Bezkarność plus. O co chodzi? [SONDA]

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 28.09.2020 19:35, DK / WB
Zbieramy opinie o projekcie ustawy, która wzbudza spore kontrowersje
Bezkarność plus. O co chodzi? [SONDA]

"Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione" - to fragment projektu nowych przepisów, który spowodował spory konflikt w obozie tzw. Zjednoczonej Prawicy, czyli PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina.

Zapis jest tak niejasny, że można interpretować go na wiele sposobów. Może doprowadzić to do sytuacji, w której urzędnicy państwowi staną się bezkarni. Stąd prześmiewcza nazwa projektu ustawy- „bezkarność plus”

Dzisiaj zapytaliśmy mieszkańców Kęt co o tym sądzą.

Zobaczcie naszą sondę.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy