reklama
reklama

Ile kosztował zagraniczny wyjazd delegacji z gminy Andrychów?

Polityka, Wiadomości, 12.10.2022 11:05, DK
Magistrat przedstawił informacje w tej sprawie.
Ile kosztował zagraniczny wyjazd delegacji z gminy Andrychów?
Wyjazdy zagraniczne różnych władz drażnią mieszkańców. Ludzie często z trudem wiążą koniec z końcem, a tu władza podróżuje na koszt podatników. Ostatnio media informowały, że delegacje zagraniczne ministra edukacji Przemysława Czarnka - m.in. do USA, Paryża, Rzymu - kosztowały podatników aż 141 tys. zł!

Ale podróżują też lokalne władze. Ostatnio informowaliśmy o wyjeździe licznej delegacji z gminy Andrychowa do niemieckiego Isny, partnerskiego miasta Andrychowa. Powód to 25-lecie partnerstwa pomiędzy obu miastami. Na czele ponad 40-osobowej stanął burmistrz Tomasz Żak.

- Ile za ten wyjazd zapłacili podatnicy? - pytają mieszkańcy.

A my takie pytanie skierowaliśmy do magistratu w Andrychowie.

- W odpowiedzi na pytanie, poniesione koszty transportu i ubezpieczenia uczestników wyjazdu do Isny to ok 21 000,00 zł. Pozostałe koszty pokrywała strona zapraszająca. Zaproszonych zostało 50 osób, w wyjeździe uczestniczyły 43 osoby z różnych organizacji: były Burmistrz Tadeusz Woźniak, przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Andrychowa, Grupy Twórców MY, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Hufca Andrychów, Emerytów, przedsiębiorców, Koła Gospodyń Wiejskich, Radni Rady Miejskiej w Andrychowie, Zespół "Servoos Family" oraz delegacja z Urzędu - informuje Agnieszka Gierszewska, dyrektor biura burmistrza Andrychowa.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 20.10.2022 16:47

jednym słowem tu was mają ((((..))))

kaczor, 12.10.2022 17:06

czy mamnewsa mógłby zapytać jeszcze o koszty delegacji? Urząd mówi o kosztach transpostu i ubezpieczenia. Nie ma słowa o delagacjach. Czy mamnewsa mógłby dopytać???

Koniczynka, 12.10.2022 12:30

Miliony złotych wyrzucone w błoto poszły na ruinę Bobrowskich, pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie to te 21 tysięcy to... grosze. Jak szaleć to szaleć. Może jeszcze zaprojektują lotniska na terenie cegielni, a karetka pogotowia ratunkowego dalej stoi pod chmurką!!! Szkoła podstawowa nr 5 dalej czeka na remont!!!!!! Hala sportowa miała już dawno być, aha miała być ale nie ma. Burmistrz i jego radni wstydźcie się. Jesteście maszynkami do głosowania...

nick1, 12.10.2022 12:27

wszystko ok Panie Burmistrzu. Proszę się trzymać i do przodu. Jedno tylko - niepotrzebnie Czesiek z osiedla wmawiał ludziom że nic nie kosztowało to podatników. Głupio wyszło. Wystawił na wyśmianie tych co mu zaufali i powtarzali. Jeśli pan może niech mu pan powie coś do rozumu.

tomekх, 12.10.2022 12:08

Panu burmistrzowi to się po prostu należy !!!

FeelFree, 12.10.2022 11:15

https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/tomasz-zak,839.html#glos

FeelFree, 12.10.2022 11:14

https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/70915