reklama

Brakuje kandydatów do komisji wyborczych. Jest dodatkowy nabór

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 15.04.2020 16:30, PG
Nie ma chętnych do obsługi wyborów.
Brakuje kandydatów do komisji wyborczych. Jest dodatkowy nabór

Do 10 kwietnia komitety wyborcze mogły dokonywać dodatkowych zgłoszeń kandydatów do Komisji Wyborczych, które przeprowadzają wybory w danych gminach. Niestety zgłosiło się za mało chętnych i samorządy ogłosiły dodatkowy nabór do czwartku (16.04.)

W Andrychowie brakuje w sumie 123 osób do pracy w różnych obwodach. W Kętach brakuje 166 osób, a w Wadowicach – 150.

Zgodnie z ustawą przegłosowaną przez sejm, wybory mają odbyć się w sposób korespondencyjny do 23 maja br. Każdy uprawiony do głosowania będzie miał dostarczony, przez Pocztę Polską, do miejsca zamieszkania kartę do głosowania, a potem będzie ją musiał wrzucić do urny wyborczej.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rysiek, 16.04.2020 15:27

Wyborów nie będzie 10 maja .

kamieni.kupa, 15.04.2020 22:21

barte - w którym zdaniu skłamałem? W tym, że wygraliście wybory w 2010 i 2011 roku? W tym, że Kopaczowa wykonała polecenie Makreli i zgodziła się na przyjęcie nie ludzi ginących na morzu tylko nachodźców z obozów w Grecji, którzy potem zabijali ludzi w zamachach? Jeśli ja kłamie to naprawdę wy lemingi żyjecie w alternatywnej rzeczywistości wytworzonej przez sprzyjające wam prywatne koncerny medialne. A tak na marginesie to twoim jedynym źródłem informacji jest TVN/Wyborcza/Newsweek/Onet. Ja natomiast mam informacje z jakich tylko chce źródeł, od prawa do lewa więc mam porównanie co kto mówi. Ty natomiast żyjesz w liberalno-lewackiej bańce informacyjnej.

sowa, 15.04.2020 21:20

bo barte to taki lokalny troll.

kamieni.kupa, 15.04.2020 20:43

@barte - albo celowo łżesz, żeby jak najwięcej pelikanów to łyknęło, albo masz amnezję, o której wspominałem. Prostuje twoje perfidne kłamstwo - po katastrofie smoleńskiej twoja klika wygrała zarówno wybory prezydenckie jak i parlamentarne. Po drugie nie powtarzaj lewackiej propagandy, że Polska nie chciała przyjmować ludzi, którzy, notabene, na własne życzenie ginęli na morzu. Polska, na szczęście, nie zgodziła się na przyjmowanie, ale tych młodych byków, którzy gnieździli się w Grecji i tylko czekali na socjal. Wśród nich byli też islamscy terroryści, co wszyscy widzieliśmy, więc chyba opatrzność czuwała nad moją ojczyzną i Polacy wyjebali waszą klikę na zbity pysk.

KochamTuska, 15.04.2020 20:33

Jak Małgośka nauczy się czytać nie będziecie mieć z nią żadnych szans !

Zenobiusz Kuśmider, 15.04.2020 20:13

Zagrożenie wirusem nie zniknęło wcale przy zmianie formy wyborów na korespondencyjne. Z jednej strony mamy unikać płatności za pomocą papierowych banknotów ale osoby w komisjach wyborczych będą dotykać papierowych kart do glosowania z całego okręgu wyborczego. Może się zdarzyć ze osoba zarażona wrzuci kartę na 10-15 min przed zakończeniem glosowania a osoba z komisji za kilkanaście minut ta sama kartę będzie trzymać w rekach. To jak to jest z tym papierami - jest możliwość zarażenia czy jej nie ma? Bo jeżeli jest to dotykanie kilkuset czy kilku tysięcy kart z całego okręgu wyborczego to raczej duże ryzyko. Jeżeli nie ma ryzyka to dlaczego mamy unikać płacenia gotówką? To jak to jest - rybki czy akwarium? Taka zagadka logiczna dla naszych polityków :-)

kamieni.kupa, 15.04.2020 19:30

Totalna opozycja zrobi dosłownie wszystko, żeby tylko Kichawa-Końska nie poniosła blamażu w maju. Będą się modlić, żeby jak najwięcej ludzi umarło na Covid-19, żeby gospodarka i całe państwo najlepiej zbankrutowało, bo w myśl zasady - im gorzej dla Polski tym lepiej dla nas - są święcie przekonani, że Polacy niby na fali powszechnego niezadowolenia doznają zbiorowej amnezji i przywrócą ich do koryta.

xpek, 15.04.2020 18:18

niech kaczor sam idzie do komisji

Starybrat, 15.04.2020 16:37

Może warto podawać rzetelną i pełną informację https://bip.um.wroc.pl/artykul/881/44129/informacja-dla-osob-chetnych-do-pracy-w-komisjach-wyborczych