reklama

Gmina Andrychów sprzedaje atrakcyjny teren na osiedlu. Co tam powstanie?

, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 24.09.2020 17:15, PG
Teren po wyburzonej kotłowni przy ul. Starowiejskiej zostanie wystawiony na sprzedaż. Są pomysły na to, co mogłoby tam powstać.
Gmina Andrychów sprzedaje atrakcyjny teren na osiedlu. Co tam powstanie?

W 2018 roku wyburzono starą kotłownię na rogu ulic: Starowiejskiej i Metalowców w Andrychowie.

Jeszcze przed rozbiórką, w 2013 roku, w urzędzie padł pomysł, żeby wybudować w tym miejscu nowoczesne centrum kulturalno – edukacyjno - wystawiennicze: miała powstać galeria z pracowniami, warsztatami, kawiarnią. Zrobiono nawet w tej sprawie specjalne wizualizację. Jednak nic z tego nie wyszło. Kotłownię wyburzono a w jej miejscu powstał prowizoryczny parking.

Teraz władze gminy stwierdziły, że najlepiej będzie teren ten sprzedać prywatnemu inwestorowi.

Co tam powstanie?

Wartość tej nieruchomości to około 530 tys. zł. Dodatkowo trzeba ustalić służebność dojazdów, gdyż nieruchomość ta nie przylega bezpośrednio ani do ul. Starowiejskiej ani do ul. Metalowców. W urzędzie nie chcą na razie sprzedawać tych terenów dojazdowych, by tam zrobić dodatkowe parkingi dla mieszkańców.

Radna Alicja Studniarz zaproponowała żeby nie przedawać tego terenu i urządzić tam parking z prawdziwego zdarzenia dla mieszkańców.

Wiceburmistrz Wojciech Polak odpowiedział radnej, że sporo nowych parkingów powstało w ramach przebudowy ul. Włókniarzy i Metalowców, więc tutaj nie jest on aż tak potrzebny, a dodatkowo firma, która jest zainteresowana kupnem tego terenu chce wybudować tam nowoczesny budynek wielorodzinny z podziemnym parkingiem.

- Ja nie wierzę w żadne podziemne parkingi. To ściema jest, więc gdzie Ci ludzie z tego nowego bloku będą parkować? – mówił radny Krzysztof Kubień.

Radni 13 głosami za wyrazili zgodę na sprzedaż podczas czwartkowej (24.09.) sesji Rady.

A tak wyglądała stara kotłownia, na dzień przed jej wyburzeniem:


A tutaj wizualizacja planowanej kiedyś galerii kultury:

To nowy pomysł na starą kotłownię

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martynowski, 25.09.2020 23:46

same wizualizacje, hala, kultura xD Andrychów miasto korku i wizualizacji

Zakolog, 25.09.2020 09:13

@Ania Patrzyńska - Burmistrz Wojtuś to jest proste narzędzie informacyjne, posiadające tylko dwie funkcje – kopiuj wklej z ograniczonym rozszerzeniem na cofnij i ponów. Każda próba stworzenia na tej podstawie jakiegoś złożonego algorytmu skończy się zwarciem synaptycznym. Na ulicy Włókniarzy jest tyle miejsc parkingowych dla mieszkańców, że dyrektor Marcinek musiał wprowadzić na parkingu pływalni odpłatność, ponieważ mieszkańcy za darmo nie chcieli tam parkować.

kuczi, 25.09.2020 07:20

Widocznie Wojciech Polak ma swoją osobę która to wykupi , i postawi ten budynek mieszkalny. Kiedy przetarg ? Chętnie wezmę w nim udzial, tylko nikomu nie powiem co tam zrobię bo mi ktoś pomysł zaje..IE

Turboplazmotron, 24.09.2020 21:11

Co do zasady nieruchomości powinny być zbywane przez gminę w drodze przetargowej. A tutaj Wojciech P. już wie komu i za ile i co zostanie wybudowane na tej działce. Śmierdzi ustawką.

Bryndza, 24.09.2020 20:04

Bardzo mi się spodobał ten materiał video nie widziałam go nigdy . Brawo Dawid za pomysły tych wszystkich materiałów .

Zakolog, 24.09.2020 19:27

Jeśli dobrze rozumiem, to nasze Zakotłuki w ubiegłym roku podejmowały uchwałę o budowie mieszkań socjalnych, tylko po to, aby chwilę później przesunąć kasę z mieszkań na MirkoRurę, która do dziś nie powstała. A dziś sprzedają w pełni uzbrojony teren o przeznaczeniu mieszkalnym pod prywatną inwestycję i jeszcze oddają w użytkowanie część gminnych gruntów, pozbawiając mieszkańców miejsca parkingowego. Czy Ktoś jest wstanie, choćby spróbować wyjaśnić mi, co te młoty mają zamiast mózgów.

kamieni.kupa, 24.09.2020 18:29

Kaktus mi na czole wyrośnie jak tam zostanie zbudowany jakikolwiek budynek wielorodzinny, tym bardziej z parkingiem podziemnym. To są jakieś mrzonki.

obserwator2012, 24.09.2020 17:34

Pan radny Lubień,to chyba najdalej był w Wadowicach,bo w Bielsku wszystkie nowe apartamentowce mają podziemne garaże. No i po co się tak błaźnić ,dla zasady?