reklama

Brakuje pieniędzy na rozbudowę i wyposażenie szpitala. Dyrektor wnioskuje o 7 mln pożyczki

Polityka, Wiadomości, 07.06.2023 15:25, GM
W czwartek inwestycję wizytowały ważne osoby z partii rządzącej.
Brakuje pieniędzy na rozbudowę i wyposażenie szpitala. Dyrektor wnioskuje o 7 mln pożyczki
W czwartek (7.06) trwającą od wielu miesięcy inwestycję polegającą na budowie dwóch dodatkowych kondygnacji Szpitala Powiatowego w Wadowicach wizytowali politycy PiS reprezentujący różne urzędy, Urząd Marszałkowski czy Sejm. Byli po wrażeniem inwestycji.

Dyrektor ZZOZ Barbara Bulanowska oprowadziła gości po terenie budowy i pokazała postęp prac. Przypomnijmy, pawilon „E” wadowickiego szpitala ma obecnie pięć kondygnacji. Budowa szóstej ma umożliwić utworzenie nowego Ośrodka Szybkiej Diagnostyki i Terapii Krótkoterminowej. Na siódmej mają zostać umieszczone oba oddziały chorób wewnętrznych, z których jeden obecnie znajduje się w pawilonie E, natomiast drugi – w pawilonie C.


Prace budowlane wykonuje firma WARBUD S.A. z Warszawy, ich koszt to ok. 32 mln zł. Według wyliczeń ZZOZ w Wadowicach ok. 10 mln zł może kosztować wyposażenie, które znajdzie się w nowych kondygnacjach. Prace powinny potrwać do końca 2023 roku.

Niestety, pieniędzy brakuje. W maju dyrektor szpitala Barbara Bulanowska zwróciła się do Starostwa Powiatowego w Wadowicach o udzielenie pożyczki do kwoty 7 mln zł na dokończenie inwestycji. Spłata nastąpi w latach 2026 -2032 w wysokości 1 mln zł rocznie.

Skarbnik Powiatu poinformowała, że chcąc udzielić Szpitalowi pożyczki powiat zmuszony będzie zaciągnąć kredyt bankowy. Zarząd Powiatu zgodził się na to podczas posiedzenia 31 maja.

W Starostwie Powiatowym w Wadowicach podkreślają, że rozbudowa szpitala finansowana jest z wielu źródeł, w tym z funduszy unijnych i budżetu powiatu oraz z budżetów gmin.

- Mamy nadzieję, że uda się otrzymać na ten cel również dofinansowanie z budżetu państwa. Dotychczasowe zaufanie, jakim obdarzyły nas instytucje zewnętrzne, przekazując duże środki na nadbudowę lecznicy, świadczy o tym, że pomysł na rozwój wadowickiego szpitala cieszy się powszechną akceptacją. To dobrze rokuje na przyszłość - poinformowano po czwartkowym spotkaniu spotkaniu w szpitalu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 07.06.2023 22:03

Kaczyński pójdzie do dziadka Kaczyńskiego i załatwi dziesięć baniek na szpital. Miliardy idą na rolników różnego rodzaju dofinansowania to dziesięć milionów przy tym to jest pikuś. A rolnicy stają się milionerami. I co ciekawe cały czas narzekają. To zmienić działalność i do roboty rolnicy za 2600 netto.

tomekх, 07.06.2023 19:53

A nie ! to ojciec goli matce plecy i pisze markerem na czole 8 gwiazdek.

tomekx, 07.06.2023 17:27

To jakiś objazdowy cyrk?