reklama

Francuski region zrywa współpracę z Małopolską. Nie ma ich zgody na 'strefy wolne od LGBT'

, Polityka, Wiadomości, 02.03.2020 19:30, PG
- To dla nas nie do pomyślenia, że można w taki sposób potraktować drugiego człowieka- wypowiadał się prezydent regionu we francuskich mediach.
Francuski region zrywa współpracę z Małopolską. Nie ma ich zgody na 'strefy wolne od LGBT'

Pod koniec lutego media obiegła informacja, że Region Centralny-Dolina Loary (Francja) zawiesił relacje partnerskie z Małopolską. Powód? Deklaracja o „strefach wolnych od LGBT” przyjęta przez Małopolskę.

Sejmik województwa małopolskiego przyjął taką deklarację, według radnych PiS sprzeciwiającą się propagandzie LGBT, w kwietniu ub.r. Została ona poparta przez Zarząd Województwa, w którym zasiadają członkowie PiS-u.

Dla tego francuskiego regionu jest to jawnie homofobicznie działanie. Prezydent regionu, Francois Bonneau powiedział, że stanowisko województwa małopolskiego ws. "stref wolnych od LGBT" stanowi "nieakceptowalne zagrożenie dla bezpieczeństwa, szacunku i wolności drugiego człowieka". - To dla nas nie do pomyślenia, że można w taki sposób potraktować drugiego człowieka- wypowiadał się prezydent we francuskich mediach.

Jak podaje Onet, współpraca między Regionem Centralnym-Doliną Loary a Małopolską obejmowała wymianę w szkołach średnich, wspólne wydarzenia kulturalne oraz naukowe.

Deklaracje anty-LGBT przyjęło już kilkadziesiąt polskich samorządów. Tylko kilka z nich zaskarżono do sądów administracyjnych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 03.03.2020 22:05

Podatki byście obniżyli, a nie zajmowali się pierdołami. Dotyczy Francuzów jak i Polaków.

stachurski300, 03.03.2020 09:04

Francja zrywa ? i bardzo dobrze rzygać mi się chce jak sobie pomyślę o Francji , parkingi pełne pedalstwa a w niektórych miastach to starach się zatrzymać na autostradzie na parkingu. Marsylia to już nie miasto to dżungla.

xpek, 02.03.2020 19:55

niech mi ktoś w końcu powie co ten stuglik ze zdjęcia zrobił dla Andrychowa? stuglik i polak co ci pisowcy zrobili dobrego dla swojego okręgu wyborczego?

tomekx, 02.03.2020 19:41

lgbt to chyba jest tylko w tych pisowskich głowach,pajace jedne zawsze muszą z kimś walczyć