Była arogancka i ostentacyjnie manifestowała swoją niechęć

, Polityka, Wiadomości, 29.09.2016 18:15, PG
Tak radny Maciej Kobielus wypowiedział się o dyrektorce Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
Była arogancka i ostentacyjnie manifestowała swoją niechęć

Jak już pisaliśmy Sąd przywrócił Jerzego Górkę do pracy w CKiW, po tym jak 2 lata temu został zwolniony z tej instytucji. Już pracuje - w placówce CKiW w Rzykach.

 

ZOBACZ: Centrum Kultury zapłaci za niesłuszne zwolnienie?

 

Sprawa została poruszona na czwartkowej (29.09.) sesji Rady Miejskiej. Radny Maciej Kobielus stwierdził, że na jednej z Komisji radni chcieli uzyskać informacje od dyrektor CKiW Anety Wądrzyk o działaniu tej instytucji, o kosztach i stratach niektórych imprez oraz o sprawę Jerzego Górki. 

 

Jak stwierdził radny, dyrektor Aneta Wądrzyk w czasie udzielania niepełnych odpowiedzi była arogancka i ostentacyjnie manifestowała swoją niechęć:

- Na komisji jedna z radnych zapytała o sprawę Jerzego Górki, o której od kilku lat jest głośno. W lokalnych mediach podana została informacja, że CKiW za bezpodstawne zwolnienie z pracy p. Górki będzie musiało zapłacić mu należne zaległe wynagrodzenie za okres około dwóch lat. Podawano kwotę oscylującą wokół 100 tys. zł. Pani Dyrektor obraziła się i zbulwersowała poruszonym tematem. Udzieliła tylko lakonicznej informacji, że to jeszcze nie jest koniec sprawy i że będzie składać wniosek o kasację wyroku a p. Górka i tak nie będzie pracował. Ponadto poinformowała, że zaległe wynagrodzenie które będzie musiała wypłacić to trzykrotna wysokość wynagrodzenia.

Co nie ma odzwierciedlenia w piśmie, które dziś otrzymaliśmy od Jerzego Górki.

Zadałem też istotne pytanie o rozliczenie finansowe Andrychów Music Festival, bo jak wszyscy wiemy była to niestety spektakularna wtopa, być może największa w ostatnich kilku latach. 

Zarówno ja jak i inni radni zaprzestaliśmy zadawania pytań, ze względu na permanentne aroganckie zachowanie Pani Dyrektor.

Po zakończeniu komisji, wszyscy członkowie komisji czyli 11 osób, byli zbulwersowani tym zachowaniem.

Pytania ponawiamy i prosimy, by nie mówiono nam że mamy się tym nie interesować, bo pytania dotyczą nie prywatnych spraw tylko jednostki gminnej i pieniędzy pochodzących z podatków.

Za 180 tys. zł, bo to domniemana kwota, którą CKiW straciło na Andrychow Music Festival oraz około 100 tys. zł, które prawdopodobnie przyjdzie wypłacić za karygodny błąd w sprawie Górki można było wybudować chociażby plac zabaw dla dzieci - mówił radny M. Kobielus.

 

Burmistrz Tomasz Żak stwierdził, ze media to nie jest wiarygodne źródło informacji. Wiarygodnym źródłem są dokumenty. Nie ma wyroku ani uzasadnienia w sprawie p. Górki. Sąd nakazał przywrócenie pana Górki do pracy i pracuje. To sprawa z kodeksu pracy a nie sprawa publiczna: 

- Ja się dziwię, że Państwo zajmujcie się sprawami jednej osoby fizycznej i jej relacji w zakładzie pracy. To jest sprawa między pracodawcą a pracownikiem. Każdy z nas może mieć problemy z pracodawcą, ale chyba nikomu nie wpadnie do głowy żeby pisać o tym do radnych PiS i opowiadać o swoim ciężkim losie w domu kultury.

Jeśli pracodawca nie ma ochoty z kimś pracować to go zwalnia. Przez wiele lat nie  słyszymy nic innego jak tylko cyrk od Pana Górki, któremu się nic nie podoba.W CKiW to pracownicy chcieli rządzić dyrektorem i po raz pierwszy dyrektorem jest osoba, która na to nie pozwala. Co do aroganckiego zachowania oczywiście zdyscyplinuje panią Dyrektor. Pani dyrektor nie jest karana, więc ja jej nie oceniam za przeszłość tylko za pracę i to jak zarządza CKiW.

Nie może być tak, że radni rozliczają każdą imprezę co do złotówki. Dyrektor ma się zmieścić w budżecie, który został już przydzielony. Jeżeli dostaniemy uzasadnienie wyroku to pieniądze zostaną zwrócone P. Górce - stwierdzł burmistrz Tomasz Żak.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kaczor, 03.10.2016 21:37

to prokuratura oskarżała, to sąd wydawał wyrok. w obsesji i teorii spiskowej klakierów zakolandii nawet oni "plują":) za mamnewsa: "Jak przekazał nam zastępca Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, prok. Mariusz Słomka, sąd wydał wyrok - sprawa karna przeciwko Anecie Wądrzyk została warunkowo umorzona na okres próby wynoszący 2 lata. Aneta Wądrzyk zobowiązała się zapłacić gminie Brzeszcze (Ośrodkowi Kultury w Brzeszczach) – ponad 65 tys. zł, a także pokryć koszty postępowania sądowego. Wyjaśnijmy, że warunkowe umorzenie postępowania karnego możliwe jest w sytuacji, kiedy okoliczności popełnienia przestępstwa zostały wyjaśnione i nie budzą wątpliwości."

mocarz, 03.10.2016 19:37

@zandrychowa to są FAKTY . ta paniusia nadal naraża mnie na to, że zapłacę za jej wybryki . uważaj nie zapluj się plujący klakierze

zandrychowa, 03.10.2016 18:23

Dajcie już spokój z tym pluciem

gugsz, 03.10.2016 14:55

ludzie wpiszcie sobie w gugle nazwisko tej postaci ("dyrektorki") wraz ze słowem prokuratura i poczytajcie kilka pierwszych pozycji, artykułów prasowych !! i jak pisało wcześniej mamnewsa: "Jak przekazał nam zastępca Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, prok. Mariusz Słomka, sąd wydał wyrok - sprawa karna przeciwko Anecie Wądrzyk została warunkowo umorzona na okres próby wynoszący 2 lata. Aneta Wądrzyk zobowiązała się zapłacić gminie Brzeszcze (Ośrodkowi Kultury w Brzeszczach) – ponad 65 tys. zł, a także pokryć koszty postępowania sądowego. Wyjaśnijmy, że warunkowe umorzenie postępowania karnego możliwe jest w sytuacji, kiedy okoliczności popełnienia przestępstwa zostały wyjaśnione i nie budzą wątpliwości." koniec cytatu, artykuł mamnewsa z czerwca 2015 - " [...] kiedy okoliczności popełnienia przestępstwa zostały wyjaśnione i nie budzą wątpliwości." !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czytajcie ze zrozumieniem. artykuł jest tutaj http://www.mamnewsa.pl/newsy,10981-final-sprawy-dyrektorki-centrum-kultury--jest-wyrok

mocarz, 01.10.2016 19:31

czy kogoś dziwi ten "cudowny przejaw osobowości notorycznego złodzieja" opisany przez radnego mnie nie czy kogoś dziwi popieranie notorycznego złodzieja przez zarejestrowanego TW Zdzisław mnie nie dobrze , że niektórzy się BUDZĄ

szpp, 01.10.2016 06:48

kogo to obchodzi jakiś górka a kobielusz niech lepiej w końcu się zajmie robieniem czegoś pożytecznego dla osiedla na którym mieszka

aleocochodzi, 30.09.2016 17:31

qqrydza - to na pewno ty jesteś tam Napoleonem.

budyn77, 30.09.2016 13:36

@kolka -Wybaczam ci twoje oszczerstwa. Pozdrawiam.

kolka, 30.09.2016 12:38

do budyn77 - nie obchodzi mnie ani dyrektor CKiW ani cały Górka, ale człowiek twojego pokroju, który tylko paple i insynuuje, a załatwiając swoje sprawy, chciałby się wyręczać innymi, bo brak mu cywilnej odwagi, jest tchórzem i nie zasługuje na szacunek i poważne traktowanie, miłego dnia życzę

budyn77, 30.09.2016 10:53

@kolka - to już wolę nie grzeszyć odwagą niź intelektem... Jeszcze mnie pani dyrektor nie zdenerwowała... @maria - sprawy prawa pracy to raczej w sądzie... A jakbym miał coś wpisać w zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa to może byłby to art. 296 k.k.

Zibi33, 30.09.2016 10:34

„pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną" , nic dodać nic ująć rozsądni wiedzą o co chodzi.

kalafior, 30.09.2016 10:18

@maria "Była arogancka i ostentacyjnie manifestowała swoją niechęć"-czy tak się zachowuje dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku? Burmistrz popiera jej zachowanie i się ośmiesza przed całą gminą i poza nią.

maria, 30.09.2016 09:54

kolka, a co budyń napisze w doniesieniu do prokuratury???? że Dyrektorka CKiW A W w Andrychowie ukróciła samowolkę i zdyscyplinowała pracowników którymi kieruje.

dom_dobry, 30.09.2016 09:53

Ze względu na historię z Brzeszcz pani Aneta Wądrzyk powinna wykazywać sie nadzwyczajną starannoscią w kwestii wszelkich rozliczeń i transparentności decyzji finansowych. Jeżeli już (z niezrozumiałych dla mnie przyczyn) zdecydowano sie na jej zatrudnienie, należałoby sie przyglądać się badawczo decyzjom podejmowanym w CKiW. Sama zainteresowana powinna zabiegać, aby jej decyzje nie pozostawiały pola do niedomówień i bez szemrania udzielać wszekich wyjaśnień. Radny Kobielus i pozostali członkowie komisji mieli wątpliwą przyjemnosć dostać w twarz kontrowersyjną osobowościa dyrektor Wądrzyk, która wydaje się nie rozumieć, że pokora i gotowosć współpracy świadczyłyby, ze wysunęła jakieś wnioski z hitorii w Brzeszczach.

kolka, 30.09.2016 09:41

budyn77 - jak uważasz, że potrzeba to sam napisz, dlaczego mają to za ciebie robić inni? wygląda na to, że odwagą nie grzeszysz!

budyn77, 30.09.2016 08:48

Ktoś się w końcu zdenerwuje i napisze te dwa zdania zawiadomienia do prokuratury...

qqrydzyk, 30.09.2016 08:16

Trudno oceniać lub polemizować z jakimikolwiek wypowiedziami 2-3 osób używających m.in. nicków: aleocochodzi, inżynier, ogi, igor, jeszcze dwa jak żakolog, starybrat (obecnie milczące) ........................... Powodem tych trudności jest po prostu fakt, że nie jesteśmy psychiatrami!

Zibi33, 30.09.2016 06:55

Tak CKiW działa super ogromna dotacja z której tak ogólnie się rozliczymy i najlepiej żeby nikt nie wnikał , przecież to szaleństwo. Nikt rozsądny nie przyjmuje takich argumentów więc wypisywanie bzdur propagandowych nic nie pomoże. Przychodzi mi do głowy cesarz Rzymski Kaligula też wspaniale zaczął swoje rządy jednak później w swoim szaleństwie też ograniczył się do ucztowania , organizowania igrzysk a gdy zrujnował budżet to posuwał się do procesów politycznych i konfiskat majątków obywateli Rzymu którym to nie odpowiadało. Nawet swojego ulubionego konia mianował senatorem i karmił owsem z płatkami złota ot to jak pan burmistrz panią Anetę. Ogarnijcie się bo to co wyprawiacie to istne szaleństwo , dobrze że w radzie miejskiej są ludzie co zaczynają otwierać oczy na te zabawy , jak chcecie państwo ludziom w Andrychowie normalnie patrzeć w oczy bez wstydu to tego tak nie zostawiajcie.

maria, 30.09.2016 06:32

ludzie jak nie wiecie jak wyglądała praca tych dawnych pracowników DK w Andrychowie to się nie wypowiadajcie ta ich praca to kpina z ludzi którzy wtedy pracowali w zakładach pracy to z ich podatków byli płaceni tacy jak Górka i inni jemu podobni myśleli że w tym przedszkolu przepracują do emerytury i zawsze dyrekcja będzie się ich bać.

barte, 30.09.2016 05:03

Jedyny sensowna ocena tej sytuacja to ta reszta to bzdury,polityka i zwykła ludzka zawiść tomekx, 2016-09-29 20:46:25 Ludziom to nigdy nie dogodzi.Kultura w Andrychowie nigdy nie działała tak prężnie jak teraz.Skończyło się siedzenie,teraz ludzie pracują na efekty i to widać w różnorodności imprez.Nie to co kiedyś robili- Dni Andrychowa i Piostur i to było wszystko.Pardone .//były jeszcze pietrasowe dożynki na placu Mickiewicza.To był szczyt możliwości kultury w Andrychowie.Teraz co chwilę są koncerty,wystawy i inne wydarzenia. Mieszkańcy mogą wyboierać i korzystać. Wiadomo raz jest lepsza frekwencja raz słabsza ale to samo dotyczy wydarzeń kulturalnych i nie tylko organizowanych na całym świecie. Skoro budżet CKIW wychodzi na zero ,nie ma strat w skali rocznej,to w czym problem

aleocochodzi, 29.09.2016 20:56

A czego się spodziewaliście po ludziach z PO i PSL. Tylko złodziejstwo , afery i inne ELEWARY. Kultura to jeden z najważniejszych przyczółków tych bandytów. Promocja brzydoty, dziadostwa, brak wyższych wartości. Wszystko po to by młodym mieszać w głowach, aby łatwiej nimi manipulować.

diter, 29.09.2016 20:34

raczej wybitny lewnik niż prawnik !! PS. widok jedenastu zbulwersowanych członków musiał być niezapomniany !!

infocar, 29.09.2016 20:32

Widać, że burmistrz to wybitny prawnik. Ciekawe jaki powód wypowiedzenia umowy o pracę podaje we wspomnianym przez siebie wypadku? "Bo tak."?

normalnoscichce, 29.09.2016 20:23

Zupełnie na serio apel/propozycja dla burmistrza. Może by tak w poważnych sprawach wypowiadał się jego zastępca a on niech juz bierze kasę burmistrza za uśmiechy, pokazywanie się, odbieranie nagród etc.? Uzasadnienie 1. "Nie może być tak, że radni rozliczają każdą imprezę co do złotówki. " nie dość że może tak być to tak powinno być w demokratycznym państwie szanowny panie burmistrzu. 2. "Jeśli pracodawca nie ma ochoty z kimś pracować to go zwalnia. " Te cytat z pana burmistrza Żaka moim zdaniem niebezpiecznie przybliża nas do kolejnej przegranej w sądzie pracy za którą będą musieli zapłacić podatnicy.

normalnoscichce, 29.09.2016 20:19

może i radni mieliby ochotę (posłużę się słownictwem burmistrza Żaka) odwołać panią dyrektor ale to nie radni ani dziennikarze dali ją na stołek dyrektora na 5 lat bez konkursu tylko Żak. Wychodzi że póki co nie ma ochoty rozstać się......

Maksymilian, 29.09.2016 20:14

Mnie interesuje dlaczego burmistrz zatrudnił panią Wądrzyk na stanowisku dyr.CKiW? Jeżeli ta niegospodarność nie zostanie ukarana,to radni są"bezradni"a dziennikarze nie chcą wyjaśnić nic w tej sprawie.Dno.

andrychowianka2, 29.09.2016 20:10

cytat z burmistrza Żaka. "Jeśli pracodawca nie ma ochoty z kimś pracować to go zwalnia." Czyli pan Żak uważa że ochota pracodawcy decyduje o losie pracownika. Nie kodeks pracy, nie to jak pracownik pracuje ale ochota pracodawcy. Bardzo to szczere ale nie dziwię się że intutucja podległa gminie przegrała w sądzie pracy. Szkoda że zapłacimy za tę przegraną my podatnicy a nie pan Żak czy ta dyrektor z prywatnej kasy.

andrychowianka2, 29.09.2016 20:03

andrychowianka2, 29.09.2016 20:01

przegrany proces, festiwal robiony za pieniadze podatników który zakończył się stratą finansową koło 180 tys. zł, bilety na imprezy za 50, 80, 100 zł (oczywiście są tacy co wchodzą za darmo) burmistrz Żak który bardzo ostro mówi o jednym andrychowianienie a sam na stołek mianuje (czy powołuje) bez konkursu osobe z Brzeszcz która musi oddać na mocy wyroku sądu k. 65 tys. zł innej instytucji i zadowoleni jak zwykle " klakierzy władzy" którzy kłamstwa potwarzają jak mantrę.

corleone, 29.09.2016 19:55

Maćku sam widzisz jak ciężkie jest przejście na jasną stronę mocy...ehhhhhh. w archiwach są jeszcze nagrania z komisji rewizyjnej z udziałem Jerzego Górki i innych ludzi z CKiW z poprzedniej kadencji której byłeś przewodniczącym. Jak się to ogląda to nie można uwierzyć w taką przemianę/, Ale brawo dziś jest się czym pochwalić. Za ten plac zabaw pośrodku parkingu na Lenartowicza to duży szacun że w końcu poszło to na radę bo strach dzieci tam posyłać. Ogólnie duży postęp! jest .

tomasz2, 29.09.2016 19:50

Masakra co gada Żak i ta dyrektor "Nie może być tak, że radni rozliczają każdą imprezę co do złotówki...." Może być panie Żak. Bo radni mają właśnie pilnować na co idą pieniądze podatników! Sorry ale według mnie popadł pan w jeszcze większą butę niż pana poprzednik. "..........a p. Górka i tak nie będzie pracował. " Jak go zwolni znowu pani dyrektor gościu ma wygraną w sądzie w kieszeni. Sama ta zapowiedź dyrektor wystarczy żeby pokazać że pracodawca dążył do zwolnienia. Mam nadzieję, że kiedyś znajdzie się sposób żeby ta dyrektor i Żak który gada co gada oddali gminie z własnej kieszeni to co podatnicy stracili na przegranym procesie przez władzę.

tomekx, 29.09.2016 19:46

Ludziom to nigdy nie dogodzi.Kultura w Andrychowie nigdy nie działała tak prężnie jak teraz.Skończyło się siedzenie,teraz ludzie pracują na efekty i to widać w różnorodności imprez.Nie to co kiedyś robili- Dni Andrychowa i Piostur i to było wszystko.Pardone .//były jeszcze pietrasowe dożynki na placu Mickiewicza.To był szczyt możliwości kultury w Andrychowie.Teraz co chwilę są koncerty,wystawy i inne wydarzenia. Mieszkańcy mogą wyboierać i korzystać. Wiadomo raz jest lepsza frekwencja raz słabsza ale to samo dotyczy wydarzeń kulturalnych i nie tylko organizowanych na całym świecie. Skoro budżet CKIW wychodzi na zero ,nie ma strat w skali rocznej,to w czym problem

krisu78, 29.09.2016 19:36

przecież pan burmistrz Żak odbierał nagrodę za oświetlenie? To jak to burmistrz od nagród a radny od załatwiania? ps. na podstawie tego artykułu moja opinia - kompromnitacja burmistrza i kompromitacja tej dyrektor z Brzeszcz, którą dał na dyrektora.

rafi, 29.09.2016 19:27

Komentarz usunięty przez autora.

aga33, 29.09.2016 19:26

Panie burmistrzu ostro pan mówi o panu Górce. Bardzo ostro o andrychowianinie choć bez dowodów. Za to łagodnie o pani z Brzeszcz która tak pracowała w poprzedniej firmie że musi oddać na mocy wyroku sądu z tego co pamietam koło 65 tys. zł. hmm I jeszcze jedno. "Nie może być tak, że radni rozliczają każdą imprezę co do złotówki. Dyrektor ma się zmieścić w budżecie, który został już przydzielony. " Panie burmistrz litości. To znaczy że jak dostała z budżetu od podatników koło 3 milionów i koło 3 milionów od podatników wyda to jest ok? Nieważne czy na odszkodowania czy na imprezy????? A do tego radni mają nie pytać o szczegóły???? Swoimi pieniedźmi też tak Pan zarządza?

rafi, 29.09.2016 19:23

Komentarz usunięty przez autora.

infocar, 29.09.2016 19:02

"Nie może być tak, że radni rozliczają każdą imprezę co do złotówki. Dyrektor ma się zmieścić w budżecie" Hehehe. Nowy formularz do rozliczeń CKiW: "Przyjęłam 3 miliony, wydałam 3 milony. Kto nie wierzy, ten idiota"

kalafior, 29.09.2016 19:02

Brak słów na zachowanie dyrektorki,czy Centrum Kultury i Wypoczynku powinna kierować osoba która tak się zachowuje?"...... a p. Górka i tak nie będzie pracował.".??? Jeszcze ta głupia wypowiedz burmistrza ale się skompromitował!

Starybrat, 29.09.2016 18:47

@ mega chyba nie dotarło, że mowa o "firmie" publicznej i publicznych pieniądzach. Niektórzy zapominają, że zostali wynajęci by służyć obywatelom i za o dostają pieniądze.( tak na marginesie Twoja firma- Twoja kasa, nie myl pojęć)

nietakszybko, 29.09.2016 18:32

tak jest, brawo dla radnego Kobielusa. Teraz niestety oberwie jak oberwała od klakierów zalkolandii pani Studniarz i chyba wszyscy którzy mają czelność nie przyklaskiwać wszystkiemu co robi Żak i jego ekipa. Ta pani dyrektor o której piszą w artykule została "dana" na "stołek: dyrektora przez Żaka na 5 lat i bez konkursu. O czym to świadczy?

martinez, 29.09.2016 18:20

żałośni są klakierzy zakolandii. za każdym razem jak wychodzą takie sprawy jak potworne wtopy za kasę podatników czy odszkodowania za kasę podatników to piszą że to pseuodafery. jeden za drugim to samo. jakby dostawali kasę za umniejszanie problemu i mieli "prikaz" pisać to samo

martinez, 29.09.2016 18:17

Brawo dla radnego Kobielusa. On jest chyba z listy Żaka ale nie udaje że nie ma problemu jeśli problem jest. ani 180 tys. wtopy za festiwal ani odszkodowanie to nie problem jednego człowieka. Bo to idzie niestety z naszych podatków. Szkoda że nie z jego pensji czy pensji pani dyrektor ale andrychowskich podatników ale tak niestety jest.

mega, 29.09.2016 18:17

Starybrat w mojej firmie " podatniku, pracodawco ....." nie masz nic do powiedzenia

xpek, 29.09.2016 18:09

idą wybory zaczyna się szukanie pseudoafer

Starybrat, 29.09.2016 17:53

Kiedy urzędnik będzie odpowiadał za podejmowane decyzje?( koszty sądowe, odszkodowanie).Chyba do niektórych nie dotarło, że w tym przypadku pracodawcą jest podatnik.