednogłośnie za budżetem powiatu wadowickiego

Polityka, Wiadomości, 18.12.2020 10:07, INFORMACJA PRASOWA
Z budżetem Powiatu Wadowickiego jest jak z budżetem rodzinnym.
Jednogłośnie za budżetem powiatu wadowickiego

Realne spojrzenie na dochody i wydatki, ich dobre zaplanowanie, ustalenie priorytetów zajmuje czas, ale pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość. Z takiego założenia wyszli powiatowi samorządowcy, którzy przez kilka minionych tygodni ustalali szczegóły uchwały budżetowej na 2021 rok. Wczoraj (17.12) dokument został przyjęty przez Radę Powiatu w Wadowicach. Za budżetem na przyszły rok zagłosowali wszyscy radni bez względu na przynależność klubową.

Dochody Powiatu Wadowickiego na 2021 rok ustalono na kwotę 177 150 712,50 zł, natomiast wydatki na sumę 196 633 618,50 zł. Deficyt w wysokości 19 482 906 zł zostanie pokryty z niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu oraz kredytów bankowych.


Na wydatki majątkowe powiatu przeznaczono kwotę blisko 25,5 mln złotych. Do najważniejszych przyszłorocznych inwestycji należą m.in. dokończenie budowy budynku administracyjno-garażowego przy ul. Wojska Polskiego w Wadowicach (nowej siedziby pogotowia), budowa boisk sportowych przy Zespole Szkół Nr 2 w Andrychowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach a także zainstalowanie nowej windy w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej w Wadowicach.

Wśród inwestycji drogowych znalazły się m.in. rozbudowa kolejnych odcinków dróg powiatowych: nr 1707K Brody – Palcza (w Lanckoronie i Skawinkach), nr 1782K Kalwaria – Brzeźnica (w Kopytówce, Marcyporębie, Zebrzydowicach, Stanisławiu Dolnym, Brzezince i Brzeźnicy), Nr 1728K Izdebnik – Lanckorona – Brody (w Izdebniku), Nr 1741K Sułkowice - Brzezinka – Roczyny – Andrychów (ul. Długiej w Targanicach) a także rozbudowa drogi powiatowej nr 1738K Rzyki – Praciaki (w Rzykach).


- Dziękuję radnym, członkom Zarządu Powiatu, Paniom: skarbnik i sekretarz, a także wszystkim pracownikom starostwa, którzy pracowali nad budżetem. Choć ze względu na realia finansowe nie wszystko, co chcielibyśmy zrobić dla mieszkańców, udało się wpisać do dokumentu, i tak mamy bardzo ambitny budżet, który jest naszym wspólnym dziełem - komentował wynik głosowania starosta Eugeniusz Kurdas.

- W trudnych czasach, w których wszyscy zastanawiamy się, jak bardzo pandemia uderzy w gospodarkę - w tym w finanse samorządów - udało się znaleźć konsensus w jednej z najważniejszych spraw. To dobrze wróży na przyszłość, bez wątpienia bowiem przed nami jeszcze wiele ważnych decyzji w tej kadencji samorządu – dodaje wicestarosta Beata Smolec.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy