reklama

Burmistrz ratuje pracowników basenu. Zaangażuje ich do dezynfekcji miasta

, Polityka, Wiadomości, 10.04.2020 11:30, PG
Wadowicka pływalnia „Delfin” również mierzy się z problemami finansowymi spowodowanymi epidemią koronawirusa.
Burmistrz ratuje pracowników basenu. Zaangażuje ich do dezynfekcji miasta

Kryta Pływalnia „Delfin” od 2002 roku jest samodzielnie funkcjonującym zakładem budżetowym. Zgodnie z zawartymi umowami pomiędzy gminą a basenem w roku 2020 gmina Wadowice miała przekazać łącznie 1 240 000,00 zł na prowadzenie nauki pływania klas II szkół podstawowych i udostępnienie basenu na zajęcia w-fu oraz bezpłatny wstęp na basen dzieci z terenu gminy Wadowice w okresie ferii zimowych i wakacji. Gmina Wadowice za pierwszy kwartał 2020 roku wypłaciła 120 000 zł za bezpłatny wstęp na basen dzieci podczas ferii, a za realizację umowy dotyczącej nauki pływania i zajęć z w-fu wypłaciła 232 000 zł.

Niestety basen jednak został zamknięty a pływalnia nie realizuje lekcji pływania.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński postanowiła wspomóc swoją placówkę i przekaże pływalni dotację celową na funkcjonowanie basenu przez cztery miesiące: kwiecień, maj, czerwiec, lipiec. Basen w każdym tym miesiącu otrzyma od gminy średnio po 90 tys. zł dotacji przedmiotowej. W ramach tego działania gmina przejmie również 6 pracowników pływalni, którzy będą oddelegowani do dezynfekcji miasta.

Kryta Pływalnia „Delfin” zatrudnia łącznie 35 osób na umowę o pracę. Łączny koszt wynagrodzeń pracowników krytej pływalni to 160 000 zł, a koszt całkowity utrzymania basenu to 240 000 zł miesięcznie w normalnym trybie funkcjonowania.

Od 1 kwietnia zastosowano środki oszczędnościowe w postaci urlopów bezpłatnych tych pracowników, którzy nie pozostają na zwolnieniu lekarskim czy opiece na dziecko do 8 roku życia. Pracownicy złożyli wnioski o urlop bezpłatny w każdym z czterech miesięcy przez połowę miesiąca (od kwietnia do lipca). Działania takie spowodowały oszczędności w wydatkach na wynagrodzenia, które będą wynosić:

– kwiecień – wynagrodzenia pracowników łącznie z pochodnymi – 68 008,28

– maj – wynagrodzenia pracowników łącznie z pochodnymi – 134 348,40 ( z czego 53 000,00 Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych)

– czerwiec – wynagrodzenia pracowników z pochodnymi – 65 851,36

– lipiec – wynagrodzenia pracowników z pochodnymi – 87 811,36

Oprócz kosztów wynagrodzeń pływalnia ponosi koszty stałe w wysokości 16 000 zł miesięcznie. Dyrektor zapewnia, że te koszty zredukuje w ramach programu oszczędnościowego do średnio ok. 2 600 zł miesięcznie.

źródło: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy