Certyfikat za kasę?

, Polityka, Wiadomości, 27.12.2019 20:00, PG
Kubień punktuje Żaka, że kupuje sobie nagrody a Żak odbija piłeczkę, że kupione nagrody to były za basen odkryty.
Certyfikat za kasę?

Na początku grudnia andrychowscy urzędnicy pochwalili się tytułem jaki otrzymali. Otóż gmina Andrychów została „Samorządowym Liderem Edukacji”, o czym poinformowały urzędowe media. Dodatkowo gminę wyróżniono srebrnym certyfikatem za tytuł lidera uzyskany czwarty raz z rzędu a burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka uznano mecenasem wiedzy.

Na finałową galę do Łodzi pojechał burmistrz Tomasz Żak, wiceburmistrz Wojciech Polak oraz dyrektor gminnego zarządu oświaty Andrzej Szafrański.

Odznaczenia te jednak nie przypadły do gustu radnym opozycyjnym z PiS. Radny Krzysztof Kubień podczas sesji Rady przywołał regulamin tegoż konkursu, z którego wynika że gmina musiała wpłacić opłatę certyfikacyjną w kwocie 4 200 zł netto na rzecz konkursu.

Zdaniem radnego jest to już kolejny kupiony certyfikat żeby tylko „zrobić sobie fotę” i pokazać to mieszkańcom, a te pieniądze można było wykorzystać w innym celu.

Burmistrz powiedział, że gmina Andrychów nie jest „dziurą” i zaściankiem i powinna się weryfikować z innymi samorządami. – Gdy basen odkryty dostawał nagrodę, i dużo więcej kosztowała ta nagroda, to panu to nie przeszkadzało a był pan przewodniczącym – mówił Żak do Kubienia. -Powinniśmy być dumni z tego jak nas widzą i oceniają w Polsce. - chwalił się Żak i zaznaczył, że certyfikat został opisany przez fachowców z wyższych uczelni. - Sukces boli. Jak jest sukces to są wrogowie ale mieszkańcy widzą jak się gmina zmienia. - bronił się T. Żak.

Dyrektor GZO A. Szafrański dodał, że dzięki kontaktom ze specjalistami w tej dziedzinie gmina ma od nich sugestie co powinna robić w kolejnych latach żeby być jeszcze lepszą w dziedzinie edukacji.

foto: lider-edukacji.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 28.12.2019 18:47

Żenada. Wuefista z PiSu najeżdża na złodzieja z PO, a MN przedstawia sprawę tak jak w TVN czyli, że niby PIS zły... Oboje są żałośni. Tak jak obie te partie. Nauczcie się, że PiS PO SLD i PSL to jedno i to samo... Te same mordy wymieniają się stołkami tylko.

rumcajs, 28.12.2019 15:00

Trochę to dziwna sytuacja, że Wufeista z PiSu wytyka 4200 zł netto za certyfikat, a w wyborach obiecywał program , który kosztowałby Andrychów deficyt 2 razy większy niż aktualny.

Zakolog, 28.12.2019 14:25

Ło matko – Tomek masz bardzo poważny problem z pierwszym grzechem głównym Kościoła Katolickiego, musisz się jak najszybciej udać na trapię do proboszcza Czernika. Przy okazji zabierz ze sobą Andrzeja, po sugestię jak przezwyciężyć siódmy z grzechów, który niewątpliwie go dopadł.

beskidmaly, 28.12.2019 13:04

Nagroda Lider Edukacji jest przyznawana za rok 2019. i mysle ze inne szkoły tez pracowaly na ten tytul bo oceniane sa wszystkie szkoły w gminie a nie jedna czy dwie wiec wymienianie jednej czy dwóch szkol byłoby nie na miejscu.

jakub7878, 28.12.2019 12:05

Bardzo proszę Redakcję portalu "mamnewsa" o zaznaczenie w artykule, że nagroda Lider Edukacji dla Gminy Andrychów jest nagrodą m.in. Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów w Andrychowie (Gimnazjum nr 1), a nie Pana Dyrektora Szafrańskiego. Nagroda jest dla uczniów, dyrekcji i ich opiekunów merytorycznych (nauczycieli) za ciężką pracę przez lata.

sowa, 27.12.2019 23:24

Ale to już było.

tomekx, 27.12.2019 22:44

Kubień aleś ty fałszywy człowiek chyba nie pamiętasz jak to było za Pietrasa