reklama

Burmistrz chce kontroli aptek. Sam już takową przeprowadził

, Polityka, Wiadomości, 12.04.2021 18:10, PG
Magistrat w Kalwarii Zebrzydowskiej nadal walczy z lokalnymi farmaceutami.
Burmistrz chce kontroli aptek. Sam już takową przeprowadził

Jak poinformował urząd miejski w Kalwarii Zebrzydowskiej, burmistrz tego miasta postanowił kolejny raz interweniować w sprawie funkcjonowania aptek a także na rzecz uruchomienia nowej apteki przy ul. Krakowskiej.

Augustyn Ormanty skierował do Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego wniosek o pilne przeprowadzenie kontroli w aptekach, które uchylają się od pełnienia nocnych i świątecznych dyżurów. Natomiast do Głównego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie zwrócił się z wnioskiem o włączenie gminy Kalwaria Zebrzydowska w charakterze strony do postępowania związanego z wydaniem zezwolenia na rzecz nowej apteki przy ul. Krakowskiej.

Swoje działania argumentuje licznymi skargami mieszkańców dotyczącymi trudności w zaopatrzeniu w niezbędne artykuły medyczne.

Burmistrz sam kilka dni temu przeprowadził kontrole godzin otwarcia aptek. Sprawdzono czas pracy pod kątem dostępności dla mieszkańców, szczególnie w dni wolne od pracy, niedziele i święta aptek ogólnodostępnych w gminie Kalwaria Zebrzydowska następujących aptek: Apteka S.C przy ul. Targowej, Apteka Krakowska przy ul. Krakowskiej, Apteka „Twoja Apteka„ przy al. Jana Pawła II i Apteka „Nad Cedronem„ w Brodach.

Odnośnie pełnienia dyżurów apteki informują, że dyżury pełni apteka przy ul. dr Putka w Wadowicach z wyjątkiem apteki w Brodach, która błędnie informuje o pełnieniu dyżurów przez ustaloną w harmonogramie aptekę w gminie Kalwaria Zebrzydowska.

Po przeprowadzeniu kontroli burmistrz stwierdził, że apteki nie stosują się do obowiązującej uchwały Rady Powiatu Wadowickiego o dyżurach aptek, dlatego też wystosował wnioski z apelem o pilne przeprowadzenie kontroli Małopolskiego Inspektora Farmaceutycznego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy