reklama

Gmina wybudowała firmie rurociąg. Teraz przedsiębiorstwo musi spłacić dług

, Polityka, Wiadomości, 14.09.2019 11:35, PG
Chodzi o 1 mln zł.
Gmina wybudowała firmie rurociąg. Teraz przedsiębiorstwo musi spłacić dług
Wiele lat temu, w czasie budowy pierwszej części obwodnicy Kęt (od ul. Spacerowej do ul. Kościuszki) gmina Kęty wybudowała rurociąg, z którego do tej pory korzysta Grupa Kęty.

Przedsiębiorstwo to nie było wtedy w stanie samemu zrealizować takiego kosztownego zadania. Ustalono wtedy, że za jakiś czas GK zwróci gminie koszty budowy rurociągu. Jest to około 1 mln zł.

Jak poinformowała podczas piątkowej (13.09.) sesji Rady Gminy Kęty skarbnik Grażyna Zątek, najprawdopodobniej, w tym roku uda się odzyskać te pieniądze.

Radnego Jana Kubika interesowało to, czy gmina będzie się starała o odzyskanie także odsetek za tak długi okres oczekiwania na zwrot pieniędzy. Burmistrz Krzysztof Klęczar powiedział, że nie i podkreślił, że umowa zwrotu kosztów będzie realizowana na podstawie dokumentów, które były zawarte te kilkanaście lat temu. Zlecono także wycenę tego zadania, która wykazała 1 mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 14.09.2019 20:00

dokladnie mega wazelina

ulubieniec, 14.09.2019 12:20

Czy to było wtedy, kiedy ciepłownię od Alutech sp.zo.o. (udziałowiec Grupa Kęty) zakupiła Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA , choć w kęckiej gminie działa MZEC ?