reklama

Co z MOSKiT-em? Kiedy zacznie działać i zatrudniać pracowników?

, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 25.05.2019 14:00, PG
Już wiadomo, jak to będzie wyglądało.
Co z MOSKiT-em? Kiedy zacznie działać i zatrudniać pracowników?

Pod koniec kwietnia Radzie Miejskiej w Andrychowie po kilku nieudanych próbach udało się powołać Miejski Ośrodek Sportu, Kultury i Turystyki, który formalnie zacznie istnieć dokładnie 1 czerwca. Zostanie przekształcony z wydziału turystyki, sportu i kultury urzędu miejskiego i na razie to właśnie w pomieszczeniach wydziału (naprzeciw urzędu) będzie miał swoją siedzibę. Tym samym wydział ten przestanie istnieć ostatniego dnia maja.

Na ten rok MOSKiT otrzymał budżet w wysokości 600 tys. zł. Instytucja ta póki co będzie zajmowała się nowo wybudowanym basenem krytym a także współpracą z innymi zarządcami obiektów sportowych w gminie tj. stadion miejski czy basen odkryty.

- Na razie nie planujemy przejęcia obiektów typu basen odkryty czy stadion. Będziemy zarządzać basenem krytym oraz nowymi obiektami, które powstaną gminie. – mówi nam kierownik wydziału turystyki Marcin Putyra. Takim nowym obiektem będzie hala widowiskowo – sportowa, która ma zostać wybudowana przy ul. Dąbrowskiego w Andrychowie.

Ciężki orzech do zgryzienia mają pracownicy wydziału turystki, którzy oprócz dotychczasowych obowiązkowych będą musieli też zajmować się nowym basenem. Jak przekazuje nam kierownik M. Putyra w czerwcu zostanie ogłoszony nabór na około 40 pracowników, w tym około 12/14 ratowników, technicznych, osób sprzątających czy osób do sprzedaży biletów.

-Jesteśmy w bardzo dużym niedoczasie przez późne powołanie MOSKiT-u. Ogrom odbiorów i szkoleń w tak krótkim czasie jest bardzo ciężki do zrealizowania. Proces rekrutacyjny jest utrudniony przez zobowiązujące terminy. Trudno w tak krótkim czasie pozyskać kadrę, która ma pracować w nowym obiekcie od sierpnia. – mówi M. Putyra.

Basen ma być czynny codziennie od 6 do 22. Póki co, nie wiadomo kto będzie dyrektorem MOSKiT-u.

foto: Andrychów Nasze Miasto

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy