Burmistrzowi Kęt puszczają nerwy. Nie przebiera w słowach

, Polityka, Wiadomości, 30.06.2020 19:25, PG
- Janusz już w pierwszej turze zrobił Ci z d...y jesień średniowiecza - pisze burmistrz K. Klęczar do wicewojewody.
Burmistrzowi Kęt puszczają nerwy. Nie przebiera w słowach

Trwa spór pomiędzy burmistrzem Kęt Krzysztofem Klęczarem (PSL) a były starostą oświęcimskim (obecnym wicewojewodą) Zbigniewem Starcem (PiS), który w jednym z komentarzy nazwał wynik w wyborach prezydenckich Władysława Kosiniaka – Kamysza „śmiesznym”.

Burmistrz Kęt odpowiedział: Zbyszek, bardzo Cię ceniłem jako starostę, ale jako wojewoda jesteś nie do zniesienia. Uwierz mi, to nie tylko moje zdanie. Żałosny to był Twój wynik w Oświęcimiu w ostatnich wyborach samorządowych. Pomimo wsparcia czołowych polityków PiS, w tym PAD, Janusz już w pierwszej turze zrobił Ci z d...y jesień średniowiecza. Pamiętamy i z grzeczności częściej nie wypominamy.

To jednak nie wszystko. Konflikt dotyczy całego oświęcimskiego PIS-u, który na swoim oficjalnym profilu na facebooku ostro skrytykował burmistrza:

Setki lików, samouwielbienie, pozowane zdjęcia w mediach społecznościowych czy mediach tradycyjnych, pouczanie wszystkich, przekonanie o swojej doskonałości, ustawiane pozy i mowy na każdym kroku, które miały przekonać Wszystkich o idealności Pana Burmistrza. Mowa o liderze PSL w Powiecie Oświęcimskim Panu Krzysztofie Klęczarze. To zobaczmy na efekty tych działań Burmistrza Pana Krzysztofa Klęczara. W cały Powiat Oświęcimski podczas wczorajszego głosowania lider PSL Pan Władysław Kosiniak Kamysz zdobył 2197 głosów. Dla porównania lider listy Prawo i Sprawiedliwość do Rady Powiat Oświęcimski Jarosław Jurzak zdobył w 2018r. 2129 głosów! W samej Gminie Kęty W. Kosiniak - Kamysz zdobył 652 głosów, a każdy z trojga radnych Prawo i Sprawiedliwość z gminy Kęty zdobył w 2018r. więcej głosów w Kętach podczas wyborów samorządowych tj. Jarek Jurzak 2197 głosów, Dariusz Gawęda 737 głosów i Aneta Tlałka 744. Ocenę zostawiamy Państwu.K. Klęczar nie przebierał w słowach w odpowiedzi:

Wszyscy jakoś potrafią przyjąć wyniki wyborów. Koledzy z PiS nie. Muszą "zygać".

Miałem sobie odpuścić złośliwości, ale skoro tak bardzo chcecie, ok. Zrobię to dla Was.

Jak chcecie zestawiać wyniki wyborów prezydenckich z samorządowymi, zestawcie mój wynik w Gminie Kety z wynikiem Andrzeja Dudy. Wyjdzie, że jestem lepszy od Prezydenta. Dla mnie totalna głupota i manipulacja, ale skoro Was to bawi :) Waszym radnym powiatowym gratuluję, życząc dalszego miłego siedzenia w opozycyjnych ławach […].

I na koniec Kochani Pisowcy. Jak gospodarz dobrze rządzi, to z luzem wygrywa w pierwszej turze. Jak ładnie poprosicie, to Wam to z Januszem Chwierutem, Andrzejem Saternusem czy Jurkiem Mieszczakiem wytłumaczymy. Dla mnie 41 % PAD to widmo rychłej porażki :)

Dobra, starczy. Wracam zrobić sobie jakieś nowe pozowane zdjęcie. Czas się trochę polansować :)

PS. Takiego Lidera i Przyjaciela jak WKK możecie mi wszyscy zazdrościć. Mojego zdania o tym Człowieku nie zmienią hektolitry wylanych przez Was pomyj. Wiem, że Was to boli, ale my, Ludowcy tak mamy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 01.07.2020 10:18

Tak Rysiu :) a "Kopernik Była Kobietą"

omega, 01.07.2020 10:17

Zaczyna mówić jak wałęsa, on tez opowiada brednie typu że on ma rację bo jest nieomylny i wszyscy mają go słuchać a gdy rzeczywistość jest inna to się obraża. Dlaczego burmistrz oskarża, obwinia i poucza mnie co do wyborów? WKK przegrał bo był slaby,tyle. 2miesiace temu miałby 2miejsce i podbudował by słabą pozycję psl-u, ale sam gospodarz miasta bojkotował i blokował wybory więc pretensje niech ma do siebie że słabi stratedzy w psl-u i platforma wykiwała wszystkich a nie pretensje do mieszkańców.

Rysiek, 01.07.2020 08:48

Starzec przegrał w Oświęcimiu prezydenturę , Jurzak stracił władzę w powiecie . W każdej z gmin powiatu oświecimskiego rządzą ludzie spoza PiS . Już za parę dni Rafał Trzaskowski prezydentem Polski !!!

ulubieniec, 30.06.2020 23:45

Przepraszam za język,jakim się posługuje burmistrz mojego rodzinnego miasta.Ten którym określił kandydata na Prezydenta Rzeczpospolitej Polski i ten którym posługiwał się w stosunku do pana Wicewojewody Małopolskiego - kęczanin

KochamTuska, 30.06.2020 23:19

A ile to miał % Kamysz w mieście rządzonym przez burmistrza z PSL ? chyba więcej od PAD ?

KochamTuska, 30.06.2020 23:11

"Dla mnie 41 % PAD to widmo rychłej porażki :)" ... a dla mnie 2,36 % Kosiniaka to widmo rychłego SUKCESU :)

sowa, 30.06.2020 21:09

5 pokoleń będzie spłacać długi gminy

xpek, 30.06.2020 20:52

4 pokolenia będą spłacać długi pisu

xpek, 30.06.2020 20:52

Ministerstwo Finansów poinformowało, że Państwowy Dług Publiczny na koniec I kw. 2020 r. wyniósł 1.045.473,8 mln zł, co oznacza wzrost o 5,5 proc. (54.532,9 mln zł) kwartał do kwartału. Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-resort-finansow-panstwowy-dlug-publiczny-na-koniec-i-kw-2020,nId,4584494#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

sowa, 30.06.2020 20:29

"Kto mieczem wojuje,od miecza ginie"Pokora,pokora to powinno być motto burmistrza,a nie widły i atak.

magdalenka88, 30.06.2020 19:48

Oszalał???