reklama

Gowin wyrzucony z rządu, ludzie protestują w obronie TVN

Polityka, Wiadomości, 10.08.2021 19:22, red
Choć to wakacje, emocji politycznych nie brakuje.
Gowin wyrzucony z rządu, ludzie protestują w obronie TVN

We wtorek (10.08) wieczorem poinformowano o dymisji wicepremiera Jarosława Gowina, co oznacza de facto rozpad koalicji rządzącej, czyli tzw. Zjednoczonej Prawicy.

Ale PiS ma rządzić dalej, bo podobno kilku posłów spoza koalicji (w zamian za coś?) uda im się przeciągnąć na swoją stronę i w środę (11.08) mają w Sejmie głosować tzw. ustawę anty-TVN.

O co w tej ustawie chodzi? W skrócie - o prawa właścicielskie. Dziś właścicielem TVN jest amerykański koncert Discovery, ale PiS chce aby media w Polsce mogły być w posiadaniu tylko firm z Unii Europejskiej.

Przy okazji zmian własnościowych udziały TVN mogą wpaść w ręce jakiejś firmy związanej z PiS, co docelowo może oznaczać, że informacje podawane w TVN niczym nie będą się różnić od tych podawanych w TVP, w myśl zasady "hubudubu, łubu dubu, niech żyje nam....". Czyli więcej afer z udziałem partii rządzącej Polacy już nie zobaczą. Taki jest scenariusz.

Tymczasem we wtorek wieczorem w obronie TVN i przeciwko zawłaszczeniu przez PiS tej największej ogólnopolskiej niezależnej stacji telewizyjnej protestowali ludzie w kilkudziesięciu miastach w Polsce, w tym w Wadowicach, Oświęcimiu.

Dodajmy, że Jarosław Gowin sprzeciwiał się ustawie anty-tvn, a także krytycznie wypowiadał się o podatkowych założeniach tzw. Polskiego Ładu, który oznacza jeszcze większe dociążenie podatkami większości polskich firm.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

hebes1125, 11.08.2021 08:24

Ile 40 osób? No co za brednie wypisuje Panie reżyseżu!!!!! Stronniczy Pan jest.

ƅarte, 10.08.2021 20:44

JEST MOC !!! jak w trabancie :-)

rumcajs, 10.08.2021 20:44

Starsza Pani, siwe włosy z transparentem ***** *** , w otoczeniu nauczyciele i urzędnicy ... żałośnie to wygląda... To ma być inteligencja? (na zdjęciu jest kilku nauczycieli i urzędników). PS Też nie przepadam za PiS, ale to jest jakiś kabaret. Starsza Pani z przekleństwem na transparencie. To jest odbicie filmu idiokracja chyba. Dyskutować już nie warto? Czego Wy dzieci uczycie? Nawet argument hiperbolizacji tego ***** *** trudno obronić. Oj, zapomniałem że pierwszy raz w od 1989 roku nie było debaty przed 2 turą wyborów prezydenckich. To teraz będziemy dyskutować na przekleństwa i wybijanie szyb? Brak słów po prostu co za prostactwo się w Polsce szerzy z obu stron.

rumcajs, 10.08.2021 20:33

Fajnie wykadrowano. Rzeczywiście sporo ludzi :) . PS ten Pan na ławeczce przyszedł na rynek, a nie na protest jakby co ;) ! Tak samo manipulujecie jak TVP tylko w mniejszej skali. Warto również pamiętać, że dwie kadencje temu TVP wraz z TVN były tubą propagandową i robiły to samo, tylko że Polacy mają pamięć maks 4 lata. Taka przypadłość.

zorro, 10.08.2021 19:58

Protestują tylko wyznawcy ObersturmbannTUSKführera

tomekx, 10.08.2021 19:18

Fajnie.Koniec pis bliski