reklama

'Dam panu ponosić ten łańcuch, żeby pan się przyzwyczaił', czyli obrady andrychowskich radnych

, Polityka, Wiadomości, 11.04.2019 17:00, PG

Ostra a momentami zabawna wymiana zdań jaką prezentują radni podczas andrychowskich obrad sesyjnych często wprawia w osłupienie obecnych na sali, ale i internautów.

'Dam panu ponosić ten łańcuch, żeby pan się przyzwyczaił', czyli obrady andrychowskich radnych

"Koalicja nie, bo nie", krokodyle łzy radnej, łacińskie sentencje…. O to niektóre tylko smaczki z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, gdzie układ sił jest bardzo podzielony: 9 radnych jest z komitetu burmistrza Tomasza Żaka, 9 radnych z PiS i 3 radnych w KWW "Kobielus 2018". Powoduje to mnóstwo sporów i przepychanek słownych. Z drugiej jednak strony jest to demokracja w całej swojej okazałości.


Podczas ostatniej sesji radny i były już przewodniczący Roman Babski przypomniał, że na pierwszym spotkaniu radnych wszyscy deklarowali współpracę a przewodniczący Krzysztof Kubień otrzymał poparcie wszystkich członków rady.

- Pani wiceprzewodnicząca Alicja Studniarz często podkreśla, że czegoś nie rozumie, więc ja użyje obrazowych porównań. Będę używał pojęcia: „Koalicja nie, bo nie”. - rozpoczął kąśliwie swoją wypowiedź R. Babski.

- Jakież efekty mają mieszkańcy gminy Andrychów, którzy zagłosowali za wyborem burmistrza Tomasza Żaka na burmistrza? Otóż efekty są takie: w grudniu „koalicja nie, bo nie” odrzuciła dobry, zrównoważony budżet gminy, narażając na poważne kłopoty jednostki budżetowe. Przez miesiąc nie można było podjąć żadnych działań.- przypomniał były przewodniczący. - W styczniu „koalicja nie, bo nie” przyjęła budżet własnymi głosami ale budżet z 2,5 mln zł dziurą, bo odrzuciła stawki za śmieci w wysokości 13 zł, by później się zgodzić na 15 zł. Dwukrotnie odrzuciliście uchwałę dotyczącą powołania MOSKiT-u a dzisiaj pani wiceprzewodnicząca wylewa krokodyle łzy, że nie ma nowego projektu uchwały. - wyliczał R. Babski.

- Urząd miejski i jego pracownicy to nie jest dyskont a państwo się zachowują jak rozkapryszeni klienci dyskontu! – oskarżał radnych Roman Babski i zdążył jeszcze wypomnieć radnego Maciejowi Kobielusowi, że podczas kampanii wyborczej obiecywał powrót całodobowej opieki zdrowotnej bez względu na to czy zostanie burmistrzem, czy nie. A do tej pory tego nie zrealizował.

Radny Kobielus i przewodniczący Kubień zarzekali się, że żadnej koalicji nie zawarli.

Ciąg dalszy jest równie ciekawy… Całość można obejrzeć na nagraniu z sesji. Między innymi padły takie słowa: - Pan radny Roman Babski jest jedną z pierwszych osób, która się nie pogodziła z wynikami wyborów. Mam taką propozycję. Po sesji dam panu ponosić ten łańcuch, żeby pan się przyzwyczaił! - Powiedział K. Kubień do Romana Babskiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mark7, 13.04.2019 22:41

Średnio inteligentny andrychowianin ze wstydem przyznaje się do swej reprezentacji w urzędzie. Niezależnie od opcji.Reprezentują ich np. dekoratorka z inteligencją cielaka i światowej sławy sołtys specjalista od opróżniania szamba.To tylko przykłady tych co andrychowianie cenią i szanują . Tylko dlatego że to nasi ochotnicy do władzy. Siermiężna to władza. Marna intelektualnie. No ale cóż, są tacy dla których furman jest autorytetem. Zapominamy o ważnym aspekcie wyborów. Władzę otrzymują ci ,którzy potrafią ją sprawować, a nie ci którzy jej pragną . Władza zazwyczaj odzwierciedla poziom wyborców. W Andrychowie poziom osiągnął stan niespotykany w innych częściach kraju. Proszę poczytać biografię naszych radnych . Wstyd!!!

Turboplazmotron, 12.04.2019 14:02

I jeszcze z ciekawostek .Zgromadzenie publiczne w Andrychowie 13.04.2019 godz. 10.30-11.30 Miejsce Andrychów, Plac Adama Mickiewicza Liczba uczestników - 20 osób Cel zgromadzenia - postulat o wprowadzenie edukacji demokratycznej

Turboplazmotron, 12.04.2019 13:52

Przeczytałem dzisiaj dwie ciekawe interpelacje Radnego Jakuba . Ciekawe jakie będą odpowiedzi.

Turboplazmotron, 12.04.2019 12:52

Drodzy komentujący . Pamiętajmy że obrażając Radnego(Radną) pośrednio obrażamy osoby które głosowały na Niego(Nią).

szeliga, 12.04.2019 10:45

Mam taką propozycję. Po sesji dam panu ponosić ten łańcuch, żeby pan się przyzwyczaił! " Panie Kubień przeczytaj to ze zrozumieniem , albo poproś koleżenkę aby to "wyjaśniła". Dobrze byłoby aby prowadzący poświęcili 4 godziny i prześledzili swoją rolę i umiejętności podczas prowadzenia tej sesji. Jest mi wstyd a zarazem smutno , że mamy takich radnych, którzy decydują o tym jak mam żyć w moim miasteczku. Pan i pozostali radni winni są nam służyć , a decyzje podejmować dla dobra ogółu , a nie tylko pokazywać swoją arogancję i pokazywać się potulnie z bukietami kwiatów. Jestem porażona poziomem intelektualnym , wiedzą , rozumem , rozsądkiem pewnej grupy radnych . Zachowują się gorzej jak dzieci w piaskownicy - nie obrażając dzieci . A może by tak póki co złożyć rezygnacje p. Krysztofie z przewodniczenia Radzie razem z koleżanką , która przykro to mówić ale sama twierdzi ,że nie nadaje się do tej roli , bo nic z tego nie rozumie co jest przedmiotem obrad. P. Alicjo i P. Krzysztofie - wstyd

NIE bo NIE, 11.04.2019 23:31

Reprezentanci Dojnej Zmiany ,partia ponad wszysko, partia ponad rozum , partia ponad Głos Suwerena ! Brawo Paniowie i Panie z koalicji KK i MK ... śmiech na sali w waszym wykonaniu ,ale niestety przez łzy ...

Turboplazmotron, 11.04.2019 20:38

Cytat dla Radnego "W pogardliwym stosunku do innych chodzi o wywyższanie się nad nimi poprzez poniżanie ich, frustrowanie, degradację. Jestem wielki, kiedy inni obok mnie stają się mali"

",,**,,", 11.04.2019 19:33

Babski znakomicie skomentowal koalicje nie bo nie... dramat panowie i panie z pisu maja siano w łebie. Kobielusie gdzie obiecany dom seniora i całodobowa opieka zdrowotna??? Kobielusie jakim trzeba byc idiota by glosowac przeciwko podwyżce cen śmieci 13zl, by za miesiąc glososowac za podwyzka 15zl. Masz chlopcze rozum czy tak samo jak pisiory siano w łebie???? Kubieniu i Kobielusie nie wstyd wam za wyglad i stan szkoły podstawowej nr 5 w Andrychowie??? Za niby parking przed szkołą!!!!!!! Chlopy opamietajcie sie bo jak wyborcy rusza na sesje to bedziecie biedni i telewizja o was uslyszy. Dosc pasozyty brania kasy za nierobstwo!!!!!!!

",,**,,", 11.04.2019 19:30

Babski znakomicie skomentowal koalicje nie bo nie... dramat panowie i panie z pisu maja siano w łebie. Kobielusie gdzie obiecany dom seniora i całodobowa opieka zdrowotna??? Kobielusie jakim trzeba byc idiota by glosowac przeciwko podwyżce cen śmieci 13zl, by za miesiąc glososowac za podwyzka 15zl. Masz chlopcze rozum czy tak samo jak pisiory siano w łebie????

Zakolog, 11.04.2019 18:48

E no, Romek wymiata, prawdziwy pisożerca, to jest intelektualny pogrom, publiczne ciałopalenie. Brońmy naszych pisowców, zanim ich Romek do końca spopieli. W kategorii sentencje łacińskie proponuję Romka ustrzelić z kalibru - „quod mecum nescit solus vult scire videri” - w tłumaczeniu innego Romka, ale też z UJ, to znaczy „czego nie wie razem ze mną, to pragnie udawać, że wie tylko sam”. Panie Romku, pan wytłumaczy koleżance Alicji, iż autor dzieła, z którego ten cytat pochodzi, wymyślając swój tytuł, na pewno, nie miał na myśli radnej Alicji lub radnego Macieja.

kaczor, 11.04.2019 18:35

Zeby rozładować atmosferę. U nas tak źle nie ma :) Co innego u sąsiadów Niemiecki dziennik "Bild" informuje, że Robert Lewandowski pobił się na treningu z Kingsleyem Comanem. Piłkarzy rozdzielali koledzy z Bayernu. https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/815662/bild-robert-lewandowski-pobil-sie-z-kolega-z-bayernu-monachium

tomasz2, 11.04.2019 18:33

ale pytanie na czasie - zadają je zgodnie i ludzie co lubią Żaka i ci co jego rządów nie popierają: czy pan Babski należy do tych którzy uważają że trzeba zrezygnować z jakies inwestycji w gminie żeby samorząd mógł zapłacić nauczycielom za strajk czy niewykonywanie obowiązków ??? Czy także on jest wsród tych którzy myślą że nauczyciel to "nie jakiś robol" i dlatego czy uczy czy siedzi godzinami w pokoju nauczycielskim z kawą w ręku i tak pensja mu sie należy choćby z inwestycji samorząd miał zabrać?

salwa95, 11.04.2019 18:31

a żenada to jest program podstawówki, w miarę prosty i może być programowy, szkoły wyżej potrzebują większej kasy aby mieć jak naj. nauczycieli by mogli zainteresować uczniów i nakierować ich na drogę.a przeczkolanką dajmy 6 tyś. na pewno zajmą się naszymi pociechami 2 lepiej... SZKOŁA =żenada/strajk

PawelW, 11.04.2019 18:28

Tak z ciekawości "aleocochodzi" co ostatnio odkłamywałeś dzieciom?

tomasz2, 11.04.2019 18:27

pan Babski sparwia wrażenie jakby obraził się że skończyły się czasy "Zak chce i jest bez szemrania jak on chce" i jednocześnie czasy kiedy był przewodniczącym rady.

aleocochodzi, 11.04.2019 17:58

Niewielu jest prawdziwych nauczycieli z powołania którzy uczą i wychowują. Większość jest od bezkrytycznego realizowania programu tzn. od tresury dzieci pod dyktando systemu. W wielu przypadkach trzeba odkłamywać dzieciom to co przyniosły ze szkoły. Marsz lewactwa przez instytucje trwa w najlepsze.

krisu78, 11.04.2019 17:47

P. Babski jest ostatnim jaki ma prawo wypominać cokolwiek komukolwiek. Obiecywał wyborcom że zaraz po wyborach będą chcieli podnieść ceny śmieci? Obiecywał że na basen kryty zamiast 40 procent dotacji (czyli koło 13 mln) będzie ZERO zł? Obiecywał że na dopłaty do śmieci nie będzie ale za stworzeniem jakies instytucji z około 50 etatami to jak najbardziej zagłosuje? Serio to obiecywał pan Babski? i jeszcze "obrazę majestatu" jak nie będzie szło po myśli jego i Żaka?

salwa95, 11.04.2019 17:46

Mamy strefę ekonomiczną Żaka, kalwaria tu meble będzie stukać bo będzie mniejszy podatek, a pracownicy dojadą z kalwarii, też mi Żaka ekologia, barany i żaki beeeee z tego miasta.... bo potrzeba silnej władzy, rozwoju, pomysłowości i chęci a nie rady jak pupa na pół podzielona + 3... Tych trzech pcha się do środka? Do kupy poważnie... nieładnie.

kaczor, 11.04.2019 17:41

Pan Babski reprezentuje koalicje "tak bo tak chce burmistrz" . Cena basenu krytego rośnie z (jak pisał mamnewsa) 10 mln do 28 mln a radni od pana Żaka w tym pan Babski zachowują się trochę według reguły coś w stylu: "i co z tego - tak bo tak chce burmistrz".Burmistrz przedstawił coraz to droższe ceny śmieci - radni od niego - tak bo tak chce burmistrz. Jak się śmieją andrychowianie - jak Żak powie że w piątek jest sobota to radni od Żaka także zagłosują za a pan Babski być może jest wiersz ułoży na cześć Najlepszego w Polsce Burmistrza:)

PawelW, 11.04.2019 17:36

Pan Radny Mikolajek z koalicji "nie, bo nie" w jednym przynajmniej przypadku stosuje zasadę "tak, bo tak". Na swoim profilu facebookowym szczuł na strajkujących nauczycieli oraz wzywał do donoszenia na nich do Kuratorium oświaty. Piszę w czasie przeszłym, bo nie jestem już jego znajomym i wtyd mi, że kiedykolwiek byłem. Rozjuszonym przeciwnikom "żarłocznej i niedouczonej kasty naczycieli" (stylistyka zgodna z wytycznymi rządowymi) przypominam, że strajk jest prowadzony zgodnie z prawem.