reklama

Ciężkie życie małej firmy w czasie kryzysu. Urząd odmówił pomocy. "Tak po ludzku mi przykro"

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 05.05.2020 07:00, GM
Urzędnicy z Andrychowa odmówili zwolnienia z opłaty targowej
Ciężkie życie małej firmy w czasie kryzysu. Urząd odmówił pomocy.
Rząd wprowadza "Tarczę Antykryzysową", samorządy też w miarę swoich możliwości obiecują pomoc dla firm dotkniętych kryzysem z powodu koronawirusa. Jak to w praktyce wygląda? Okazuje się, że nie zawsze tak, jak przedstawiają to politycy lokalnego i ogólnopolskiego szczebla.


Mieszkanka Andrychowa, prowadząca w mieście mały butik "Mała Bunia", napisała do burmistrza Tomasza Żaka o zwolnienie z opłaty targowej, bo tak się akurat składa, że sklep znajduje się w przenośnym budynku i podlega takiej opłacie. I co? Nic z tego! Nie da się.

Mieszkanka jest rozgoryczona całą sytuacją:

"(...) moi klienci wiedzą, że płacimy opłatę targową w wysokości 7 zł dziennie czyli mamy mniej więcej 24 dni razy 7 zł, a to nam daje 168 zł miesięcznie... jest to dla nas dodatkowy koszt. Jak do tej pory bez koronawirusa płaciliśmy bez szemrania bo tak trzeba.... A teraz.... dzieci w domu, dzisiaj u mnie były 3 osoby po skarpetki za 5 zł, getry i bluzkę i się ucieszyłam... sprzedałam rzeczy za 87 zł i się ucieszyłam... bo dzisiaj coś sprzedałam... To prawda, że ZUS anulowali (chwała im za to), to prawda że możemy starać się o pożyczki (cisza jak na razie odpowiedzi nie mamy), ale serio myślałam, że skoro tak szumnie pan Burmistrz mówił o pomocy przedsiębiorcom to może nam do czerwca włącznie zawiesi to 7 zł nieszczęsne.....teraz robimy tylko zakupy spożywcze...i budowlane... nikt nie kupi sukienki dziecku bo po co....? I szczerze myślałam, że i nas tych małych, najmniejszych też pomyśli.... Ale pomyliłam się. Przesyłam Wam pismo.... takie piękne...art.taki, siaki i owaki... tak po ludzku panie Burmistrzu uchwałę gminy można zmienić.... Ale nie.... Mam nadzieję, że to 7 zł zaspokoi kasę gminy.... tak po ludzku mi przykro...."

- napisała właścicielka sklepu na fb

A poniżej uzasadnienie odmowy zwolnienia z opłaty. Jak się nie da, to się nie da.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 05.05.2020 21:55

Masz dowody czy bredzisz ?

xpek, 05.05.2020 20:07

nie dziwię się burmistrzowi skoro pis zabiera samorządom ciraz więcej pieniędzy żeby dawać swoim