Burmistrz nadal ucieka od wyjaśnienia sprawy tajemniczej zamiany działek

, Polityka, Wiadomości, 31.08.2019 17:00, PG
Były przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach, a obecny radny chciał w końcu dowiedzieć się prawdy od burmistrza. Nie udało się...
Burmistrz nadal ucieka od wyjaśnienia sprawy tajemniczej zamiany działek

Podczas piątkowej (30.08.) sesji Rady Miejskiej w Wadowicach radny Robert Malik zawnioskował o to, by do porządku obrad wprowadzić punkt w którym burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wyjaśnia o co chodzi z tajemniczą zamianą działek w gminie, o której ostatnio głośno jest w lokalnych mediach. Sprawa dotyczy terenów przy rondzie Okulickiego, które gmina oddała prywatnemu przedsiębiorcy w zamian za wąski pas terenu oraz dwa nieduże mieszkania, rzekomo na rzecz planowanej obwodnicy miasta.

Wniosek jednak został odrzucony 11 głosami radnych z komitetu burmistrza Kalińskiego.

Potem Radny Robert Malik chciał zadać pytania do sprawozdania burmistrza z jego działań ale przewodniczący Piotr Hajnosz mu na to nie pozwolił stwierdzając, że nie ma takiego zwyczaju by zadawać pytania do sprawozdania burmistrza. Dodajmy, że w innych gminach takie działania się praktykuje do każdego z punktów porządku obrad, nawet sprawozdania burmistrza.

Poirytowany Robert Malik nie miał innego wyjścia, jak tylko zadać swoje pytania w formie interpelacji, na którą burmistrz ma odpowiedzieć pisemnie.

Bartosz Kaliński stwierdził tylko, że niczego nie zataił, gdyż w swoim sprawozdaniu nie ma obowiązku informować radnych o realizacji uchwał, a tylko o zarządzeniach.

Do sprawy powrócimy...

Atrakcyjna działka przy rondzie w zamian za... Dziwne interesy gminy Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 31.08.2019 17:52

wiadomo o co chodzi kasa, tylko kto komu i za ile i za co ?