Filip Kaczyński podsumował pierwszy rok w Sejmiku

, Polityka, Wiadomości, 21.12.2016 18:30, REKLAMA
Równo rok temu dzięki Państwa zaufaniu objąłem mandat radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego. Był to rok wytężonej pracy, o którym chciałbym Państwu pokrótce opowiedzieć.
Filip Kaczyński podsumował pierwszy rok w Sejmiku

Ślubowałem "czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej województwa i dobra obywateli" 23 listopada 2015 roku. To było dla mnie ważne wydarzenie, pamiętam zawsze o 5.898 mieszkańcach, którzy poparli moją kandydaturę w wyborach samorządowych. Obejmując mandat radnego zostałem wybrany przez Sejmik w skład Komisji Kultury oraz Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, gdzie zostałem I wiceprzewodniczącym.

 

Przez rok pracy w samorządzie województwa zgłosiłem 37 interpelacji. Pytałem o wydawanie publicznych pieniędzy, zabiegałem o Szybką Kolej Aglomeracyjną do Wadowic, czy o zwiększenie bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej w Wieprzu i Gierałtowicach.

 

Wielokrotnie interweniowałem w sprawach, z którymi zwracają się do mnie mieszkańcy. Stąd mój apel do burmistrzów Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic o włączenie się do rządowego programu "Mieszkanie plus" poprzez przekazanie gminnych gruntów pod budowę bloków.

Z wielkim zainteresowaniem spotkał się także mój wniosek do krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej o przekopanie dziedzińca wadowickiej Komendy Powiatowej Policji. Złożyłem go po pogrzebie "Inki" i "Zagończyka", aby również i nasi wadowiccy Żołnierze Niezłomni odzyskali godność. Nie może być tak, że w wolnej Polsce nie znamy miejsc ich pochówku. Żołnierze Niezłomni Ziemi Wadowickiej tego od nas oczekują.

Czynnie uczestniczę w życiu naszego regionu. Dziękuję Państwu za zaproszenia na różne uroczystości, dni dziecka, dożynki i jubileusze. Zawsze bardzo chętnie do Państwa przyjeżdżam.


Zapraszam do kontaktu poprzez facebook, czy moją stronę internetową filipkaczynski.pl

 

 

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy