reklama

Burmistrz zarządził wybory do Rady Seniorów

Polityka, Wiadomości, 13.01.2020 12:16,
Są chętni?
Burmistrz zarządził wybory do Rady Seniorów
Od kilku lat w Andrychowie działa Miejska Rada Seniorów. To inicjatywa andrychowskich radnych, którzy chcą, aby seniorzy mieli większy wpływ na losy miasta. W Andrychowie od lat z powodzeniem działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, a teraz seniorzy będą obradować i podejmować uchwały. Kadencja Rady właśnie dobiega końca.

Burmistrz zarządził nowe wybory. Rada ma liczyć 9 członków, mieszkańców gminy Andrychów, którzy ukończyli 60 lat. Powołana zostanie na czteroletnią kadencję.
Wybory wyznaczone zostały na 26 marca 2020 r. W dniach od 3 lutego do dnia 28 lutego prowadzony będzie nabór kandydatów.

Zgłoszenia kandydata do Miejskiej Rady Seniorów może dokonywać grupa co najmniej 20 seniorów zamieszkałych na terenie Gminy Andrychów lub organizacje działające na rzecz osób starszych, jak np. działający w Andrychowie Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 13.01.2020 13:42

Jakby ustępująca Rada wykazała się jakimś sukcesem a chociażby działaniem na rzecz seniorów to może bym i sam kandydował.