reklama

Burmistrz przypomniał sobie o obietnicy budowy hali sportowej? [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 19.05.2021 20:00, PG
Sprawa ponownie ruszyła.
Burmistrz przypomniał sobie o obietnicy budowy hali sportowej? [FOTO]

Niedawno gmina Andrychów ogłosiła przetarg na wykonanie projektu dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa hali sportowo - widowiskowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Andrychowie”. Już w 2019 roku gmina organizowała przetarg na projekt budowy tej hali, ale wtedy temat ucichł. Teraz ponownie wraca na tapet.

Do przetargu zgłosiło się aż 7 firm, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę jaką gmina zamierza przeznaczyć na ten cel, czyli 400 tys. zł. Hala ma powstać przy ul. Dąbrowskiego, na terenie boiska byłego klubu LKS Halny, w sąsiedztwie obecnie rewitalizowanego Stawu Anteckiego.

Obecna hala znajdująca się przy ul. 1 Maja to już relikt przeszłości. Od lat mówi się o jej wyburzeniu.

Tak to ma wyglądać zgodnie z przygotowanymi już w 2018 roku przez urząd wizualizacjami:


Obecnie w miejscu gdzie ma powstać hala znajduje się boisko.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 22.05.2021 22:21

https://gazetakrakowska.pl/mury-i-drogi-sie-rozpadaja-czy-andrychow-buduje-na-osuwisku-sprawa-zajmie-sie-sad-prokurator-i-cba-zdjecia-wideo/ar/c1-15623396

FeelFree, 21.05.2021 15:33

Odświeżenie obietnicy i artykuł zbiega się czasowo z tym, że na najbliższej sesji wypadałoby przyjąć aktualizację studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Andrychów i miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. W lipcu 2020 przyjęto projekt, wpłynęła jedna uwaga odnośnie spalarni na pewno, bo kto by chciał takiego sąsiada za płotem. Nie zostanie zapewne uznana za godną uwzględnienia i w pakiecie uchwał Andrychów zdobędzie legalną już LOKALIZACJĘ NA SORTOWNIĘ I SPALARNIĘ, bo innego miejsca gmina na ten zacny cel nie ma... Takie to mydlu, mydlu oczu... a Andrychowianie nadal nic nie robią... Żeby choć ten jeden raz przed szkodą być mądrym, a nie po. Tego Wszystkim i sobie życzę.

Archanioł Michał, 21.05.2021 14:31

Jak się ma TAKIE TYŁY jak Żak ( patrz @Zakolog) to wiadomo, że trzeba "ociekać do przodu". On za to nie płaci. A zyski ma .

Zakolog, 20.05.2021 16:20

Wszystkim entuzjastom imaginacji Tomusia Żaka, przypominam, że aby tylko spłacić hipotekę pana Szlanty, Wójt zastawił nowy basen, od trzech miesięcy nie jeżdżą w Gminie autobusy, strefa jak się osunęła tak leży, wiaty przystankowe same pękają, staw Anteckiego robiony jest za pomoc rządową, plac Mickiewicza skomercjalizowany na parking. Jeśli jeszcze na horyzoncie widzisz hale sportową, to znaczy, iż masz pełnoobjawowy zespół pourazowy radnego „Naszej Gminy” i musisz się udać na leczenie.

FeelFree, 20.05.2021 13:24

Jeżeli jedna firma proponuje projekt za 400 tysięcy, a druga za 1.2 mln to co można o tym myśleć ? Patrząc na planowane inwestycje i to co już stoi w centrum miasta, Andrychów to bardzo bogata gmina. Ale poruszając się pieszo lub rowerem po okolicy, słuchając jakie gdzie są płace, jakie zaciągamy zobowiązania i jak dzielimy nasze wspólne środki rękami władzy, to przynajmniej dla mnie wygląda to zupełnie, zupełnie inaczej. To taka gmina "zastaw się a postaw się", a w gruncie rzeczy nieliczni korzystający, pokazowe inwestycje, duże interesy grup osób, ale wiele osób mieszka tu bo nie ma za wyjścia, kto może wyjechał lub wyjedzie, młodzież też jasno o tym mówi. Proszę mnie wyprowadzić z czarnowidztwa...

FeelFree, 20.05.2021 13:12

@zdzislaw - no tak, racja. To już albo ceny tak odjechały, albo ja, albo wójt Żak, pewnie wszystko po trochu, ale nie będę się licytował. Rozumiem, że projekt hali może kosztować 30 czy 50 tysięcy, ale 500 ?! za projekt? Rozpiętość cen pokazuje jak wielkim polem do nadużyć są przetargi na takie inwestycje. Proszę porównać koszty remontu pałacu Bobrowskich i Małego Wawelu w Suchej, mi to daje do myślenia. Zadłużenie miast jest bardzo różne, Andrychów jest na tle okolicy w marnej sytuacji. Za kilka milionów na pewno można wybudować halę, no chyba, że ma być najlepsza na świecie bo w Andrychowie. Jak projekt ma być za 500 tysięcy faktycznie, to za ile będzie wybudowana hala ? Na pewno stać nas na to, przy takim zadłużeniu, którego końca nie widać? Przecież to nie są pieniądza wójta i rady, tylko wszystkich Mieszkańców, kredyty, pożyczki i dług też nie obciążają tych osób, tylko wszystkich nas. Wielu ważnych rzeczy tu brakuje, hala jest na pewno pierwsza na liście potrzeb mieszkańców gminy???

zdzislaw, 20.05.2021 10:30

@feelfree "marne pół bańki" to na projekt ma być.

FeelFree, 20.05.2021 09:51

"Tłum nie pożąda prawdy i gardzi rzeczywistością, ubóstwia natomiast zwodnicze złudzenia. Kto potrafi omamić tłum, ten łatwo nim zawładnie; kto zaś stara się go rozczarować, padnie jego ofiarą." Oczywiście, raz na jakiś czas trzeba tłumowi coś dać co się obiecywało, żeby uwiarygodnić kłamstwa i aby tłum nie zbuntował się przeciwko władcy. Może to będzie właśnie taka halka za marne pół bańki, co stanowi ułamek pieniędzy utopionych w strefie chociażby...czymże są te marne setki tysięcy przy kilkudziesięciu milionach zadłużenia gminy, które zawdzięczamy wójtowi Żakowi?

Skalpel, 20.05.2021 06:03

"Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania." Przed każdymi wyborami dajemy się mamić pięknymi wizualizacjami.

FeelFree, 19.05.2021 20:31

https://stopspalarni.com/

Nostradamus, 19.05.2021 19:52

Andrychowianie czekają na halę z prawdziwego zdarzenia już 30 lat ( tak jak na obwodnicę). Jak powstanie to ciekawe z jakimi wadami ( do wyboru: za mała , za niska, przeciekający dach ).

hebes1125, 19.05.2021 19:32

Dobre. I to jest obiektywizm... Panie redaktorze. Mówmy o wszystkim!!!!! Ciekawe o czym jeszcze zapomniał Pan Burmistrz zapomniał?