reklama
reklama

Jarosław Kaczyński przyjedzie do Wadowic

Polityka, Wiadomości, 05.11.2022 09:45, GM
Mobilizacja w szeregach PiS - przyjeżdża ich szef.
Jarosław Kaczyński przyjedzie do Wadowic
Jak już informowaliśmy, w poniedziałek (7.11) do Wadowic i Andrychowa przyjeżdża lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

W piątek mobilizacja zapanowała także w szeregach lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, bowiem dotarła do nich informacja, że w sobotę 12 listopada w ramach objazdu kraju, do Wadowic ma przyjechać sam prezes PiS Jarosław Kaczyński.


Już rozpoczęto przygotowania do tej wizyty. Spotkanie odbędzie się prawdopodobnie w wadowickim kinie. Spotkania z Kaczyńskim są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, ale z relacji medialnych w różnych części kraju wiadomo, że wcale tak nie jest. Wpuszczani są tylko sympatycy partii, którzy do mniejszych miejscowości byli nawet dowożeni autokarami, aby zapełnić salę.

Jak będzie w Wadowicach za kilka dni? Tak było podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Wadowicach w 2019 roku: Konwencja PiS z Jarosławem Kaczyńskim w Wadowicach

Wybory parlamentarne odbędą się najpewniej dopiero jesienią 2023 roku. Według aktualnych sondaży, co prawda PiS cieszy się nadal największą popularnością, ale ta partia nie miałaby już możliwości utworzenia większości parlamentarnej i rządu w nowej kadencji. Ale do wyborów pozostał jeszcze prawie rok, więc wszystko jest jeszcze możliwe.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 07.11.2022 20:34

https://www.youtube.com/watch?v=qwfspl35XqI

Archanioł Michał, 07.11.2022 20:31

@FeelFree a dokąd? Do świata politycznej poprawności zabijającej wszelką LOGIKĘ. Do świata gdzie WOLNOŚĆ została zastąpiona spełnianiem zachcianek ( wiadomo, że te wynikające z popędu seksualnego dominują ). Wszędzie jest "tak samo", tzn tam gdzie są ludzie :). PYCHA .CHCIWOŚĆ. NIECZYSTOŚĆ. ...... "Tak się zaczyna każda misja, Znaleźć człowieka, swoją przystań, Urządzić po swojemu fragment świata, Zbratać się z nim (tak czyń) I nie żałować słowa dobrego, Mądrego słowa, po drogach wędrować, Zrobić co tylko się da, aż się dopełni czas. Tańcz!" Mirosław Czyżykiewicz

FeelFree, 07.11.2022 13:45

@Zakolog - czyli Twoim zdaniem biorąc pod uwagę tempo i prognozowany przebieg procesów społecznych oraz długość trwania naszego nędznego, ziemskiego żywota jedynym z punktu widzenia logiki uzasadnionym działaniem w obecnej sytuacji jest ********** stąd ? bo alternatywą byłoby masochistyczne trwanie w lokalnym miksie post-PRL-u z dzikim kapitalizmem z udziałem także zagranicznym wprowadzanym z użyciem polityki bez zasad moralnych i do tego przyprawionego quasi-mafijnym układem ?

Zakolog, 07.11.2022 12:27

@FeelFree - Mnie specjalnie ta hegemonia wójta Żaka, a szczególnie jego zaplecza nie dziwi. Idealnie wpisuje w stały i niezmienny od ponad 300 lat problem Polaków. W literaturze przedmiotu opisany pod hasłem „dualizmu na Łabie”, czyli zbiorów powodów dla których, pomimo zbliżonych warunków geograficznych, klimatycznych, zasobów naturalnych obszary na zachód od rzeki są dużo bardziej rozwinięte gospodarczo w stosunku do ich wschodnich peryferii. Jednym z wewnętrznych powodów jest nasz folwarczny model społeczeństwa a co za tym idzie również naszego kapitalizmu. Nasz Wójt Żak cierpi na folwarczny zespół megalomanii urojeniowej, zwany też syndromem Kazimierza Wielkiego. Problem w tym, że Wójt nie jest Kazimierzem Wielkim, a podejrzewam, że nawet Kazimierzem. Struktura społeczna, ale też struktura władzy budowana na jednym władcy i zależnych od niego wasalach, jest oczywiście politycznie użyteczna i petryfikuje utrzymanie władzy, ale kompletnie nierozwojowa a nawet głęboko wsteczna. Gdybyśmy tylko przeanalizowani indywidualne osiągnięcia, kompetencje nie tylko samego Wójta, ale szczególnie filarów jego władzy, to tam specjalnie za dużo mięsa nie ma. Za to jest bezgraniczna prawie quasi religijna wiara w samego Wójta.

FeelFree, 07.11.2022 09:45

@Zakolog - a propos podatków to nie wiedziałem, że kiedyś najwyższe podatki wpływały w naszym kraju z dawnego województwa wołyńskiego, nawet z mazowieckiego były niższe. Dziwna ta nasza historia... Kiedyś przyszłe pokolenia w Gminie Andrychów będą się być może dziwić jak mogliśmy pozwolić tak długo trwać rządom kliki Żaka i jak mogliśmy pozwolić tak zadłużyć gminę, i jak mogliśmy pozwolić na budowę spalarni śmieci, jak mogliśmy pozwolić zlikwidować szkołę, jak mogliśmy.... Na szczęście pozostaną zapisy z sesji, pisma złożone do UW, RIO i odpowiedzi na nie itd. a nawet komentarze w sieci, więc jak ktoś będzie ciekaw i wytrwały to będzie mógł ku przestrodze prześledzić związki przyczynowo-skutkowe i wyciągnąć z nich wnioski z korzyścią dla siebie i całej społeczności.

Zakolog, 06.11.2022 21:37

Ewangelia wg św. Mateusza – Kazanie na Górze, ósme przykazanie, wers 37: Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. Tłukom do przemyślenia !

FeelFree, 06.11.2022 21:03

@Zakolog - prawda jest prawdą, a kłamstwo, kłamstwem niezależnie od tego jak pięknie przyodzieje się kłamstwo. Podobnie marnotrawstwo publicznych pieniędzy jest marnotrawstwem, niezależnie od tego czy widzą i rozumieją to radni, czy też Pani Koniczynka i jakie piękne szaty nałożą na trwonienie publicznych pieniędzy wójtowie gminy, którzy nie mieszkają w gminie, oraz bezrefleksyjni radni, którzy nie czytali po raz kolejny nad czym głosowali. Myślę, że RIO potrafi odróżnić marnotrawstwo od gospodarności, a interes gminy i wszystkich Mieszkańców od interesów prywatnych spółek?

Zakolog, 06.11.2022 18:46

@FeelFree - Nie odzywałem się, bo już nie wiem, jak mam @Koniczynka wytłumaczyć, że fiskalna funkcja podatków nawet nie jest drugorzędna, ale ledwo trzeciorzędna. Pierwszą jest utrzymanie i rozszerzanie bazy podatkowej i druga to kreacja rozwoju gospodarczego. Jeśli nie mogę tego wytłumaczyć naszej koleżance, to w zetknięciu z tłukami nie mam żadnych szans. Tak to jest trwonienie publicznych pieniędzy, ale za to jak ładnie opakowane i społeczeństwu sprzedane.

FeelFree, 06.11.2022 18:19

Przecież wiesz czemu, tylko czemu inni nie wiedzą, czemu nie zadają pytań? P.S. Dopiero na herezje o AEC się odzywasz :-) A to co robią radni i wójt w związku z AEC to przypadkiem nie jest niegospodarność i trwonienie publicznych pieniędzy ?

Zakolog, 06.11.2022 17:38

@FeelFree, tomekx w tym przypadku ma rację, likwidacja tego potworka AEC jest naturalną i logiczną konsekwencją jego powstania. Ten byt powstał tylko po to, aby Janusz mógł bez kosztów wycofać się z Andrychowa a jego dotychczasowe jeszcze trwanie uzasadnione jest cyrkulacją pieniędzy od Gminy do Janusza. Jak już nie będzie pieniędzy i ochrony status quo przez tłuki z Rady Gminy, to cały ten bajzel zostanie przekazany i podpięty pod siłownie ASM. Wtedy, co inteligentniejsi mieszkańcy zadadzą sobie pytanie – dlaczego tego nie zrobiono od początku. Ciekawe dlaczego ?

FeelFree, 06.11.2022 12:26

"Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa." M.G.

FeelFree, 06.11.2022 12:26

"Ziemia zapewnia wystarczająco wiele, by zaspokoić potrzeby każdego człowieka, ale nie wszystkie jego żądze." M.G.

FeelFree, 06.11.2022 12:21

@tomekx - dobrze wiesz o co chodzi. Nie chodzi nikomu o likwidację ciepłowni, tylko aby wójt Żak z podnóżkami z rady miejskiej nie pakował jednych w swetry i siedzenie w zimnym, po to aby drudzy mieli ciepło lub/i opływali w luksusy, lub/i prowadzili intratne biznesy sami już nie wiedząc na co mają wydawać pieniądze... bo już im się nawet nie bardzo chce jeździć tymi wszystkim autami i latać helikopterami :-) Jednych pogrąża ubóstwo, tych drugich zabija nadmiar. A takie władze jak w Andrychowie pogłębiają te różnice i rozwarstwienie społeczeństwa. Ludzie otwórzcie oczy. Na tym polega niesprawiedliwość społeczna fundowana przez obecną klikę przy władzy, tej andrychowskiej i tej ze zdjęcia. Fuj.

ernest, 06.11.2022 08:22

Polacy obudźcie się kto jak nie pan Donald przecież on ma wtyki na zachodzie . kto załatwi nam dobry polski węgiel tylko z niemiec kto nam załatwi mnostwo gazu ruskiego tylko z niemiec przecież z niemiec jest wszystko lepsze odblokuje pieniadze z KPO wujek Olaf ciocia Ursula i babcia Angela się nami zaopiekują tylko pan Donald musi wygrać wybory. Ludzie otwórzcie oczy

tomekx, 06.11.2022 07:39

Zlikwidować elektrociepłownię,kupić mieszkańcom ciepłe swetry -oto nowy punkt wyborczy przeciwników burmistrza Tomasza Żaka

FeelFree, 06.11.2022 02:07

@Koniczynka - nie uważam, że podatek powinien być zlikwidowany. Uważam, że nie powinien być absurdalnie wysoki w stosunku do innych stawek przewidzianych dla innych zabudowań. Proponuję porównać rozwiązania w tym zakresie przyjęte w innych gminach. Za podobny absurd uważam wielokrotnie wyższą stawką podatku od garażu wolnostojącego w stosunku do zlokalizowanego w bryle budynku mieszkalnego jednorodzinnego. A związek między jednym, a drugim jest taki, że najpierw płacimy niesprawiedliwe podatki, a potem są one wydawane na potrzeby niektórych mieszkańców, lub nawet nie-mieszkańców tylko właścicieli robiących w tej gminie biznes. To zwielokrotniona niesprawiedliwość społeczna. W majestacie prawa. Z inicjatywy burmistrza i zatwierdzana głosami wybranych przez nas radnych. Skrót logiczny obiegu kasy w Gminie Andrychów: biedny właściciel stodoły w Rzykach płaci podatek, za który klika Żaka dofinansowuje ciepłownię w centrum miasta, która zapewnia ciepło dużym, prywatnym firmom. A w przykładowych Rzykach nadal brakuje na budowę drogi do domu płatnika podatku od stodoły... Czy tak wygląda sprawiedliwość społeczna ?

Koniczynka, 05.11.2022 23:38

FeelFree@ podatek od stodół niby czemu ma być zlikwidowany??? Jak stodoła stoi pusta to zwalić a nie narzekać!!!!!! Tomekx@ Andrychów faktycznie kwitnie i rośnie w długach. Karygodne skandaliczne i zbyteczne inwestycje jak pańska góra, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownia, mur oporowy, ruina Bobrowskich. Poszły na to miliony złotych wyrzucone w błoto!!!!!!!!!!!

FeelFree, 05.11.2022 22:14

@tomekx - co prawda Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje wolność wyznania, bo tak odbieram Twój wpis. Gwarantuje też wolność słowa... to już konstrukt nieco bardziej teoretyczny dzięki ekipie PiS, ale Polacy jej nie dadzą zniszczyć nawet siłom analogicznym do Imperatora Palpatine z Gwiezdnych Wojen więc nie wnikajmy w temat. Ale koniecznie musimy uściślić CO KWITNIE w mieście dzięki burmistrzowi Żakowi. Bo faktycznie kilka kwiatów... chociaż według mnie to raczej chwastów, dzięki niemu w Gminie Andrychów kwitnie... są to między innymi: Krwawnik Podatkowy od Stodół i Kurników, Grążel Hipokryzji, Żywotnik Długu Gminy, Niecierpek Niesprawiedliwości Społecznej oraz Rosiczka Rady Miejskiej. P.S. Bardzo proszę abyś słowo "Polak" uszanował i pisał je z wielkiej litery, także jeśli piszesz o aktualnym wójcie Gminy Andrychów.

tomekх, 05.11.2022 20:54

Ja czekam w Andrychowie (mieście kwitnącym dzięki naszemu burmistrzowi) na naszego wybitnego męża stanu, prawdziwego patriotę dla którego bycie polakiem to coś wielkiego i nie zamieniłby tego na nic na świecie ! czekam na PANA Donalda.

Kola, 05.11.2022 17:55

Skornica jesteś taką samą zdrajczynią jak komuniści

z Kęt, 05.11.2022 13:47

A Ja tego faceta lubię ! Tyle pomyj na niego wylewa "polska elita intelektualna" , a On wszystkich adwersarzy ogrywa, i to jak chce.

Jeremiasz, 05.11.2022 13:13

Pan Prezes przyjedzie odnowić oblicze tej ziemi... Jeszcze więcej socjalizmu, etatyzmu, więcej lizania d**y USA i upadlinie, jeszcze więcej zadłużania i likwidowania gospodarki, więcej i więcej Panie Prezesie bo tu ciągle mało tej głupoty i zdrady.

Jeremiasz, 05.11.2022 13:05

Pisuary to najwyżej centrum z kierunkiem na lewo, uzurpatorzy prawicy. Lewica i PiS won z powiatu.

skornica, 05.11.2022 11:48

Won wstrętne pisiory.Zdrajcy Polski.Ale za rok już niektórzy z nich będę po wyrokach.I do paki. ***** ***

Koniczynka, 05.11.2022 11:37

Takie zebrania służą tylko propagandzie. Nikt obcy tam nie wejdzie. Tylko i wyłącznie osoby z PiSu i to jeszcze odpowiednio dobrane by unikać niewygodnych pytań.

szpp, 05.11.2022 11:21

kaczor won

hebes1125, 05.11.2022 11:09

A pan "redaktorek" znowu w politykę się bawi.... Słabo.