Ciężki stan kobiet po ataku nożownika. Potrzebują kosztownej rehabilitacji

, Polityka, Wiadomości, 27.08.2020 17:00, PG
Do zdarzenia doszło 10 marca tego roku przed ośrodkiem pomocy w Wadowicach.
Ciężki stan kobiet po ataku nożownika. Potrzebują kosztownej rehabilitacji

10 marca tego roku przed budynkiem Środowiskowego Domu Samopomocy w Wadowicach doszło do tragicznych wydarzeń.

Mężczyzna zaatakował tam nożem dwie pracujące w tej placówce kobiety. Jedna została ciężko raniona w gardło (ostrze przecięło tętnice), natomiast druga została dźgnięta w brzuch. Obie terapeutki przeszły operacje ratujące życie w szpitalach w Krakowie oraz w Suchej Beskidzkiej.

Podczas czwartkowej (27.08.) sesji Rady Powiatu, jeden z radnych Marcin Krawczyński, przypomniał o sprawie i poprosił o pomoc dla tych kobiet.

Jaka mówił, jedna z nich już nigdy nie wróci do pracy, wymaga intensywnej rehabilitacji, która nie jest możliwa w ramach ubezpieczenia. Jak mówił radny, nikt ze starostwa ani z ośrodka się nimi interesuje. Radny zaapelował o pomoc dla nich.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy