reklama

Były burmistrz przed sądem. Chodzi o budowę mostu w Rokowie

, Polityka, Wiadomości, 30.05.2021 20:00, DK / PG
W piątek (28.05.) w Sądzie Rejonowym w Wadowicach odbyła się kolejna rozprawa w procesie przeciwko byłemu burmistrzowi Wadowic, a obecnie radnemu Mateuszowi Klinowskiemu.
Były burmistrz przed sądem. Chodzi o budowę mostu w Rokowie

W ubiegłym roku wadowicki magistrat, na którego czele stoi teraz Bartosz Kaliński z PiS, zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego burmistrza. Prokuratura wszczęła śledztwo i skierowała aktu oskarżenia do sądu. Na początku marca br. odbyła się pierwsza rozprawa w tej sprawie, gdzie odczytano akt oskarżenia, Mateusz Klinowski oświadczył, że nie przyznaje się do winy.

Chodzi o wybudowany w 2018 roku most na Kleczance w Rokowie, który ma być samowolą budowlaną.

Mieszkańcy Rokowa przez lata borykali się z przeprawą przez Kleczankę, zbudowali nawet prowizoryczną kładkę i dopiero po ponad 7 latach, ówczesny burmistrz Mateusz Klinowski wybudował nową przeprawę, której koszt wyniósł 340 tys. złotych.

Mateuszowi Klinowskiemu grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Podczas kolejnej rozprawy zeznawał kierownik wydziału inwestycji i rozwoju gminy Wadowice Paweł Polak. Potwierdził, że inwestycje wykonano w trybie awaryjnym, który był zgodny z obowiązującym prawem, gdyż była potrzeba zapewnienia mieszkańcom Rokowa bezpiecznego przejścia przez rzekę. Jego zdaniem most powstał w miejscu istniejącej wcześniej konstrukcji.

Burmistrz Bartosz Kaliński nie pojawił się w sądzie.

Zobaczcie nagranie z piątkowej (28.05.) rozprawy:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy