reklama

Jak radzą sobie lokalni posłowie ze zdalnym głosowaniem? Różnie

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 27.03.2020 18:45, PG
Sejm debatuje nad tzw. tarczą antykryzysową dla przedsiębiorców.
Jak radzą sobie lokalni posłowie ze zdalnym głosowaniem? Różnie

W czwartek (26.03.) Sejm przyjął zmiany w regulaminie funkcjonowania Sejmu w związku z praca posłów w czasie epidemii koronawirusa. Zmiany te dają możliwość zdalnego głosowania posłów. Za zmianami w regulaminie opowiedziało się 250 posłów, przeciw było 104, a 14 wstrzymało się od głosu.

W piątek (27.03.) Sejm ma sporo projektów uchwał do przegłosowania. Chodzi o tzw. tarczę antykryzysową o wartości 212 miliardów złotych dla firm i ich pracowników.

W piątek od godziny 10 trwały szkolenia posłów z systemu zdalnego głosowania. Większość posłów opozycji jednak ma problem z logowaniem się i zdalnym głosowaniem.

W piątkowym posiedzeniu Sejmu uczestniczy 402 posłów. Na sali plenarnej są tylko przedstawiciele każdego klubu i koła, w sumie może tam być 42 posłów. Reszta głosuje zdalnie lub w innych salach. Posłowie pokazują w mediach społecznościowych jak to wszystko działa lub nie działa.

Nasi lokalni posłowie są podzieleni. Poseł Filip Kaczyński (PiS) z Wadowic komentuje, że system działa bardzo dobrze.


Z kolei poseł Dorota Niedziela (KO) z Kęt relacjonowała na sowim facebooku, że system nie działa i ciągle się zacina. D. Niedziela postanowiła więc pojechać do Sejmu i tam głosować.System nie działał też u posła Marka Sowy (KO).


Premier Mateusz Morawiecki prosił posłów by w zgodzie przyjęli tarczę antykryzysową i narzekał na Unię Europejską, że nie dała jeszcze ani jednego eurocenta na walkę z koronwirusem.

Koalicja Obywatelska złożyła 257 poprawek, nad którymi Sejm będzie debatował po przerwie, czyli w okolicach godz. 21:00


foto: facebook Filip Kaczyński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 28.03.2020 00:30

Każdy kto się zna chociaż trochę na programowaniu wie, że system jest nieprzetestowany i pełen błędów. W sytuacji gdy lekarze narażają swoje życie , to posłowie korzystają z systemu, który umożliwia dostęp osobom nieuprawionym, co jest sprzeczne z obowiązującym w Polsce prawem. Takie głosowania są w świetle prawa nieważne. A Pan poseł Filip Kaczyński to znany przytakiwacz, który głosuje jak mu każą. Już w pierwszym posiedzeniu Sejmu zagłosował za podwyższeniem podatków (można sobie sprawdzić na stronie Sejmu).