reklama

Gminy już kupują przeźroczyste urny wyborcze

, Polityka, Wiadomości, 10.11.2016 11:00, (red)
Od najbliższych wyborów w Polsce karty do głosowania po raz pierwszy będą wrzucane do przeźroczystych urn wyborczych.
Gminy już kupują przeźroczyste urny wyborcze

Według kalendarza najbliższe wybory odbędą się jesienią 2018 roku. Będą to wybory samorządowe, w trakcie których wybrani zostaną radni oraz burmistrzowie i wójtowie gmin.

 

Państwowa Komisja Wyborcza już zdecydowała, że we wszystkich komisjach będą musiały znajdować się przeźroczyste urny wyborcze. Do tej pory były to drewniane biało-czerwone skrzynie.

 

Gminy już kupują nowe urny. W skali całego kraju to będzie spory wydatek. Władze gminy Zator przeprowadziły ostatnio rozeznanie cenowe. Szacuje się, że zakup nowych urn do komisji wyborczych w tej gminie to będzie wydatek ok. 10 tys. zł.

 

 

 

foto: urnywyborczekoncept.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomacik, 10.11.2016 15:54

I komu ten idiotyzm jest potrzebny. W tych urnach i tak nie będzie widać ile kto ma głosów. Zbędny wydatek który lepiej było wydać na dzieci

Starybrat, 10.11.2016 12:10

a i tak wygra PSL :)