reklama

Burmistrz do mieszkańca: mnie wybrali ludzie, pan jest szeryfem samozwańczym

, Polityka, Wiadomości, 07.04.2016 18:00, PG
Ostra dyskusja burmistrza Kęt z jednym z mieszkańców [VIDEO]
Burmistrz do mieszkańca: mnie wybrali ludzie, pan jest szeryfem samozwańczym

Na ostatniej marcowej sesji Rady Miejskiej w Kętach miała miejsce burzliwa wymiana zdań pomiędzy burmistrzem Krzysztofem Klęczarem a jednym z mieszkańców Kęt Jackiem Suchym.


Dyskusja dotyczyła odrzucenia przez radnych uchwały o rozpatrzeniu petycji w sprawie filmowania posiedzeń komisji radnych. Petycję taką złożył redaktor naczelny portalu „Nowa Wieś w gminie Kęty”. Jacek Suchy miał też zastrzeżenia co do innych kwestii a mianowicie składu jednej z komisji, zwiększenia ilości firm, którym udzielono w ostatnim czasie pomocy publicznej oraz upublicznienia treści umowy kredytowej.


Prosił burmistrza o przesłanie odpowiedzi na zadane pytania na prywatny adres mailowy oraz podanie takich informacji do opinii publicznej na stronie internetowej urzędu.


Na koniec stwierdził, że przez dwa lata słuchał, jak obecny burmistrz a wcześniej radny opowiadał o fatalnej sytuacji finansowej gminy i jej zarządzaniu i mu uwierzył, a potem burmistrz go zawiódł. Mieszkaniec uważa, że dzisiaj część mieszkańców nie poszłaby do urn mając do wyboru byłego burmistrza Bąka i obecnego włodarza kęckiego urzędu.


Burmistrz stwierdził, że startował w wyborach, bo kocha tę gminę. Pozostawił lepiej płatną pracę, bo chce coś dobrego dla tego miasta zrobić. Stwierdził, że każdy ma prawo rozliczać i być nieprzyjemnym wobec burmistrza, bo on robił to samo wcześniej ale różnica jest taka, że mnie dziś do podejmowania decyzji, które podejmuje upoważniło ponad dziewięć tysięcy mieszkańców gminy a Pan jest szeryfem samozwańczym. Wątpię żeby Pańskie działanie było wolą mieszkańców […].


Burmistrz oznajmił, że każdy mieszkaniec ma prawo przyjść na sesje i komisje. Ciągłe petycje o udostępnianie informacji publicznej są związane z tym, że ktoś to musi przygotowywać, co wiąże się z biurokracją a mieszkańcy chcą jej ograniczenia. Urząd udostępnia informacje, bo takie jest prawo ale jeśli jest to krzywdzące dla pracowników sektora publicznego to burmistrz staje w ich obronie. Burmistrz zakomunikował, że można rozliczać jego, bo ma mandat do pełnienia tej funkcji a nie jego pracownicy. Udzielanie niektórych informacji zaspokajających ciekawość indywidualnych mieszkańców nie służy dobru gminy a wręcz skłóceniu społeczeństwa.


W dalszej części wypowiedzi burmistrz odpowiedział mieszkańcowi na kolejne pytania.


Na koniec zaznaczył, że jest gotowy na każdą dyskusję i krytykę, ale każdy z nas ma pewną legitymację. Jeśli burmistrz będzie się zajmował tylko i wyłącznie udzielaniem informacji publicznych i tłumaczeniem się z każdej decyzji to nie będzie miał czasu pracować dla gminy. Jeśli ktoś chce rejestrować komisje to za swoje pieniądze. My udzielamy tyle informacji ile nam udzielać wolno - powiedział Krzysztof Klęczar.


Zobaczcie fragment nagrania z sesji.


Burmistrz Krzysztof Klęczar na swoim prywatnym profilu facebookowym odniósł się do dyskusji na ostatniej sesji:


Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wdałem się w dość ostrą (zdaniem części mediów) dyskusję z jednym z mieszkańców. Pan w żołnierskich słowach powiedział, co myśli o mnie i mojej pracy (do czego ma oczywiściście pełne prawo), więc korzystając z możliwości odwdzięczyłem się tym samym.

Zawsze uważałem i nadal uważam, że szczera, męska wymiana zdań jest lepsza niż fałszywe uśmieszki. Efekt: część mediów zrobiła ze mnie despotę, agresora, tyrana, autokratę...

Dodam: absolutnie nie występowałem w swojej obronie, występowałem w obronie podległych mi pracowników. I od razu zaznaczam: zawsze będę to czynił […].

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

michall, 08.04.2016 10:34

I dobrze że zgnoił tego Jacka bo gość przychodzi na sesje i zawraca dupe a nie ma nic konkretnego do powiedzenia

stan, 08.04.2016 06:19

jeżeli p. Żak będzie miał takich konkurentów , jak dotychczas tj. Pietrasa, Kubienia , czy tego młodego z pisu z tym głupim uśmieszkiem ( nazwiska nawet nie chce mi się pamiętać - aktualnie radny powiatowy ); to będzie u władzy kolejne kadencje !.

AntyPIS, 07.04.2016 22:27

lepszy taki burmistrz Kęt, który poświęcił lepiej płatna kariere na rzecz rozwoju miasta niż słynący w całym regionie z celebryzmu- andrychowski żak :) Niestety fakty mówią same za siebie i wątpię czy kolejne " wielkie sukcesy" w stylu strefy ekonomicznej pozwolą żakogrodowi utrzymać się u wladzy a raczej zabawy w zarządzanie :)

walet, 07.04.2016 21:24

Widziane oczami mieszkańców Kęt : nowa-wies-kety.pl/na-sesji-burmistrz-do-mieszkanca-mnie-wybralo-9-tys-mieszkancow-a-pan-jest-samozwanczym-szeryfem/#comments

tomekx, 07.04.2016 20:12

Dobra zmiana!!!!!! Radio ZET: Andrzej Duda wydał w grudniu na nagrody dla swoich pracowników ponad 800 tys. zł wiadomosci.onet.pl/kraj/radio-zet-andrzej-duda-wydal-w-grudniu-na-nagrody-dla-swoich-pracownikow-ponad-800/m13kwj?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

walet, 07.04.2016 20:10

Gość jest z PSL-u trudno się dziwić. Niestety nie chce ujawnić jakie nagrody wypłaca kolesiom z urzędu z publicznych pieniędzy.

asquit, 07.04.2016 19:41

z pisem i i jego przybocznym kukizem też!

aleocochodzi, 07.04.2016 19:31

Tak jest! Precz z Platformą, Nowoczesną i PSL!

abcabc, 07.04.2016 18:37

nie dla pieniaczy!