reklama

Bus na razie pozostaje bezpłatny. Do kiedy?

, Polityka, Wiadomości, 27.05.2019 21:00, PG
Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński w końcu się zdecydował. Póki co, nie będzie likwidował darmowego busa a uchwała, którą podjęli ostatnio radni o systemie taryfowym komunikacji miejskiej, jest potrzebna do złożenia wniosku o dotację.
Bus na razie pozostaje bezpłatny. Do kiedy?

- Nigdy z moich ust nie padło stwierdzenie, że chce zlikwidować tego busa. To jest jakaś kampania dezinformacyjna. Pewne osoby ją w zaplanowany sposób realizują a rzeczywistość broni się sama. – mówił podczas sesji burmistrz Bartosz Kaliński.

Włodarz poinformował też radnych, że dopóki nie wprowadzi nowego systemu komunikacji zbiorowej, będzie obowiązywał obecny system. W nowej komunikacji zbiorowej wejdą w życie ceny z uchwalonej w środę (22.05.) uchwały. Warto zaznaczyć, że są to ceny maksymalne. Osoby dorosłe będą płaciły 2,50 zł a dzieci, młodzież i seniorzy będą jeździli bezpłatnie.

Kaliński podkreślił też, że w obecnie w Wadowicach nie ma komunikacji zbiorowej, bo jeden bus to nie komunikacja. Obecnie trwają prace nad komunikacją zbiorową. Temat ten będzie przedmiotem sesji jeszcze w tym roku. Busy komunikacji miejskiej będą zatrzymywać się pod szpitalem.

- W najbliższym czasie nie ma co spodziewać się ani opłat ani likwidacji busa.- powiedział burmistrz.

Jest to dość ciekawe stwierdzenie, gdyż jeszcze miesiąc temu w odpowiedzi na interpelację radnego Pawła Krasy napisał, że „od maja 2019 planowane jest wprowadzenie na tej trasie komunikacji odpłatnej". Poniżej cały tekst interpelacji.

Uchwała o cenach za korzystanie z usług przewozowych została przegłosowana 13 głosami „za”. Gmina chce się starać o dofinansowanie na stworzenie komunikacji zbiorowej, a jednym z wymogów jest ustalenie cen za bilety w takiej komunikacji. Stąd właśnie ta uchwała.


foto: archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy