reklama

Dziwna była ta ostatnia sesja Rady Miejskiej. Zobaczcie dlaczego

, Polityka, Wiadomości, 14.11.2018 17:00, PG
Koniec ery burmistrza Klinowskiego w Wadowicach.
Dziwna była ta ostatnia sesja Rady Miejskiej. Zobaczcie dlaczego

Nie ulega wątpliwości, że ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Wadowicach (14.11) odbiegała od przyjętych standardów.

Po pierwsze dlatego, że... została zawieszona. Radni, głównie PiS-u, nie przyjęli porządku obrad twierdząc, że za kilka dni kto inny będzie rządził miastem i odchodząca Rada już nie powinna kluczowych decyzji podejmować. Po konsultacji z prawnikami przewodniczący Robert Malik zawiesił sesję.

Radni zgodnie z porządkiem obrad mieli m.in. rozpatrzyć uchwałę związaną ze zmianami w uchwale budżetowej, dotacją dla OSP Gorzeń Dolny, uchwałę krajobrazową dotyczącą reklam czy uchwałę dotyczącą współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Po drugie podczas podziękowań dla odchodzącego burmistrza Mateusza Klinowskiego także nie obyło się bez ekscesów. Część radnych po prostu wyszła z sali, ale i tak większość podziękowała i z szacunkiem pożegnała M. Klinowskiego.

Po trzecie, w tym czasie na sali, jako widz, zasiadał przyszły burmistrz Bartosz Kaliński, który już za kilka dni oficjalnie przejmie władze w magistracie. Nawet zabrał głos i podziękował obecnych radnym i odchodzącemu burmistrzowi za 4-letnią kadencję. Chyba po raz pierwszy M. Klinowski doświadczył takiej uprzejmości strony B. Kalińskiego.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stan, 16.11.2018 18:40

Niemczyk; analfabeto !!!

`, 15.11.2018 10:04

Psikuta jakbyś nie zauważył to w te bzdury które wklejasz z Wybiórczej wierzysz tylko ty :-0

`, 15.11.2018 10:02

Masz Psikuta dowody na poparcie swoich BZDUR ? czy standardowo robisz z siebie .. cenzura ..

zandrychowa, 15.11.2018 07:20

Kolejna afera z udziałem człowieka ze szczytów pisowskiej władzy.Jaka to miała być ta łapówka???? 50 baniek??? a jeszcze przed wyborami pinokio morawicki mówił jacy to oni są wszyscy uczciwi.Po tej aferze pinikio gdzieś się ulotnił nie pokazywali go na wizji ale przypuszczam że nos znowu ma o kilka cm dłuższy

mirko2006, 15.11.2018 06:30

wolfgang - platwusie zapomniałeś ile rozmów nagrano w roli głównej z tymi pajacusiami z PO. A gazeta wyborcza jak i ten cały Czarnecki to ma tyle wspólnego z prawdą co diabeł z swięconą wodą. To pewnie kolejny paniczny pomysł na odzyskanie władzy. wolfgangi sio do siebie!

wolfgang, 15.11.2018 00:13

"Cała Polska się z was śmieje, prawicowcy i złodzieje! Taki bumerang mogłaby dziś rzucić opozycja w stronę obecnej władzy. Propozycja korupcyjna złożona przez już zdymisjonowanego szefa Komisji Nadzoru Finansowego właścicielowi Getin Banku to afera na skalę międzynarodową. Donoszą o niej światowe agencje finansowo-ekonomiczne, w tym Reuter. Jej skutki podważają wiarygodność biznesową Polski pod rządami pisowskiej prawicy może nawet bardziej niż niszczenie niezależności sądownictwa od rządu. Kto rządzi dziś Polską? Jak mogło dojść najpierw do mianowania przez premierkę Szydło na tak newralgiczne w państwie stanowisko kogoś gotowego do korupcyjnych propozycji idących w miliony złotych? Jej następca wymógł na korupcjoniście natychmiastową dymisję w ramach zarządzania kryzysowego po publikacji w „Gazecie Wyborczej”. Ale to grubo za mało. Słuszne politycznie są wezwania opozycji do dymisji Szydło, a nawet Morawieckiego i całego rządu. Bo to na nich ciąży odpowiedzialność polityczna za zbudowanie państwa, w którym ten skandal się zdarzył. Jest on kolejnym przykładem, że funkcjonariusze i dygnitarze obecnej władzy traktują państwo jak swój folwark. Liczy się tylko to, co służy ich interesom jako grupy trzymającej władzę. Interesy obywateli są na drugim planie. Czego się nie tkną, wali się i pali. Policja, siły zbrojne, oświata, służba zdrowia, polityka europejska, niezależność sądownictwa i mediów od ich politycznej kontroli, wizerunek naszego kraju w UE, nachalna propaganda sukcesu i kult jednostki. Prezes Kaczyński drwił z państwa pod rządami Platformy, teraz powinien połknąć język i zapowiedzieć powołanie sejmowych komisji śledczych do spraw SKOK-ów i Getin Banku. Tego wymaga polska racja stanu. "