reklama

Będą kolejne ulgi dla przedsiębiorców powiatu wadowickiego

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 06.05.2020 09:30, PG
Mniej za czynsze w lokalach należących do samorządów.
Będą kolejne ulgi dla przedsiębiorców powiatu wadowickiego

Podczas najbliższej sesji Rady Powiatu Wadowickiego, która odbędzie się w czwartek (07.05.) radni będą głosować uchwałę, dzięki której powiat odstąpi od dochodzenia należności z tytułu czynszu najmu i dzierżawy nieruchomości stanowiących własność powiatu od przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, których płynność finansowa uległa pogorszeniu, z związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu covid-19.

Ulga ma wynosić 50 % dotychczasowej stawki czynszu netto na okres 3 miesięcy od 1 kwietnia 2020 roku.

Aby uzyskać taką pomoc należy złożyć stosowny wniosek w starostwie.

Wcześniej ulgi wprowadziła gmina Wadowice, gdzie właściciele lokali gastronomicznych w kwietniu i maju zapłacą tylko 1 proc. wartości czynszu. Pozostali najemcy i dzierżawcy płacą gminie 50 proc. obowiązującego ich czynszu i nie muszą składać wniosków.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy