Ile kosztują imprezy organizowane przez gminę? Orszak z prezydentem: 33 tys. zł.

, Polityka, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.05.2019 20:35, PG
Znany jest też już dokładny harmonogram imprez na ten rok.
Ile kosztują imprezy organizowane przez gminę? Orszak z prezydentem: 33 tys. zł.

W czasie środowej (22.05.) sesji Rady Miejskiej w Wadowicach radni mieli okazję dowiedzieć się ile tak naprawdę kosztują różne wydarzenia i imprezy organizowane przez gminę.

Jak poinformowała kierownik wydziału promocji Małgorzata Targosz – Storch budżet promocyjny wynosi na ten rok 700 tys. zł. Kwota jest mniejsza w porównaniu do poprzedzającego roku. Na zakup samych gadżetów promocyjnych wydział wydał 33 tys. zł. – Gadżety idą jak woda. Ile byśmy ich mieli, tyle byśmy wykorzystali – mówiła kierownik.

Ostatnie obchody 99. Rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II kosztowały miasto około 120 tys. zł.


Na Święto Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wydano 6 tys. zł.

Organizacja Orszaku Trzech Króli wraz z udziałem pary prezydenckiej, który odbył się na początku stycznia kosztowało gminę 33 tys. zł.


Na 1 czerwca zaplanowano otwarcie wyremontowanego parku miejskiego. Ma odbyć się rodzinny piknik, w tym konkurs na najlepszą kremówkę z dziećmi w jury. 21 czerwca odbędzie nad Skawą odbędzie się tradycyjne wicie wianków zakończone koncertem zespołu LemOn.

W harmonogramie imprez jest też wadowicki tydzień jazzu, kino plenerowe, piknik wojskowy w sierpniu, turniej mikołajkowy w halówkę, jarmark bożonarodzeniowy a także tradycyjnie pożegnanie roku w sylwestra. Urzędnicy zastanawiają się czy przygotują dla mieszkańców fajerwerki czy jednak pokazy laserowe.

Jak mówiła Małgorzata Targosz –Storch, oprócz tych wymienionych wydarzeń gmina jest współorganizatorem wielu innych imprez np. Mistrzostw Świata w trialu, które odbędą się 11-11 sierpnia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bryndza, 22.05.2019 20:47

Brawo Bartuś Takiego ojca naszej gminy nam trzeba było. Brawo Ty.