Burmistrz urabia radnych, w czwartek kolejne głosowanie

, Polityka, Wiadomości, 05.03.2019 10:00, red
Najwyraźniej Tomasz Żak doszedł do wniosku, że głosowania odbywać się będą aż do skutku. W czwartek kolejne obrady.
Burmistrz urabia radnych, w czwartek kolejne głosowanie
Zaledwie 28 lutego radni nie zgodzili się na powołanie nowej instytucji w Andrychowie – Miejskiego Ośrodka Sporty Kultury i Turystyki, który miałby przejąć w zarząd miejskie obiekty sportowe – w pierwszej kolejności nowy basen kryty, którego budowa już trwa.

W wyniku głosowania 10 radnych było za, 10 przeciw a jeden wstrzymał się od głosu. MOSKiT nie został utworzony.


Zdaniem burmistrza Tomasza Żaka utworzenie MOSKiTu-u to warunek niezbędny do sprawnego zarządzania nową pływalnią. Dlatego już w najbliższy czwartek o godzinie 18:00 odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej – tym razem nadzwyczajna. Na obradach ponownie stanie sprawa powołania MOSKiT-u.


Burmistrz najwyraźniej doszedł do wniosku, że głosowania w ważnych sprawach będą odbywać się aż do skutku. Ma ku temu powody, pokazuje że jest skuteczny. Tak było niedawno z podwyżką cen śmieci. Radni kilka razy odrzucali uchwałę w tej sprawie, aż w końcu głosowanie potoczyło się po myśli burmistrza – 28 lutego radni zdecydowali o podwyżce cen śmieci z 10 na 15 zł od osoby miesięcznie.

Wtedy też pękła nieformalna koalicja większościowa w Radzie Miejskiej, składająca się z radnych PiS i KWW „Kobielus 2018”. Radni z komitetu Macieja Kobielusa zagłosowali za podwyżką, choć wcześniej kilka razy byli przeciwko podwyższaniu cen.

W kuluarach można ostatnio usłyszeć, że nieformalna koalicja PiS – Kobielus 2018 powoli się rozlatuje i wkrótce radni od M. Kobielusa dołączą do radnych z komitetu Tomasza Żaka. A to może oznaczać zmianę przewodniczącego Rady Miejskiej. Od początku kadencji jest nim Krzysztof Kubień (PiS). Czy tak rzeczywiście będzie? Będziemy obserwować wydarzenia.

Nieformalna koalicja, ponieważ radni PiS i "Kobielus 2018" nie podpisali umowy koalicyjnej, która zobowiązywałaby ich do pełnej współpracy. Zawarli jedynie Porozumienie Programowe, które ogranicza się do głosowania na „tak” w sprawie sześciu tematów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

edb, 09.03.2019 20:12

no i odnośnie tytułu: nie urobił. Radni byli konsekwentni, na szczęście dla wszystkich mieszkańców i budżetu gminy. Teraz ze względów wizerunkowych to pewnie główny burmistrz zniknie na jakiś czas z pierwszych stron, w nadziei, że wszyscy zapomną o jego ostatnich porażkach. Może po głębszych przemyśleniach uzna, że trzeba w końcu zacząć współpracować z całą radą, i że straszenie oraz próby zmęczenia są nieskuteczne. Może też w końcu przyjmie do wiadomości, że większości w radzie po prostu nie ma, bo tak głosowali mieszkańcy. A rada miejska - jak widać w wielu głosowaniach - tam gdzie należy to potrafi być nawet jednomyślna.

edb, 07.03.2019 17:42

! brawo dla użytkownika referendum za wpis ! - chwilka prawdy już dzisiaj - * powodzenia dla mieszkańców Andrychowa *

referendum, 07.03.2019 16:43

Propagandowy przekaz znamy bo jest powielany co dzień. Coś innego. Do przemyślenia z FB mamnewsa: Andrzej Skoczylas - Tomasz Żak kompromituje się coraz bardziej. Ta buta, chamstwo i arogancja pokazują jego stosunek do mieszkańców. ……..Po pierwsze liczba etatów w tej instrukcji: 54!!! To są jakieś żarty........Przestań Tomek robić z ludzi głupców i karmić ich kłamstwami oraz strachem. Cały personel basenu może zmieścić się spokojnie w 20 osobach. .........Natomiast pan Babski jest cieniem człowieka sprzed lat, którego uwielbiali wszyscy uczniowie. Arogancja, populizm. ........ To małe miasto i nie trzeba być Kopernikiem żeby wiedzieć co kryje się za MOSKITEM i że są to prywatne interesy sponsorów kampanii burmistrza i środowiska jakim się otoczył. Koniec prywaty która trwała 8 lat, brawo radni!

tomasz2, 07.03.2019 16:27

radzę poczytać co pisze "kredytyzaŻaka" i "kamila 86". To chyba wieści z tzw. wewnątrz. Dla radnych i mieszkańców. żeby nie było że radni nie wiedzieli.

tomasz2, 07.03.2019 16:26

kamila86, 05.03.2019 18:12 . Możliwy jest także "kij" Żaden normalny człowiek nie da się nabrać jak żaden normalny nie dał się nabrać na gadkę że albo moskit na 54 osoby albo basenu nie otworzą - jak taki jeden pan "pienił się" niedawno. Bo normalny człowiek wie że moskit to nie jedyną formą prawną, że można nawet ograniczyć się do formy w jakiej zatrudnionych dużo mniej osób. A każdy radny powinien wiedzieć że tzw. kij to tylko "straszenie" bo w tym kraju burmistrzowie, wójtowie wykonują co nakaże im rada a nie odwrotnie. Takie prawo. Ale nasi radni... Hmm. Zobaczymy. Wyborcy ich rozliczą ostrzej niż p. Żaka. Raczej nie wybaczą radnym jeśli w tydzień zmienią zdanie i tym razem albo nie przyjdą albo zagłosują za - czyli zrobią czego może oczekiwać pan burmistrz żeby jego plan powiódł się.

tomasz2, 07.03.2019 16:26

kredytyzaZaka, 05.03.2019 17:57 (fragment) ze źródeł zbliżonych do tzw. „pieniacza uśmiechającego się tylko na pokaz” ma to wyglądać tak. Przedstawi się radnym jakąś marchewkę np. że do 54 etatów to stopniowo będą dochodzić albo że stopniowo przejmą obiekty. Ale to mają być tylko gadki jakie pozwolą radnym udawać że jest kompromis i zrobić co chce Żak. Potem zapomni się o tym co było mówione i będzie jak gadają tzw klakierzy – jak chce burmistrz a radni będą mieć – no co? spokój? wyjazdy zagraniczne? a może i etaty dla rodziny w moskicie znajda się bo już klakierzy zapowiedzieli że rodziny radnych można tam przecież przyjmować??? Taki scenariusz. We czwartek przekonamy się czy do realizacji.

edb, 06.03.2019 21:23

a tak na poważnie, to na tym etapie inwestycji pod tytułem basen kryty, to najlepsze co można zrobić to dokończyć inwestycję pilnując na ile to teraz możliwe jej budżetu, oddać szybko do użytku i zaplanować jak najtaniej i najefektywniej zarządzać obiektem, tak aby służył miastu i jak najmniej obciążał budżet - czyli NIE MOSKiT !

marcin1970, 06.03.2019 20:43

faktem jest że dzis przez dzień chodzili naczelni klakierzy i gadali po mieście (taka dobrze płatna "robota") że radni "urobieni", "kupieni", że rzuci się "im ochłap jakiego oni się chwycą" i będą udawać przed wyborcami że to dlatego tydzień nie potrafią wytrzymać w zdaniu . albo jeśli nie są aktorami to mają zalecenie żeby nie przyjść i to "im ma się opłacić". Gardzą klakierzy naszymi radnymi i myślą że są to ludzie na sprzedaż. Jutro okaże się.

edb, 06.03.2019 20:33

@xpek, za marzenia się nie płaci; uchwała jednomyślnie nie przejdzie, przynajmniej wg wróżb wiedźmińskich. Natomiast jest szansa w trakcie sesji na trochę łaciny z ust byłego przewodniczącego - sądząc z kolei po układzie dymu z kominów nad Rzykami dzisiaj po południu. P.S. Pulvis es et in pulverem reverteris

referendum, 06.03.2019 20:32

Acha. Czyli Tomek "słyszał" że radni "urobieni" albo jak to mówią klakierzy "w tydzień kupieni bo etatów pod dostakiem w moskicie"? Sie przekonamy czy radni mają honor i przyzwoitość. Wierzyć to Tomkowi vel xpek za bardzo nie ma co bo Tomek to i słyszałże basen kryty będzie 10 mln kosztował i miał dotację 50 proc. A kosztuje 28 i dotacji brak. Taki to wiarygodny jest. Ale jutro przekonamy się.

xpek, 06.03.2019 19:21

z tego co słyszałem dziś to uchwała przejdzie zdecydowaną większością

edb, 05.03.2019 23:57

@tomasz2=kolejna uważna osoba na forum. Jutro będzie ciekawie. Miejmy nadzieję, że radni zdają sobie sprawę z tego jak dokładnie obecnie śledzi ich ruchy społeczeństwo. Dawno na mieście władza wykonawcza i uchwałodawcza tegoż miasta nie była aż tak na tapecie. Jutro się może sporo wyjaśnić, w tym: kto jest kto. Akcja basen i MOSKiT to przegięcie dziesięciolecia. Będzie NIK, CBŚ, referendum? coś jeszcze? czy się dogadają poza i ponad ludem. Wreszcie się coś dzieje w tym mieście, szkoda, że w sensie negatywnym się dzieje.

Turboplazmotron, 05.03.2019 20:40

Ciekawe czy dołożą do sesji wniosek o kredyt na 3,5 miliona ?

tomasz2, 05.03.2019 20:30

radzę poczytać co pisze "kredytyzaŻaka" i "kamila 86". To chyba wieści z wewnątrz. Flustracja klakierów to by potwiedzała.

tomasz2, 05.03.2019 20:29

europarlament - za wysokie progi - mój imiennik jak już coś to może załapać się najwyżej w ramach ewakuacji do senatu albo sejmu :)

Eco, 05.03.2019 20:23

Zółkiewska nie pień się tak- a polityką pisu są tylko obiecywanki cacanki a głupiemu europarlament -

żółkiewska, 05.03.2019 18:40

abcabc: obrzydzić burmistrza? PIS? Co za płytkie myślenie. Logiką tej władzy jest tworzenie kolejnej spółki, co generuje kolejne koszty za które zapłacisz Ty i Twoja rodzina, no chyba, że nie płacisz podatków albo dostaniesz tam stołek, to rozumiem, że bełkoczesz.

kamila86, 05.03.2019 18:12

mała poprawka. Możliwy jest "kredytyzaZaka" także "kij" Żaden normalny człowiek nie da się nabrać jak żaden normalny nie dał się nabrać na gadkę że albo moskit na 54 osoby albo basenu nie otworzą - jak taki jeden pan "pienił się" niedawno. Bo normalny człowiek wie że moskit to nie jedyną formą prawną, że można nawet ograniczyć się do formy w jakiej zatrudnionych dużo mniej osób. A każdy radny powinien wiedzieć że tzw. kij to tylko "straszenie" bo w tym kraju burmistrzowie, wójtowie wykonują co nakaże im rada a nie odwrotnie. Takie prawo. Ale nasi radni... Hmm. Zobaczymy. Wyborcy ich rozliczą ostrzej niż p. Żaka który zresztą za chwilę może być posłem i tylko przyglądać się jak rośnie zadłużenie gminy. Raczej nie wybaczą radnym jeśli w tydzień zmienią zdanie i tym razem albo nie przyjdą albo zagłosują za - czyli zrobią czego może oczekiwać pan burmistrz żeby jego plan powiódł się.

abcabc, 05.03.2019 18:08

widzę że desperacja pisu jest ogromna.dwoją się i troją byle tylko obrzydzić mieszkańcom pana burmistrza i jego plany.spokojnie to nic nie da za chwilę i tak znowu będziecie w opozycji.panie Krzysztofie to już ostatnie tygodnie kiedy zasiada pan na fotelu przewodniczącego. za niedługo znowu będzie pan szeregowym radnym.Andrychów to normalne miasto

kredytyzaZaka, 05.03.2019 17:58

Radni powinni pamiętać o tym że wyborcy nie zapomną. Może nawet Żakowi są w stanie wiele wybaczyć ale radnym już nie. Dlatego Żak nie ma większości. A większość mają radni którzy krytykowali Żaka i styl jego rządów. Jeśli teraz po 4 miesiącach okazuje się że to była lipa to wyborcy mówią: zdrada, oszukali nas dla kasy. Zapytajcie tej pani która tak Żaka krytykowała a teraz robi już co chce. Radni od Żaka są jeszcze „fajniejszy”: dla ludzi podwyżka za śmieci a na tej samej sesji dla burmistrza w ubiegły czwartek moskit nawet z tego co piszą media bez pytania o szczegóły kosztów? Ta bo tak chce Żak a reszta to pikuś albo się zetnie inwestycje albo weźmie kolejny kredyty???

kredytyzaZaka, 05.03.2019 17:57

ze źródeł zbliżonych do tzw. „pieniacza uśmiechającego się tylko na pokaz” ma to wyglądać tak. Przedstawi się radnym jakąś marchewkę np. że do 54 etatów to stopniowo będą dochodzić albo że stopniowo przejmą obiekty. Ale to mają być tylko gadki jakie pozwolą radnym udawać że jest kompromis i zrobić co chce Żak. Potem zapomni się o tym co było mówione i będzie jak gadają tzw klakierzy – jak chce burmistrz a radni będą mieć – no co? spokój? wyjazdy zagraniczne? a może i etaty dla rodziny w moskicie znajda się bo już klakierzy zapowiedzieli że rodziny radnych można tam przecież przyjmować??? A nie mówili tego w próżnie jak sądzę. Taki scenariusz. We czwartek przekonamy się czy do realizacji.

żółkiewska, 05.03.2019 17:28

Zakolog: na tym mniej więcej polega kwintesencja "polityki". Nie oszukujmy się, każdy kto przy korycie ma swój interes do zrealizowania.

",,**,,", 05.03.2019 15:46

Kobielus doszedl do wniosku ze głosować Nie bo Nie, po prostu nie ma sensu,a miasto stoi w miejscu. Koalicji nie bylo bo Kobielus nigdy nie da sobą rządzić przez wuefiste Kubienia. Zmiana przewodniczącego rady konieczna, ten czlowiek nie umie sie nawet wyslowic..... wracając do smieci to burmistrz chcial 13zl, ale radni PISU!!!!!!!!!! Zarobili na złość Burmistrzowi i wszystkim mieszkańcom Gminy Andrychów i zablokowali 13zl,ale byli za 15zl. Kompromitacja totalna mówionej koalicji pisowskiej. A ta radna to głosuje tu a myslami jest tam to klęska rady, a jak juz sama nie wie czego chce to wstrzymuje się od glosu....... popatrzcie jak powstaja chodniki i sciezki rowerowe na Lenartowicza od ul. Krakowskiej, toż totalne nieporozumienie jesli chodzi o szerokość zarowno chodnika jak i sciezki. Tam dwa rowery sie nie miną. Kto to wymyslil i kto to zatwierdzil. Robić dziadostwo zeby ktos zarobil, to lepiej nie robic nic... co na to radni osiedlowi Kobielus, Rajda?????? Zerwali nowy chodnik plytki poszly do???????? I buduja coś wąskiego. Dramat,kpiny, dziadostwo...nikt po tych sciezkach nie jezdzi!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie w gminie juz po zimie,pora sie obudzic, a pracownicy codziennie stawiaja 20kraweznikow,zamiast 200!!!!!!!!!!!

gtx, 05.03.2019 15:04

@Zakolog, bardzo celny wpis, dużo faktów i zebranych, prawdopodobnych domysłów w jednym poście; esencja sytuacji politycznej w mieście, jutro się być może trochę wyjaśni, reszta jesienią

Zakolog, 05.03.2019 14:19

No to, podsumujmy dotychczasowe osiągnięcia nowej Rady i Tomka Naszego. Ale wpierw określmy, co już wiemy. A wiemy, iż z Tomka jest taki menadżer i ekonomista, że jedyny lewar finansowy jaki zna, to kieszenie mieszkańców Andrychowa. Dlatego śmieci, zamiast 13 złotych, będą kosztować 15, dwa złote pójdzie na pokrycie odsetek od Tomka kredytów. Ale wiemy też, że o ile Tomasz, raczej nie zrobi doktoratu z ekonomii, to już ma profesurę z pijaru i ściemy stosowanej oraz, że dorobił się niebagatelnej liczby głosów, ponad 10000 i jest bardzo łakomym kąskiem dla partii politycznych, przed jesiennymi wyborami, po który to kąsek, te partie na pewno sięgną. A to oznacza, iż Tomek już dawno olał Andrychów i obecnie pozycjonuje się do castingu na posła. W tym celu, zaapelował do ego radnego Kobielusa, co nie było specjalnie trudne i wytłumaczył mu, że jedynym kandydatem, po jesiennym strategicznym odwrocie, będzie właśnie On. I dlatego, zamiast bawić się w bzdury, typu brak podwyżki śmieci, powinien we własnym interesie, zawczasu zadbać o kasę na kredyty. Drugim bardzo ważnym posunięciem, jest utworzenie dodatkowych etatów w mieście i to w taki sposób, aby do wszystkich radnych dotarło, iż są to etaty dla ich protegowanych. Może nie koniecznie 54, ale już 42 po dwa na radnego, jak najbardziej. Czyli możemy być pewni, że może nie być basenu, ale etaty powstaną, oczywiście radni PiS, będą głosować za, ale tylko z konieczności i nie będą się oficjalnie cieszyć.

cdn, 05.03.2019 14:15

Znowu pomylą się o kilka milionów. Co tam lud zapłaci i się jeszcze będzie cieszył. Kłamcy, kłamcy!!!

Turboplazmotron, 05.03.2019 13:56

Stwierdzenie że nie będzie można otworzyć basenu bo nie ma MOSKiT to tak jakby stwierdzić że nie można jechać np. do Kęt bo nie ma autostrady :)

kalafior, 05.03.2019 13:41

Po co bylo obciążać tę gminę kolejnym basenem? Skąd gmina weźmie na utrzymanie go i tego MOSKiTu?

kalafior, 05.03.2019 13:39

Na Kocierzu jest nauka pływania a nawet w Wesołej Krainie mimo że to nieduży basen .Jest 5 basenów z których można korzystać np.aerobik ,nauka pływania itp.Liceum jeździ do Kęt na basen.

polipol, 05.03.2019 13:34

@Jeremiasz; masz rację odnośnie głośnej inicjatywy mieszkańców, wszyscy są zaproszeni na każdą sesję RM, ale jedną z inicjatyw mieszkańców może być kontrola NIK-u. NIK też nie lubi tu przyjeżdżać na prowincję sporo mają na miejscu do roboty, ani go tu nie lubią, ale jak będzie trzeba to na pewno dokładnie wszystko kontrolują, pracują tam w końcu ludzie z poczuciem misji

madzia, 05.03.2019 13:06

Czy za każdym razem jak pan burmistrz przegra głosowania będą sesje nadzwyczajne? Czy to poważne? Czy pan burmistrz umie przegrywać? Czy radni jak to klakierzy określają dadzą się " kupić"? Nie prościej zamiast takich rzeczy skupić się na powołaniu formy organizacyjnej dla basenu jaką będzie akceptowalna dla wszystkich radnych? PsNie chcieli dać kasy na dopłaty do śmieci, chcą na moskit z - jak podano - 54 etatami

Jeremiasz, 05.03.2019 12:45

polipol - proszę nie być naiwnym że NiK się tym zainteresuje. Tylko lokalna, głośna inicjatywa mieszkańców może tu oddziaływać.

tomitom, 05.03.2019 12:41

Sesja nadzwyczajna w wyniku przed-tygodniowej sesji zwyczajnej :-) Tak się bawią, tak się bawią ... politycy :-)

Jeremiasz, 05.03.2019 12:21

polipol - proszę nie być naiwnym że NiK się tym zainteresuje. Tylko lokalna, głośna inicjatywa mieszkańców może tu oddziaływać.

Jeremiasz, 05.03.2019 12:13

polipol - proszę nie być naiwnym że NiK się tym zainteresuje. Tylko lokalna, głośna inicjatywa mieszkańców może tu oddziaływać.

cdn, 05.03.2019 12:04

"...dlategośmy nie procedowali podwyżki, bo też chcieliśmy być radnymi..." (4.02.30). Brawo strażak- mało że oszukuje to jeszcze się do tego publicznie przyznaje.

Jeremiasz, 05.03.2019 12:01

polipol - proszę nie być naiwnym że NiK się tym zainteresuje. Tylko lokalna, głośna inicjatywa mieszkańców może tu oddziaływać.

polipol, 05.03.2019 11:44

@Jeremiasz, niektórzy z tego co widzę już teraz mają nick-i brzmiące --referendum--

polipol, 05.03.2019 11:43

Z uwagi na wzrost kosztów wobec deklarowanych, budową basenu powinna już teraz zająć się Najwyższa Izba Kontroli, a jak radni - nie daj Boże - powołaliby MOSKiT, to powinna być następna kontrola. Ludzie ! to są pieniądze z Waszych podatków, tych pieniędzy braknie na ważniejsze niż basen rzeczy, na które nie ma finansów innych niż budżet gminy ! Radni pilnujcie budżetu gminy ! Mieszkańcy ! pilnujcie radnych, oni decydują o Waszych losach !

żółkiewska, 05.03.2019 11:16

kalafior: wymienione baseny są raczej mega rekreacyjne. Ten akurat ma służyć dzieciom w szkołach i nie można tego porównywać do baseników w hotelach. A wymieniony koszt budowy, to kolejna kwestia... a urobić kogoś można oferując odpowiednie stanowiska. Jak to w polityce.

Jeremiasz, 05.03.2019 11:14

Proponuję petycję i w konsekwencji zbiorowy pozew mieszkańców gminy Andrychów przeciw obecnemu Burmistrzowi Tomaszowi Żakowi za zadłużenie miasta, skrajną niegospodarność, działanie na szkodę mieszkańców i namawianie innych (radnych) do czynienia dalszych szkód finansowych mieszkańców gminy i miasta Andrychów.

żółkiewska, 05.03.2019 11:13

przepraszam za dubel - post można usuanąć

Eco, 05.03.2019 11:09

"Urobić" to można sąsiada, a mylić się rzecz ludzka. Ale my tzw. klakierzy im wybaczamy :P

kalafior, 05.03.2019 11:08

@[email protected] Jest 5 basenów krytych w naszej okolicy;Kęty,Wadoeuce3,Kocierz,Czarny Groń i Wesołej Krainie w spa w Sulkowicach.

kalafior, 05.03.2019 11:06

Fajny artykuł,ocena w pełnej krasie naszego burmistrza.Ha ha ha

gregory, 05.03.2019 10:56

Basen kryty który kosztuje dwa razy drożej niż mówiono i pisano i władza która chce jeszcze moskitu na 54 zatrudnionych ( no może obiecają że np. na 45 a potem i tak będzie "jak zechce burmistrz" - znowu cytat z klakiera). Brawo. W końcu Andrychów ma "tylko" ponad 50 mln zadłużenia na razie - jak piszą media. Jest i burmistrz który "urabia" radnych i radni którzy zdaniem klakierów są "do kupienia". Gmina utkana z atrakcji. Wstyd i wstyd jeśli radni dyplomatycznie nie przyjdą żeby było jak chce burmistrz albo mniej dyplomatycznie zmienia po tygodniu zdanie. Tak czy siak pokażą że rację mają klakierzy jacy już się śmieją że radni "idą radni na pasku burmistrza"

gregory, 05.03.2019 10:49

To żart? Radni już podjęli decyzję. Ktoś chyba traktuje radnych jak dzieci którym można obiecać coś, "kupić" i one zmienią zdanie i pójdą jednak do przedszkola :) Jaja jeśli radni dadzą się urobic, "kupić" jak zwa to klakierzy w tydzień po tym jak byli na nie. Niech tylko nie mówią potem że burmistrz coś obiecał a nie dotrzymał słowa. Bo wiedzą jak jest, tak jak mieszkańcy.

formica, 05.03.2019 10:48

w kontekście budowy basenu krytego i dofinansowania: Ministerstwo Sportu i Turystyki 19 lutego 2019 ogłosiło listę podmiotów, których wnioski zostały zaopiniowane negatywnie lub odrzucone z przyczyn formalnych link do dokumentu: bip.msit.gov.pl/download/2/9423/Protokolnr1.pdf pozycja 6 - Gmina Andrychów Myślę, że dobrze byłoby zapytać Burmistrza czy jest szansa na cokolwiek? Bo jeśli dobrze odczytuję ten protokół, to rzeczonych 3,5 mnl zł dotacji nie będzie, chyba że jest jeszcze jakiś inny wniosek rozpatrywany z innego programu.

żółkiewska, 05.03.2019 10:38

1. MOSKIT = Kolejna niepotrzebna instytucja zarządzająca, bo to dodatkowe koszty: dyrektorzy, kierownicy, zastępcy, księgowi, skarbnicy itd itd itd. CKiW może swobodnie zająć się taką działalnością a jeśli nie, to trzeba to CKiW trochę zmodyfikować. 2. podwyżka o 50% cen śmieci ? Czy nagle wzrosły o 50% koszt działalności MPGK i koszty prowadzenia całej gospodarki śmieciowej? Nie wydaje mi się. A jeśli dotychczasowe stawki nie pokrywały wywozu śmieci, to co było robione wcześniej? Dlaczego nie zostały podwyżki wprowadzana wcześniej stopniowo aby zaspokoić wydatki z wywozem śmieci związane? Dlaczego nie podnosi się o 10-20% tylko od razu o 50? jaki jest tego cel? Może właśnie zaspokojenie potencjalnych kosztów prowadzenia MOSKITU? A basen kryty jak najbardziej jest potrzebny w Andrychowie, bo poprzednik wybudował basen-fanaberię, który nijak ma się do obecnych potrzeb społecznych i ekonomicznych.

black&white, 05.03.2019 10:17

Ten basen jest tak potrzebny w Andrychowie jak k........majtki. W prawo i w lewo w odleglosci 11km. sa dwa. Za ta kase mozna by bylo zrobic duzo inwestycji ktore w miescie sa bardziej potrzebne. Po drugie basen nigdy sie nie wroci a mieszkancy beda tylko doplacac do niego. Bardzoooo nietrafiona inwestycja.