Burmistrz na tropie hejterów. Jest lepiej, ale daje im ostatnią szansę

, Polityka, Wiadomości, 09.09.2019 14:00, red
Burmistrz na tropie hejterów. Jest lepiej, ale daje im ostatnią szansę
Niedawno pisaliśmy, że burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar zamierza ścigać osoby, które hejtują jedną z mieszkanek rysując m.in. na ławkach w Kętach wulgarne hasła pod jej adresem. Sprawa ma podwójny wymiar: hejt i niszczenia mienia publicznego.

Burmistrz wyznaczył im czas - do poniedziałku do godziny 12:00 na usunięcie bazgrołów. Minęło południe i co?

Jak się okazuje burmistrz postawił sprawdzić sytuację na miejscu. Po południu zamieścił nowy wpis:

"Minęła 12 w poniedziałek. Odwiedziłem miejsca, które obiecałem odwiedzić. Oto moje spostrzeżenia.
Miałem rację, post trafił do tych, do których miał trafić. Podjęliście próbę "naprawienia" szkody - doceniam to. Chyba jednak nie do końca się zrozumieliśmy. Pierwsze zdjęcie pokazuje jak było, drugie, jak jest. W temacie hejtu, ta forma "usunięcia" treści być może jest zadowalająca, w temacie wandalizmu absolutnie nie. Moja decyzja jest więc następująca: daję czas do czwartku, również do godziny 12.00, by te bazgroły bezpowrotnie zniknęły z przestrzeni Miasta. Czym to wyczyścić, jednocześnie nie uszkadzając powierzchni zapytajcie tych, którzy Wam te markery sprzedali. Wierzę, że dokończycie dzieła. Jeśli tak się nie stanie, we czwartek złożę pismo do Pani Dyrektor SP nr 2 z wnioskiem o złożenie zawiadomienia na Policję. Aby ułatwić decyzję, czy warto po sobie posprzątać przypominam, że system monitoringu na terenie szkoły jest sprawny. Sprawdziliśmy to"
- napisał burmistrz Kęt.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 10.09.2019 09:38

"stowarzyszenie epikurejskie" - dziękuję za wyważoną reakcję. Według mnie postępowanie pana burmistrza mogłoby być społecznie użyteczne, gdyby to dotyczyło osób dorosłych, jednak w tym przypadku chyba tak nie jest. Przed zamieszczeniem kolejnego apelu radziłbym skonsultować się z pedagogiem szkolnym, bo takie nieprzemyślane działanie może przynieść więcej szkody niż pożytku !

ulubieniec, 09.09.2019 16:31

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że hejt może wywołać groźne konsekwencje.Obniża samoocenę , może wywołać negatywne emocje, a w skrajnych przypadkach nawet doprowadzić do samobójstwa. Przecież dobrze są znane przypadki nastolatków ,nękanych w realu, czy w wirtualu, które targnęły na swoje życie. Więc bez dwóch zdań, należy hejt zwalczać ! Jednak w tym przypadku mam dylemat i pytanie .A czy ta forma walki z hejtem jest bezpieczna ? Czy nie prościej byłoby zidentyfikować sprawców i z nimi porozmawiać, a nie poprzez media nagłaśniać całą sprawę ? Z treści tych dwóch apelów, można wywnioskować, że sprawcą lub sprawcami są uczniowie szkoły podstawowej, czyli osoby niedojrzałe .

ulubieniec, 09.09.2019 13:50

Kęckiemu szeryfowi należą się gratulacje, wystraszone dzieci podjęły próbę zniwelowania negatywnych skutków swojej działalności hejterskiej.