reklama

Czy wybory powinny zostać przełożone? Opinie posłów PiS i PO [VIDEO]

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.03.2020 17:30, DK
Zaplanowane wybory prezydenckie 10 maja 2020 roku odbędą się?
Czy wybory powinny zostać przełożone? Opinie posłów PiS i PO [VIDEO]
W poniedziałek 23 marca w wywiadzie dla PAP Jarosław Kaczyński stwierdził, że odłożenie wyborów jest wydarzeniem zupełnie nadzwyczajnym i muszą być ku temu powody a takich - jak stwierdził prezes PiS - w oczywisty sposób nie ma.

Innego zdania jest opozycja, która nie wyobraża sobie aby w czasie pandemii choroby COVID-19 przeprowadzić wybory a co za tym idzie narazić 20 milionów Polaków na utratę zdrowia i życia.


Pierwsza tura wyborów we Francji (15.03.2020) odbyła się zgodnie z planem. Teraz kilka tysięcy Francuzów chce oskarżyć rząd o narażanie życia obywateli.
Podobna sytuacja spotka Polskę?

Przeprowadziliśmy rozmowy telefoniczne z posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Markiem Polakiem oraz z Markiem Sową - posłem z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Zdania są podzielone. Poseł Polak twierdzi, że do wyborów pozostało jeszcze dużo czasu i wiele może się zmienić. Co o takiej sytuacji myśli poseł Marek Sowa? Uważa, że zorganizowanie wyborów jest praktycznie niemożliwe, a rząd powinien zająć się pomocą przedsiębiorcom miażdżonych przez sytuację w kraju, wywołaną pandemią.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

syzyf, 26.03.2020 06:20

poseł Polak nie powie nic innego jak jego szef. Proponuję jak wybory mają się odbyć aby w komisjach wyborczych zasiadł Jarosław Kaczyński oraz P.Polak i to bez maseczek. Poza tym proponuję aby kandydatowi Jarosława Kaczyńskiego pokazano gest posłanki PiS. Jak można być posłem i narażać obywateli na zagrożenie ,ten wirus nie zniknie 11 kwietnia on niestety jeszcze długo nie da zapomnieć o sobie .Co Pan zrobił pośle Polak dla walki z wirusem ile Pana partia zakupła respiratorów ,maseczek płynów dezynfekujących.

skornica, 25.03.2020 20:19

Pośle Polak-ile sprzętu dla Szpitala w Wadowicach załatwiłeś? Zagłosowałeś za 2 mld zł na TV szambo a nie na walkę z rakiem!!!!Tylko umiesz czapeczkę kaczora trzymać podczas miesięcznicy smoleńskiej. Totalne dno pisowskie...