reklama

Czy egzaminy się odbędą? Relacjonujemy drugi dzień strajku nauczycieli [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 09.04.2019 18:40, PG
Niektóre szkoły zawieszają strajk!
Czy egzaminy się odbędą? Relacjonujemy drugi dzień strajku nauczycieli [AKTUALIZACJA]

Egzaminy gimnazjalne zaplanowano na 10-12 kwietnia. W środę o godz. 09:00 ma odbyć się część humanistyczna, w czwartek – część matematyczno – przyrodnicza, w piątek – język obcy nowożytny.

Od poniedziałku (08.09.) w całej Polsce trwa strajk nauczycieli, dlatego przeprowadzenie egzaminów stoi pod znakiem zapytania. Jeśli Związek Nauczycielstwa Polskiego nie dogada się z rządem to w niektórych szkołach egzaminy mogą się w ogóle nie odbyć.

Teraz to największy problem mają dyrektorzy szkół, którzy na środę (10.09.) muszą skompletować składy komisji egzaminacyjnych. Ze strony rządowej wyszedł pomysł aby zaangażować w to nauczycieli katechetów, rencistów i emerytów. Dopiero jutro około godz. 08:00 wszyscy dowiemy się czy egzaminy się odbędą, czy nie. Uczniowie 3-klasy gimnazjum jutro powinni przyjść do szkoły.

Szkoły różnie radzą sobie planowanymi egzaminami. W Wieprzu zawieszono strajk.

- Dyrektor ZSP nr 1 im. Jana Pawła II w Wieprzu informuje, że w porozumieniu z komitetem strajkowym i nauczycielami strajk został w naszej szkole odwołany na czas trwania egzaminów gimnazjalnych i czas trwania egzaminów dla klas ósmych. Egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem - poinformował dyrektor szkoły Kazimierz Fąferko.

Również dyrektor szkoły w Rzykach Andrzej Janus zapewnia, że egzamin się odbędzie.

We wtorek wieczorem małopolska kurator oświaty zapewniała, że egzaminy w Małopolsce odbędą się, a kuratorium dysponuje zasobami nauczycieli, którzy są w stanie zapewnić obsadę w komisjach w szkołach, w których jest problem z obsadą komisji.

We wtorek sprawdziliśmy jak wygląda drugi dzień strajku w gminie Andrychów. Tutaj 15 placówek strajkuje. Ogólnie w całej gminie 73% nauczycieli przystąpiło do akcji. Odwiedzamy szkołę w Rzykach, gdzie strajkuje 100 % nauczycieli oraz szkołę w Brzezince, która nie strajkuje w ogóle. Dlaczego? O tym w materiale. Z kolei prezes andrychowskiego oddziału ZNP Sylwia Żmudka podsumowuje pierwszy dzień strajku.Relacja z pierwszego dnia strajku: link

Relacja z rana, drugiego dnia: link


Z oficjalnych danych ZNP wynika, że w poniedziałek (08.04.) w Małopolsce strajkowało 1266 placówek oświatowych (77% objętych sporem) a strajkowało 25 642 pracowników oświaty.


Za kilka dni wypadają także egzaminy ósmoklasisty:

1. język polski - 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) - godz. 9.00

2. matematyka - 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) - godz. 9.00

3. język obcy nowożytny - 17 kwietnia 2019 r. (środa) - godz. 9.00

Miejmy nadzieję, że do tej spór między rządem a nauczycielami zostanie zażegnany.Rzyki:

Brzezinka:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 10.04.2019 11:16

Goscja ---> ja się zgadzam, że nauczyciele powinni zarabiać więcej. Ale dlaczego do jasnej cholery jak ktoś ma problem to angażuje do tego innych? Dlaczego ja muszę brać wolne bo nauczyciel nie dogadał się z kimś tam wyżej ? Dlaczego stoję w korku bo jakiemuś rolnikowi się coś nie spodobało. To jakieś pomylenie pojęć bo obrywają zupełnie nie Ci co powinni. No a już granie dzieciakami przy egzaminach i wciąganie ICH w to wszystko uważam na najwyższy stopień chamstwa. BRAWO i wielki SZACUN dla p.Dyrektor z Wieprza za rozsądek i faktyczną troskę o ucznia. A a-propos nauczyciela i stolarza - mam wrażenie, że niektórzy z tzw. grona pedagogicznego tego nie rozróżniają i chyba powinni jednak przejść na stolarstwo (lub do baletu ;-) ) bo nie mają zielonego pojęcia o metodyce i dydaktyce - a p. Żebrowska kojarzy się z autorem kulinarnym...

gregory, 10.04.2019 09:17

Gadania o zawieszeniu strajkują czas świąt nie ma sensu inaczej komentować jak "słaby żart". Może od razu zawiesić go na wszystkie niedziele, dni ustawowo wolne, wakacje i ferie???:)

gregory, 10.04.2019 09:15

To oczywiste że każdy z nas rodziców wspiera dobrych nauczycieli. I żałuje że ci ktorym nie chce się zbyt często mają najwięcej do powiedzenia o tym co im się należy. Żal w całej tej sytuacji dobrych nauczycieli prawie tak samo jak dzieci i rodziców. Żal też że podwyżki mają być dla wszystkich. Bo ci co są dobrzy powinni i 10 tys zarabiać a ci którym się nie chce iść jednak na emeryturę albo zmienić zawód. Ale karta nauczyciela o jaką walczy się jak o niepodległość......

Turboplazmotron, 10.04.2019 09:01

To że chcemy żeby egzaminy się odbyły nie znaczy że nie popieramy i nie wspieramy dobrych nauczycieli ( piszę jako rodzic). Miłego dnia.

Turboplazmotron, 10.04.2019 08:59

Cytat na dziś strajkujacego nauczyciela "Na co dzień pracuję w oparciu o relacje z uczniami. Wspólnie rozwiązujemy różne problemy, rozmawiamy i co miałbym im teraz powiedzieć? Że pieniądze są ważniejsze od nich? Nie rozumiem, dlaczego nikt z mądrych związkowców nie pomyślał o tym, by strajkować wspólnie z uczniami? Zrezygnować z zajęć dydaktycznych i tylko z nich. Za to można by prowadzić z uczniami dyskusje, zagrać z nimi w piłkę, obejrzeć film, zrobić dzień gier planszowych, szkolny pokaz mody z rzeczy z odzysku, zorganizować akcję sprzątania miasta itd. Przede wszystkim zapewnić im opiekę i być z nimi w relacji. Tym bardziej, że z tego, co obserwujemy w internecie oni nas wspierają, są z nami. Pikietują przed ministerstwem.A my co? To nie tylko dla nas jest trudny czas, ale i dla nich, i dla ich rodzin również. Nie stawiajmy się po dwóch stronach barykady. Podziękujmy rodzicom za wsparcie nas w negocjacjach z rządem i odwdzięczmy się. Zaopiekujmy się dzieciakami, odciążmy rodziców (nie dodawajmy im dodatkowych zmartwień i problemów) i w końcu przeprowadźmy egzaminy."

krisu78, 10.04.2019 08:27

Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych w Radiu Zet: "Prawdopodobnie zawiesimy strajk na czas świąt. Decyzja zostanie podjęta dziś bądź jutro". Nie chcę żeby to brzmiało jak złośliwość ale może od razu uchwała o zawieszeniu strajku na czas wakacji??? PS. W niezłe bagno wpakowali niektórzy nauczycieli. Rodzice byli wściekli, teraz będą się z nich śmiać?

madzia, 10.04.2019 08:23

Wątku płacenia za strajk chociaż prawo jest jasne nie ma sensu długo komentować. Ocenia odpowiednie organy (oby nie ścigania) i wszyscy ci którzy jak strajkowali nie mogli liczyć na pomoc samorządów. Popieram - oby to była plotka bo wierzyć się nie chce żeby ktoś złożył tak dziwną obietnicę.

Zakolog, 10.04.2019 08:20

Widzę, że rdzeniowym problemem dla lokalnych łamistrajków, jest ewentualność otrzymania przez strajkujących gratyfikacji za ich trud. No cóż – ewolucja i jej prawa od zawsze nagradzają odwagę, jednocześnie pozostawiając konformizm w otchłani jego strachu. Gdyby Jezus posłuchał Piłata dożyłby starości, ale nie stworzyłby chrześcijaństwa, a później Kościoła, w którym to dzisiejsi działacze PiS szukają ukojenia dla swoich decyzji.

madzia, 10.04.2019 08:19

Jakbyśmy nie oceniali tego strajku to jego inicjatorzy mówili że termin wybrali tak żeby padło na egzaminy. Jeśli egzaminy odbędą się mimo strajku i niespełnienia postulatów to wiadomo co to oznacza dla inicjatorów strajku. PiS jeszcze im podziękuje za pokazanie że sobie radzi i wygrał te próbę sił? Ech. Zal dzieci, rodziców i tych nauczycieli którzy są świetni, zaangażowani a nie przychodzą do pracy żeby "zabić czas"

gregory, 10.04.2019 08:09

Co do płacenia za czas strajku to wykładnia RIO jest jasna. Nie należy się. Ale to wie każdy kto kiedykolwiek strajkował. Jeśli ktoś obiecał nauczycielom pieniądze za czas strajku to albo sam nie wie o czym mówił albo ich dla swoich celów wykorzystał. Takie jest moje zdanue. Niezły klops. Nie chciałbym być w skórze osoby która teraz musiałaby kombinować jak sugerują niektórzy narażając się na konsekwencje prawne i niechęć społeczeństwa które za czas strajku nie dostawało pieniędzy. Zwłaszcza jeśli to kombinowanie mogłoby skończyć się w ogóle zawieszeniem subwencji. Wierzyć się nie chce jeśli jest ktoś tak nieodpowiedzialny. Oby to była tylko plotka.

gregory, 10.04.2019 08:02

Co do egzaminów. Myślę że jeśli odbędą się mimo strajku i tego co mowili członkowie ZNP że może jeszcze eskalować, to będzie koniec strajku. Próbę sił wygra rząd a ZNP zostanie tylko ogłoszenie honorowej porażki. Rodzice odetchną z ulgą czy nauczyciele na tym strajku zyskają czy stracą pokaże czas

Turboplazmotron, 10.04.2019 07:10

Goscja tak przy porannej kawie dam Ci inny przykład . Jest psychoanalityk lub sexuolog. Czy idąc na wizytę do słabego, przeciętnego psychoanalityka lub sexuologa dając Mu np. 100 więcej to przez to jest On lepszym fachowcem?

tomasznasz, 10.04.2019 06:44

najkrócej rzecz ujmując -nie to obiecywano nauczycielom. Zupełnie nie to i są na to dowody. I nikt nie ma ochoty narażać się na smutne konsekwencje jeśli ktoś nie dotrzyma słowa. inna rzecz jak płacenie za strajk mimo jasnej wykładni RIO odbierze cała reszta społeczeństwa która jesli strajkowala złamaen złotówki za to nie dostała. ale o tym ten kto obiecywał powinien też wcześniej pomysleć.

tomasznasz, 10.04.2019 06:38

""- takie oświadczenia RIO, to burmistrz Żak ma dokładnie tam, gdzie rząd nauczycieli. Jak burmistrz będzie miał fantazję, to swoim nauczycielom wystawi umowy zlecenia za pilnowanie majątku szkoły w czasie strajku." Zakolog - z kilkuset nauczycielami zostanie zawarta umowa zlecenie w związku z wykładnią RIO że nie wolno płacic za strajk? myślisz że RIO nie zorientuje się co oznacza kilkaset umów zlecenie??? Kto je podpisze zramienia gminy i będzie się tłumaczył? Jesteś pewny że to obiecywano nauczycielom z naszej gminy? że nauczyciele którzy myśleli że można spokojnie strajkować bo i tak dostaną kasę za strajk mają ochotę na badanie sprawy przez RIO albo i inne organy w związku z kilkuset umowami zleceniami jakie nagle posypałyby się ? "

`, 10.04.2019 06:37

Stolarz "Dzięki podwyżce kupi lepsze narzędzia" ... OOO HAAAA HAAAAAAAA HAAAAAAAAA a np. sprzedawczyni w biedronce kupi sobie lepszą kasę fiskalną :-0 ... gratuluje toku "myślenia"

Goscja, 10.04.2019 02:32

@ Turbo*** Ty naprawdę potownujesz pracę nauczyciela do stolarza ? Tym samym dziecko do mebla ?;) Dla mnie nie da porównać się dwóch tak skrajnie różnych zawodów. Wyniki stolarza w postaci gotowego produktu jest w stanie bez problemu ocenic, a jeśli chodzi o nauczyciela to gotowego produktu nie tworzy ... I pytasz czy 1000 zł sprawi, że stolarz lepszy będzie...tak myślę, że może tak być. Dzięki podwyżce kupi lepsze narzędzia - a jak wiadomo, to czym pracujemy znacznie wpływa na efekt końcowy. Dodatkowo moze zapisać się na kursy, które też poprawia jego prace...wracając do Twojego pytania - tak, dając mu, może stać się lepszym fachowcem :)

Zakolog, 10.04.2019 00:11

Anett – z natury jestem leniwy i nie chce mi się bliźnim tłumaczyć otaczający ich świat, szczególnie, że w tym dziele należy odpowiednio kalibrować przekaz, w zależności od percepcji odbiorcy. No ale tym razem spróbujmy. Po pierwsze w demokratycznym państwie prawa każdy obywatel ma konstytucyjną gwarancję do manipulowania prawem. Po drugie burmistrz nie jest urzędnikiem państwowym, tylko samorządowym i jego obowiązkiem jest dbałość o interesy lokalnej społeczności, a nie o imponderabilia państwa. Czyli jeśli burmistrz zgodnie z obowiązującym prawem państwowym wystawi kilka tysięcy umów zleceń, to nawet taka agenda państwowa jak RIO może mu skoczyć i nie ma tu żadnego znaczenia w czym się to RIO zorientuje czy też nie zorientuje. A teraz spójrzmy na problem strajku nauczycieli z punktu widzenia obowiązujących zasad. Państwo, którego niewątpliwą emanacją jest Rząd, zabiera wszystkim, ich pieniądze w postaci podatków, usprawiedliwiając ten zabór między innymi koniecznością realizacji obowiązku szkolnego. Przy czym rząd nie negocjuje z obywatelem wielkości tej daniny, tylko arbitralnie ją narzuca. W wersji wolnorynkowej mamy tutaj sytuację, w której klient płaci bez targowania się całą kwotę za usługę z góry i posiada jedynie umowę z wykonawcą. A wykonawca w terminie realizacji oświadcza, że nie wykona usługi ponieważ pracownicy mu strajkują. I teraz pytanie do Ciebie – co klienta obchodzi, czy wykonawca płaci, ile płaci i czy w ogóle płaci swoim pracownikom, on zapłacił żądaną kwotę w całości i ma pełne prawo do usługi edukacyjnej i opiekuńczej dla swoich dzieci. Do kogo ma mieć pretensję i żądania, do wykonawcy, czy też do jego pracowników ?

Turboplazmotron, 09.04.2019 23:23

Goscja a jaką miarą mierzy się dobrego stolarza, elektryka etc. Czy dając słabemu stolarzowi 1000 zł więcej to stanie się lepszym fachowcem? Gdyby nauczyciele byli zatrudniani na normalną umowę o pracę to już dawno by lepiej zarabiali (bo dobrzy powinni) ale cóż karta nauczyciela i wszystko jasne.

Goscja, 09.04.2019 23:02

@ Turboolazmotron zgodzę się z Toba, co do Twojego cytatu ale jaka miarą będziesz mierzył ? Osiągnięcia / wyniki/ podejście do dziecka / poświęcony czas czy jeszcze inne kryterium ? A co jeśli jest świetnym pedagogiem ale nie ma wyników lub ma wyniki ale nie ma odpowiedniego podejścia ? Nie ma sprawiedliwości ... To tak, jak z 500+ ile jest takich rodzin, gdzie kasa faktycznie idzie na dzieci, a ile takich gdzie idzie na " zachcianki " rodziców ?

Goscja, 09.04.2019 22:58

@ Turboolazmotron czyli, jak ktoś ma zasady w życiu to jest z PRL ? Ok niech tak będzie jeśli Cię to uszczęśliwi, to mogę być z PRL byle tylko się nie "zeszmacić " jak niektórzy dla sławy/ kasy etc ( nie tylko w kontekście strajku ). @ kalafior przeczytałeś uwarunkowanie ? Brzezinka nie moze / nie chce strajkować ok ale niech pozostanie w swojej placówce zamiast ogłaszać się jako chętni i włazić " z butami " do innych szkół, gdzie inni wybrali inne opcje !!!

Turboplazmotron, 09.04.2019 22:50

I jeszcze cytat dnia na dobranoc "Dlaczego wuefista, który tylko rzuca piłkę i zaszywa się w kantorku ma mieć taką samą pensję jak ten, który co chwila jeździ z dzieciakami na zawody i zaraża je pasją do sportu? Dlaczego polonistka, która prawie nic z dziećmi nie robi i zadaje całe lekcje do domu, ma mieć taki sam stopień awansu, jak ta, która prowadzi z dziećmi debaty, pokazuje niestandardowe myślenie i zabiera dzieci do teatru, do galerii czy do muzeum? Dlaczego nauczyciel, który pierdzi w stołek i od 30 lat swoim beztalenciem zabija w dzieciach całą kreatywność i chęć do rozwoju, ma być traktowany tak samo jak ten, który aż kipi zaangażowaniem, który jeździ na szkolenia i ciągle się rozwija, bo kocha to co robi? Dlaczego mamy traktować tych, którzy nienawidzą swojej pracy (i często samych dzieci) na równi z tymi, którzy dzieciom by nieba uchylili, którzy są niesamowitymi autorytetami i którzy pozytywnie zmieniają dziecięcą wizję świata, często dając przy tym wsparcie, zostające z nami na całe życie"

Turboplazmotron, 09.04.2019 22:46

Goscja chyba pomyliły Ci się ustroje PRL już słusznie minął. Jeżeli cześć nauczycieli chce strajkować w tak ważnych dniach dla uczniów to ich prawo ale niech uszanują tych nauczycieli którzy chcą pracować. Kilku nauczycieli z którymi rozmawiałem chciałoby zawiesić strajk na czas egzaminów ale boją się że nazwą ich "łamistrajkami" lub "pisiorami". Zastanawiam się też jak będzie wyglądało nadrabianie zaległości programowych powstałych w skutek strajku?

Anett, 09.04.2019 22:28

"- takie oświadczenia RIO, to burmistrz Żak ma dokładnie tam, gdzie rząd nauczycieli. Jak burmistrz będzie miał fantazję, to swoim nauczycielom wystawi umowy zlecenia za pilnowanie majątku szkoły w czasie strajku." Zakolog - z kilkuset nauczycielami zostanie zawarta umowa zlecenie w związku z wykładnią RIO że nie wolno płacic za strajk? myślisz że RIO nie zorientuje się co oznacza kilkaset umów zlecenie??? Kto je podpisze zramienia gminy i będzie się tłumaczył? Jesteś pewny że to obiecywano nauczycielom z naszej gminy? że nauczyciele którzy myśleli że można spokojnie strajkować bo i tak dostaną kasę za strajk mają ochotę na badanie sprawy przez RIO albo i inne organy w związku z kilkuset umowami zleceniami jakie nagle posypałyby się ?

`, 09.04.2019 22:15

A główną zasadą jaką powinien kierować się nauczyciel jest zasada że UCZEŃ JEST NAJWAŻNIEJSZY !

`, 09.04.2019 22:10

Równość, "braterstwo ", wsparcie ..... ale to są takie ogólne zasady solidarności międzyludzkiej...... Te "niepisane zasady dotyczace solidarności zawodów" powinny być jakieś bardziej tajemnicze bo przecież są "niepisane" ... Wymyśl może jakieś lepsze te "niepisane zasady" OK ?

kalafior, 09.04.2019 21:57

No tak nie mam zasad i wartości bo nie zgadzam się z Twoją opinią co do strajku a zwłaszcza do Twojego 1 wpisu ? To że nauczyciele z Brzezinki i inni chcą aby dzieci mogły przystąpić do egzaminów w wyznaczonym terminie jest wg.Ciebie powodem do wstydu? Wiadomo kto ten polityczny strajk nakręcił i nadal nakręca ,szkoda że w tym wszystkich pokrzywdzone będą dzieci i młodzież.

Goscja, 09.04.2019 21:49

Równość, "braterstwo ", wsparcie - myślę, że to te podstawowe...a przynajmniej to te, co powinny charakteryzować grupy: nauczycieli, lekarzy, pielęgniarki itp

`, 09.04.2019 21:11

"Są pewne niepisane zasady dotyczace solidarności zawodów" ... Wymień kilka tych zasad OK ?

Goscja, 09.04.2019 21:02

Szczerze to mnie nie interesuje w co Ty wątpisz :) nic Ci udowadniać nie muszę, ba !-nawet nie chce :) wiem, wiem pojęcie solidarności jest Ci obce, zapewne, jak inne wartości :) takie czasy niestety nastały...ale, że taka grupa zawodowa, jak nauczyciele też nie znają tego pojęcia ? Temu akurat się dziwie !

kalafior, 09.04.2019 20:11

Szczerze w to wątpię po tym co napisałaś! I nie ośmieszaj się z tą solidarnością zawodową! Jedno dziecko przychodzi mi ze szkoły -S.p i mówi że nasza Pani mówi że ona nie chce strajkować ,drugie dziecko- L.O mówi mi że to samo usłyszało od swojej wychowawczyni ...

Turboplazmotron, 09.04.2019 19:20

Najlepszym rozwiązaniem problemów oświaty byłby wolny rynek ale niektórzy wolą PRL.

Turboplazmotron, 09.04.2019 19:18

Zakolog może też dać wspólnie z dyrektorem GZO wysokie nagrody(takie mają prawo) . Pytanie co zrobi?

Goscja, 09.04.2019 19:11

@kalafior, a kto powiedział, że jestem nauczycielem ? Że protestuje ? Otóż zdziwię Cię, nie protestuje. Stoję z boku, jako rodzic i się temu wszystkiemu przyglądam. Gdybym miała możliwość- tak, strajkowała bym ! A jeśli odgórnie miałabym to zakazane to owszem, pelnilabym obowiązki najlepiej, jak potrafię w SWOJEJ placówce ! Są pewne niepisane zasady dotyczace solidarności zawodów ale ktoś taki, jak Ty najwyraźniej nie ma żadnych zasad więc wysoce niestosowne jest o Ciebie wymagać byś to zrozumiał :)

Zakolog, 09.04.2019 18:50

Turboplazmotron - takie oświadczenia RIO, to burmistrz Żak ma dokładnie tam, gdzie rząd nauczycieli. Jak burmistrz będzie miał fantazję, to swoim nauczycielom wystawi umowy zlecenia za pilnowanie majątku szkoły w czasie strajku. Piękno tego rozwiązania polega na tym, iż pilnować mogą jedynie nauczyciele biorący udział w strajku, bo pozostali są zobowiązani do świadczenia pracy dydaktycznej.

kalafior, 09.04.2019 18:47

@Goscja Puknij się w głowę i uczestnicz w strajku dalej jak masz ochotę a potem nie płacz jak będziesz musiała pracować po 21 czerwca .Ty się musisz wstydzisz już teraz ,pisząc takiego posta.

Turboplazmotron, 09.04.2019 18:08

Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie wydała 9 kwietnia prawnie wiążący i oficjalny komunikat: strajkujący nauczyciele nie mogą otrzymać żadnego wynagrodzenia oraz być zmuszani do strajku.

Goscja, 09.04.2019 17:58

Oj Pani Agaton i reszto nauczycieli, jak tak można ? Jest to wysoce nie etyczne. To, że jesteście prowadzeni przez stowarzyszenie i macie ogorny zakaz strajku nie powinno Was upoważniać do takiego zachowania. Jeśli już nie strajkujecie bo nie możecie/ nie chcecie w porządku- pracujcie ale we własnej szkole ! co to za deklaracje, że pójdziecie do innych szkół do komisji ??? Po co robić takie świństwa ludziach po fachu ? Czy Wy już nie pamietacie, jak kiedyś byliście na równi z innymi szkołami jeszcze przed tym, jak wchłonęło Was stowarzyszenie ? Jak potem, będąc w innych szkołach np na konkursach spojrzycie w oczy koleżanka / kolegom po zrobieniu im takiego świństwa ? Ja bym się wstydziła !!!

kredytyzaZaka, 09.04.2019 17:45

abcabc, tomekx, xpek - wykonujecie kawał dobrej roboty dla PO i burmistrza Żaka - kandydata PO do parlamentu! Kawał dobrej roboty wykonują też ci jacy wbrew temu co mówią prawnicy (mówią że nie wolno) twierdzą że decyzją Burmistrza nauczycielom z naszej gminy będzie zapłacone za strajk. O to chodzi żeby płacić za nieuczenie. Rodzice i w ogóle pracownicy jacy zasuwaja po 40 godzin tygodniowo będą zadowoleni jesli potwierdzi się że to prawda i że ich pieniądze (podatników) idą na zapłacenie strajkującym. Jeśli tak faktycznie burmistrz zrobi ma plus jak stąd do Warszawy! Tak trzymać. PO na pewno popiera jak nie zaleca co zrobić!!! Nagroda czyli kolejny raz miejsce na liście PO do sejmu jak sądzę czeka! PS. Może przyjąć jeszcze trzeciego wiceburmistrza żeby np. propaganda szła sprawniej??? Według mnie podatnicy chętnie zapłacą.

kredytyzaZaka, 09.04.2019 17:44

abcabc, tomekx, xpek - wykonujecie kawał dobrej roboty dla PO i burmistrza Żaka - kandydata PO do parlamentu! Kawał dobrej roboty wykonują też ci jacy wbrew temu co mówią prawnicy (mówią że nie wolno) twierdzą że decyzją Burmistrza nauczycielom z naszej gminy będzie zapłacone za strajk. O to chodzi żeby płacić za nieuczenie. Rodzice i w ogóle pracownicy jacy zasuwaja po 40 godzin tygodniowo będą zadowoleni jesli potwierdzi się że to prawda i że ich pieniądze (podatników) idą na zapłacenie strajkującym. Jeśli tak faktycznie burmistrz zrobi ma plus jak stąd do Warszawy! Tak trzymać. PO na pewno popiera jak nie zaleca co zrobić!!! Nagroda czyli kolejny raz miejsce na liście jak sądzę czeka! PS. Może przyjąć jeszcze trzeciego wiceburmistrza żeby np. propaganda szła sprawniej??? Według mnie podatnicy chętnie zapłacą.

abcabc, 09.04.2019 17:19

to straszne do jakiego stanu pisowcy doprowadzili polską oświatę !!!

`, 09.04.2019 15:53

Żenada ... Psikuta to czytać twój ulubiony portalik mimimichnika

xpek, 09.04.2019 15:34

co ty czytasz portalik sakiewicza?????żenada

`, 09.04.2019 15:08

Kompromitujesz się ty Psikuta i reszta waszego śmiesznego środowiska :-0 ........ Jakbyś śledził Polskie media to byś był powiadomiony https://niezalezna.pl/266746-szantaz-znp-sie-nie-powiedzie-zalewska-kilka-tysiecy-osob-pomoze-przy-egzaminach

tomekx, 09.04.2019 14:51

A gdzie się ulotniła minister zalewska???Nie chce się już kompromitować?????