E. Bieńkowska w Andrychowie: rozpowszechnia się zasada, że nie trzeba pracować żeby mieć pieniądze

, Polityka, Wiadomości, 23.09.2019 15:15, PG
Pani minister zyskała popularność wśród Polaków po słowach wypowiedzianych w 2014 roku: "Sorry, taki mamy klimat". Sformułowanie to było odpowiedzią na wielogodzinne opóźnienia pociągów, jakie miały miejsce w tym czasie z powodu wysokich mrozów.
E. Bieńkowska w Andrychowie: rozpowszechnia się zasada, że nie trzeba pracować żeby mieć pieniądze

W poniedziałek (23.09.) przed południem w "Kinie Studyjnym Świadomego Widza" w Andrychowie (dom kultury) odbyło się spotkanie z Elżbietą Bieńkowską, komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług w UE, byłą minister rozwoju regionalnego oraz minister infrastruktury i rozwoju w rządzie Donalda Tuska.

Pani minister zyskała popularność wśród Polaków po słowach wypowiedzianych w 2014 roku: "Sorry, taki mamy klimat". Sformułowanie to było odpowiedzią na wielogodzinne opóźnienia pociągów, jakie miały miejsce w tym czasie z powodu wysokich mrozów.

Do Andrychowa była minister przyjechała na zaproszenie lokalnych kandydatów do parlamentu KO – Macieja Koźbiała, Doroty Niedzieli, Marka Sowy i Ewy Wątroby.

Rozmowa dotyczyła m.in. podziału środków unijnych pomiędzy samorządami oraz programów unijnych dla przedsiębiorców. Obecny na sali radny powiatowy Jan Wacławski, samorządowiec z 28-letnim doświadczeniem, zwrócił uwagę na to że obecnie środki unijne są w urzędzie marszałkowskim rozdawane tylko samorządom przyjaznym PiS, reszta otrzymuje zdecydowanie mniej mimo dobrych projektów.

Bieńkowska stwierdziła, że jest szalenie zaskoczona tym, że Polacy nie słyszą tych kłamstwa jakie są wypowiadane w przestrzeni publicznej. Zdaniem byłej minister ludzie nie myślą dalekosiężnie, tylko skupiają się na obietnicach PiS-u, których skutki mogą być opłakane. Powoli zaczyna rozpowszechniać się zasada, i jak to zaznaczyła Bieńkowska, nie jest to tylko cecha Polska, że nie trzeba pracować żeby mieć pieniądze a przedsiębiorca jest traktowany jak ten, który wykorzystuje pracowników a nie jako ten który daje im prace.

Komisarz jest także załamana polską edukacją. Martwi się, że niedługo w Polsce dzieci będą uczyć się historii pisanej na nową, np. bez Wałęsy.

W UE planowane jest także wprowadzenie "podatku od plastiku" ale nie ustalono jeszcze w jakiej formie, czy obciąży to przedsiębiorców używających do produkcji plastiku czy konsumentów, którzy będą musieli płacić więcej, np. za wodę w butelce plastikowej.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 25.09.2019 10:12

Mieszkancy naszej gminy nie przyszli na spotkanie z tą Panią bo moze nie są zainteresowani tą partią i tą osobą.A moze lokalnymi kandydatmi ?

ChojnaZmiana , 25.09.2019 08:08

Dokładnie ! Jakby ludzie wiedzieli to przyszłoby kilka tysięcy albo i więcej !

stan, 24.09.2019 21:44

Wielka szkoda , że nie wziąłem udziału w spotkaniu z tak bardzo interesującą i mądrą osobą jaką jest pani komisarz Elżbieta Bieńkawska , a to dlatego , bo nie wiedziałem o nim. Takich osób jak ja w okolicy jest wielu. Zwracam się do organizatorów podobnych spotkań w przyszłości aby o takich spotkaniach informowano bardziej skutecznie !.

Keson, 24.09.2019 15:55

to ilu ich tam w sumie było 7 osób?, buuhhahahahahahaaaaaaa ihahahahah uuuchchhchaahahaa

Keson, 24.09.2019 15:54

Elżbiety Bieńkowskiej na temat pensji jej znajomej. - Mówi, ja dostawałam, powiem ci 6 tysięcy... 6 tysięcy... Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota... To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował - pada w rozmowie Bieńkowskiej z Wojtunikiem.

Keson, 24.09.2019 15:53

Bieńkowska i Wojtunik rozmawiali również o sytuacji w górnictwie. - Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w dupie miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło - mówiła Bieńkowska.

Turboplazmotron, 23.09.2019 14:59

Jest jeszcze jedna popularna wypowiedź Pani Elżbiety.Szkoda że tak "ważna osoba" przemawia w tak wąskim gronie ale dzięki MN wiemy że Pani Bieńkowska interesuje się problemami mieszkańców Andrychowa.

budyn77, 23.09.2019 14:58

Premier Bieńkowska: "Praca za 6000 zł? Tylko idiota za tyle pracuje!" Jak to dobrze że nikt w Andrychowie nie zarabia mniej niż 6299 zł bo uważałaby andrychowian za idiotów!

martynowski, 23.09.2019 14:55

Tłumy przyszły hahah