Burmistrz do radnego: żadne premie nie zostały wypłacone w czasie pandemii

, Polityka, Wiadomości, 06.07.2020 20:25, PG
Burmistrz odnosi się do głóśnej sprawy nagród, jakie otrzymali andrychowscy urzędnicy.
Burmistrz do radnego: żadne premie nie zostały wypłacone w czasie pandemii

Niedawno radny andrychowski Krzysztof Kubień udzielając wywiadu do jednego z krakowskich portali oceniał lokalną politykę w Andrychowie. Nie trudno się domyślić, że raczej wypowiedzi te ukazywały burmistrza w negatywnym kontekście.

Radny m.in. przypomniał sprawę nagród, jakie w 2019 roku otrzymali andrychowscy urzędnicy (zobacz: Ponad pół miliona na nagrody dla urzędników. Burmistrz się tłumaczy)

"Nie ma programów oszczędnościowych ani optymalizacji zatrudnienia w urzędzie. Licząca nieco ponad 40 tys. mieszkańców gmina ma trzech burmistrzów, dyrektora biura burmistrza, i sekretarki. W kwietniu br. , a więc już w okresie kryzysu pandemii wypłacono blisko ćwierć miliona w nagrodach dla kierowników podległych burmistrzowi. Dla wiceburmistrza nagroda dodatkowa 50 tys. zł.

Kryzysu nie widać. Po ostatnich decyzjach burmistrza Tomasza Żaka na pewno nie dotknie administracji gminnej! Na to pieniądze są".- czytamy w wywiadzie radnego.

Na ostatniej sesji absolutoryjnej w Andrychowie, radny K. Kubień był nieobecny a burmistrz Tomasz Żak powiedział, że radny podaje do opinii publicznej perfidne kłamstwa. - Żadne premie nie zostały wypłacone w tym roku, w czasie pandemii - mówił burmistrz i ostrzegł, że odniesie się do całej sprawy, gdy radny będzie obecny na sesji.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 07.07.2020 11:30

polecam puknąć ci się w pokrywkę

barte, 07.07.2020 10:36

polecam stronę duda2020.pl - wykaz afer rządu pis

Turboplazmotron, 07.07.2020 07:39

"Sumienne i staranne wykonywanie obowiązków pracowniczych nie jest ustawową przesłanką do przyznania nagrody, ponieważ samo w sobie stanowi prawidłową realizację obowiązków wynikających ze stosunku pracy. Szczególne osiągnięcia to konkretne efekty pracy, znacząco wykraczające poza standard." Dlatego burmistrz powinien przedstawić uzasadnienie przyznania nagrody/premi, poprzez wyszczególnienie konkretnych osiągnięć, leżących u podstaw tej decyzji.

Turboplazmotron, 07.07.2020 07:21

Burmistrz zamiast ostrzegać(co mnie najbardziej rozbawiło w artykule) to powinien pisemnie uzasadnić i przedstawić mieszkańcom za co przyznaje premie/[email protected] tłumaczenie typu "kradniemy ale inni kradną więcej" jest naprawdę słabe, spodziewałem się po Tobie czegoś bardziej wyrafinowanego. Pozdrawiam.

beskidmaly, 07.07.2020 06:19

kaczor,- a rzad PiS to z czyich podatkow przyznaje sobie wielo milionowe nagrody nie z naszych i tez niema roznicy czy w lutym czy w marcu. Dlaczego nie krytykujecie poczynan Rzadu tylko Wam Urzad nie pasuje.

kaczor, 07.07.2020 00:16

co to za różnica? ogromne kwoty z naszych podatników kasy (bo tym jest budżet gminy). sorry czy np. w lutym czy marcu nie robi raczej różnicy.

lojzek, 06.07.2020 22:43

I znowu bez masek!