reklama

Chcą odwołania burmistrza, a ten oświadcza, że...

, Polityka, Wiadomości, 31.12.2011 13:30, (NAT)
Grupa mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska chce odwołania Zbigniewa Stradomskiego z funkcji burmistrza. Włodarz wydał w tej sprawie oświadczenie i trochę pogroził inicjatorom referendum.
Chcą odwołania burmistrza, a ten oświadcza, że...

W czwartek (29.12) na dziennik podawczy kalwaryjskiego magistratu wpłynęło zawiadomienie o inicjatywie przeprowadzenia referandum w sprawie odwołania burmistrza miasta Zbigniewa Stradomskiego [na zdjęciu]

 

Podobne pismo trafiło również do komisarza wyborczego w Krakowie. Równocześnie organizatorzy akcji zjawili się na czwartkowej sesji Rady Miejskiej, by poinformować burmistrza o swoich poczynianiach.

 

Inicjatorzy akcji mają teraz dwa miesiące – dokładnie 60 dni, na zebranie 1600 podpisów na listach paparcia. Jeżeli im się uda, referendum w sprawie odwołania burmistrza mogłoby się odbyć na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku.

 

- Zwracam się z prośbą do mieszkańców gminy, aby nie obawiali się wyrażać swoich przekonań. Jeżeli zależy nam wszystkim, na terenie którym zamieszkujemy, na którym dorastają nasze dzieci i wnuki, musisz zachować się w sposób dojrzały i podpisać listę osób popierających referendum – przekonuje w imieniu inicjatorów Zofia Jończyk. Wraz ze wzbieraniem podpisów akcja będzie propagowana poprzez specjalnie przygotowane ulotki oraz strony internetowe: www.cedronnews.com oraz www.lencze.eu.

 

Inicjatorzy zdają sobie sprawę, że na pewno znajdą się osoby, które będa miały obawy przed udzieleniem swojego popracia, dlatego oferują swoją pomoc i wsparcie każdemu, kto poczuje się w jakikolwiek sposób zagrożony.

 

Próba odwałonia burmistrza jeszcze przed upływem jego kadencji to wyraz dezaprobaty mieszkańców gminy wobec sposobu zarządzania gminą przez Zbigniewa Stradomskiego. Dodajmy, że to pierwsza taka inicjatywa w historii kalwaryjskiego samorządu.

 

AKTUALIZACJA: 2011-12-31

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Z. Stradomski wydał w tej sprawie oświadczenie.Trochę pogroził w nim inicjatorom zwołania referendum. Po roku zasiadania na burmistrzowskim stanowisku bynajmniej nie zamierza się wyprowadzać z magistratu, co wcale nie dziwi.

 

Oto treść oświadczenia:

"W związku z kłamstwami i insynuacjami rozpowszechnianymi przez tzw. „grupę referendalną” oświadczam, że wszystkie zarzuty kierowane pod moim adresem są nieprawdziwe i szkalują moje dobre imię.


Inicjatorzy referendum obarczając mnie winą za błędy poprzedników chcą oszukać mieszkańców i narazić gminę na bezsensowne koszty referendum.Mając to na uwadze apeluję do wszystkich mieszkańców naszej gminy o rozwagę i nie uleganie kłamliwej propagandzie moich adwersarzy. Ich działania mają charakter polityczny i mogą narazić naszą Gminę na poważne straty, nie tylko wizerunkowe.Ze swej strony pragnę zapewnić, że wobec tych bezpodstawnych oskarżeń nie będę obojętny i w najbliższych dniach podejmę stosowne kroki prawne w obronie prawdy i dobrego imienia."

 

Ciąg dalszy nastąpi....

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

konior, 07.01.2012 10:47

http://www.cedronnews.blogspot.com/2012/01/burmistrz-zbigniew-stradomski.html piszą że zebrali już pół tysiąca podpisów. To rzeczywiście ten stradomski musi być bardzo nieporadny skoro po roku ludzie chcą go odwołać

tomas, 01.01.2012 21:52

Popieram takie akcje aby samorządowiec czy posełek wybrany na 4-5lat nie był pewny stołka i zaczął coś robić.. Pokażcie że się da! Wybrali go rok temu..nie robi nic...wywalic go...szkoda NASZYCH pieniędzy na darmoziadów! Mam nadzieje że za waszym śladem pójdą inne miasta!

marek-wad, 01.01.2012 17:34

Typowy straszak mający na celu zniechęcić ludzi do podpisywania listy referendalnej. Ludzie nie powinni się obawiać, że burmistrz będzie miał wgląd w listę podpisów, bo one zostaną przekazane do komisarz wyborczego w Krakowie a do nie urzędu w kalwarii mam nadzieję że pan burmistrz będzie bronił swego dobrego imienia za prywatne pieniążki a nie publiczne.

DECO30, 31.12.2011 18:00

dla tego w Kalwarii nic nie ma bo ludzie się o stołki biją ciągle ktoś szuka problemów bo za byłego burmistrza tyle zrobiono wybudowano halę sportową przy liceum i coś jeszcze gdzie jest basen gdzie oczyszczalnia ścieków a o referendum kto się stara,ludzie młodzi nie,ludzie co razem mają1000 lat a kto by nie był burmistrzem to zawsze będzie żle

stradom, 31.12.2011 14:58

Stradomski to cienki bolek i baran z armią wadowickich nielotów. Potwierdza się teraz dobitnie jego amatorszczyzna i zastraszanie mieszkańców! Wstyd i żenada, ale na szczęście inicjatorzy referendum przewidzieli takie chamskie zachowania i mają zabezpieczenie w kilku prawnikach. Jak tylko ludzie podpiszą listę to jest pozamiatane Zbychu i pozostaje tylko ci zaśpiewać \"pójdę boso, pójdę boso...\"

klara, 30.12.2011 09:25

Barwałd zagłosuje przeciwko burmistrzowi. Za to że nam nie pomógł w sprawie nadajnika. Dla mnie to zwykły statysta który lubi się pojawiać, mówić do ludzi \"mili państwo\" i tyle.

kosm, 30.12.2011 08:51

po lekturze uzasadnienia zwołania referendum na stronie http://www.cedronnews.blogspot.com/ stwierdzam że zdecydowana większość punktów jest kompletnie bez sensu. pozdrawiam mimo wszystko. Niech wygra lepszy

lukas, 30.12.2011 00:59

i co nasz pan Marek będzie teraz robił. Biedactwo drugą posadkę w Kalwarii załapało, a jak pan burmistrz referendum przegra to co? Znowu tylko jedna praca zostanie?

tomekx, 30.12.2011 00:12

igor5 - to może przejmij inicjatywę. Zobaczymy czy jesteś tak dobry w działaniu jak w gadaniu

igor5, 29.12.2011 21:30

podobna akcja przydałaby się też w Andrychowie...

konior, 29.12.2011 19:56

Słyszałem że w Kalwarii już w pierwszym roku po wyborach zebrała się niezła popisowsko wadowicko-andrychowsko-kalwaryjsko zbitka. Pozatrudniali się na rożne umowy i dobrze im tak za nasze

kalwar, 29.12.2011 18:19

hohohoh. Widziały gały co brały rok temu czy nie widziały. Szkoda