reklama

Emocjonalne wystąpienie radnego Kubienia. "Protestuję!"

, Polityka, Wiadomości, 03.12.2020 20:00, PG
Radny zaczął się bronić, po tym jak niefortunnie zwrócił się do innego radnego zmagającego się z chorobą.
Emocjonalne wystąpienie radnego Kubienia.

Na początku czwartkowej (26.11.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radny Stanisław Prus oraz radna Ewa Wątroba wyrazili swoje oburzenie wobec radnego Krzysztofa Kubienia, który dzień wcześniej na obradach Komisji powiedział do innego radnego – Tadeusza Sarleja – „przestań pan charczeć”.

- To jest oburzające. Nie spałam przez to do rana. Nie mogę znieść pana zachowania, tej impertynencji i złośliwości. Żądam przeprosin dla pana Sarleja – mówiła radna E. Wątroba.

Wyjaśnimy, że kilka lat temu radny Sarlej zmagał się z poważną chorobą, w efekcie której obecnie ma nieco zmieniony głos.

Radny Krzysztof Kubień przeprosił radnego Sarleja, ale postanowił się też bronić.

Podczas drugiej części sesji w poniedziałek (30.11.) (obrady były podzielone na dwie części, gdyż wystąpiły problemy techniczne w związku z posiedzeniem online) radny K. Kubień wydał specjalne oświadczenie:

"Wyrażam oburzenie i dezaprobatę dla słów, które zostały skierowane do mnie przez pana Stanisława Prusa i panią radną Ewę Wątrobę na ostatniej sesji. Sprzeciwiam się powtarzającemu się nagminnie deprecjonowaniu mnie jako osoby a zwłaszcza jako nauczyciela. Protestuję także przeciwko niczym nie nieuprawnionej ocenie przez radnych mojej pracy jako nauczyciela. Informuję, że uprawnionym do oceny pracy nauczyciela jest tylko dyrektor szkoły.

Moja praca w samorządzie nie ma nic wspólnego z byciem nauczycielem z 35 – letnim stażem.(...)"

Posłuchajcie ciągu dalszego emocjonującej wypowiedzi radnego:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 04.12.2020 17:44

Oświadczenie radnego Kubienia wygłoszone na sesji Rady Gminy, powinno zostać odczytane jako propozycja zamykającą dotychczasowe uszczypliwości personalne, serwowane sobie wzajemnie przez Radnych. Radny przyznał się do niefortunnej wypowiedzi, skierowanej do radnego Sarleja i publicznie za to przeprosił. Jednocześnie zwrócił uwagę na pełną symetrię, tego typu wypowiedzi w stosunku do niego. Tu za przykład podał wypowiedzi naszego lokalnego pana Jourdain, który co prawda jeszcze nie wie, że mówi prozą i dlatego barwnie opisuje własne wyobrażenia pożądanego przez siebie statusu społecznego. Już tylko delikatnie zasygnalizował kierowane do niego uwagi wybitnej przedstawicielki andrychowskiego magla, której ekspresja i egzaltacja jest charakterystyczna dla Pań z jej pozycją społeczną. Jeszcze w czasie wygłaszania swojej propozycji Radny był pouczany przez intelektualną szpicę klubu radnych „Nasza Dola Andrychów” o niestosowności swojej propozycji z sugestią jej odrzucenia. Po dzisiejszych komentarzach pod powyższym wpisem, jasno wynika, że piśmienni i niepiśmienni komentatorzy również nie życzą sobie, aby na sesjach RM odbywała się tylko dyskusja nad problemami miasta i wręcz żądają dalszych przepychanek słownych. Ten stan rzeczy bardzo mi odpowiada, ponieważ nadal będę mógł łacha drzeć z moich ulubieńców.

gxz, 04.12.2020 13:26

Pan Kubień nie przyjmuje opinii swoich uczniów i rodziców do wiadomości, bo bardzo marnie wypadł by w tym zestawieniu, więc woli opierać się na opinii dyrektorki, z którą zapewne łączą go ciepłe relacje bo jakby nie było pracują w tej samej szkole. Tak więc idąc tym tokiem myślenia- minister edukacji nie ma prawa karać nauczycieli za udział w protestach kobiet, ani za wygłaszane prywatne poglądy. Proponuję zatem, aby radny Kubień wystosował pismo do MEN informujące, że Minister racji nie ma, bo tylko dyrektor jest od oceny jego pracy. Ale że po drodze jest i kuratorium, i wydział oświaty w UM który wypłaca mu pensje, to już radny zapomniał. Szkoda mi chłopa, bo tak się w tej swojej zawziętości zapędził, że zaczyna pleść głupoty, co w kolejnej kadencji może działać na jego niekorzyść.

polen2003, 04.12.2020 13:24

Rrror następny człowiek opłacany przez Żaka i Wasztyla! Żal tych panów! 6 grudnia po godzinie 10 jest kolejna rocznica Wasztyla z telefonem! Mam nadzieję że służby czuwają nad tym ????

rumcajs, 04.12.2020 11:47

1) Pracuje Pan dla uczniów i rodziców, a nie dyrektora!, "Informuję, że uprawnionym do oceny pracy nauczyciela jest tylko dyrektor szkoły. " jest zdaniem wykazującym mentalność Pana Kubienia. Liczy się bardziej papierologia i zdanie dyrektora niż ocena uczniów i rodziców pracy Pana Kubienia. I tak dla przypomnienia radny pracuje dla obywateli! 2) 35 lat czy nawet 50 lat stażu nie determinuje kto jakim jest nauczycielem. Można być beznadziejnym nauczycielem z negatywnymi opiniami od uczniów i rodziców, który ma 35 lat stażu.

Skalpel, 04.12.2020 11:42

Nie ma to jak bulwersacja słowem "charczeć" i zachwyt słowem "wypierdalać".

cath, 04.12.2020 11:27

W normalnym kraju za takie słowa skierowane do osoby niepełnosprawnej składa się grzecznie dymisje i odchodzi na polityczna emeryturę.W normalnym kraju , będąc przyzwoitym człowiekiem ....

gxz, 04.12.2020 10:21

Czy tylko mi się wydaje, że praca w samorządzie nie zwalnia z bycia PEDAGOGIEM, który powinien świecić przykładem dla młodzieży? Czy uczniowie Pana Kubienia za takie słowa jakich używa nie dostali by pały z zachowania albo ominęła by ich wizyta u dyrektora? I nie tylko dyrektor jest od oceny nauczyciela Panie Kubień, ale i uczniowie, rodzice, i zwykli obywatele jeśli zachowanie takiego "PEDAGOGA" odbiega od wszelkich moralnych norm.

polen2003, 04.12.2020 09:04

Ludzie przecież to widać gołym okiem, że Stanisław Prus i Ewa Wątroba robią co im nakazali ich wielcy idole Tomasz Żak z Mirosławem Wasztylem! Ich polityka prowadzi tylko do podziałów naszych drogich mieszkańców za pomocą tych biednych bezradnych. Szkoda tych ludzi, że nie mają swojego rozumu.

beskidmaly, 04.12.2020 06:59

nie ma nic gorszego jak chwalic samego siebie. Tym bardziej jak prawda w tym to tylko te "odznaczenia."

mega, 03.12.2020 21:47

a może jeszcze medal " za dałgalietnij dobrosowietskij trud " kupię ci na giełdzie