reklama

Autobusy PKS Bielsko - Biała również w gminie Andrychów

Polityka, Wiadomości, 13.06.2020 18:45, PG
Komunikacja Beskidzka powoli przejmuje linie MZK Kęty.
Autobusy PKS Bielsko - Biała również w gminie Andrychów

Beskidzki Związek Powiatowo – Gminny w Bielsku – Białej przejmuje powoli komunikację publiczną w Kętach. Tym samym autobusy PKS Bielsko – Biała będą jeździły również przez Andrychów.

Na najbliższą sesją Rady Miejskiej w Andrychowie zaplanowano uchwałę, w której to gmina Andrychów od 1 lipca 2020 do 31 grudnia 2020 powierza obsługę dwóch linii: Kęty – Andrychów p. Czaniec oraz Kęty – Andrychów p. Bulowice – gminie Kęty a od 1 stycznia 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku Beskidzkiemu Związkowi Powiatowo – Gminnemu w Bielsku – Białej.

Potwierdziły się zatem nasze doniesienia sprzed kilku miesięcy, gdzie informowaliśmy o tym, że prowadzeniem komunikacji publicznej na terenie gminy Kęty ma zająć się Beskidzki Związek Powiatowo – Gminny, do którego należy już dziewięć gmin powiatu bielskiego (Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice) oraz powiat bielski a gmina Kęty ma stać się jego częścią. W praktyce oznacza to, że przejęte zostaną linię autobusowe MZK Kęty a wszyscy będą mogli poruszać się za pomocą jednego biletu.

Dodatkowo od 2021 roku związek będzie działał pod nową marką: Komunikacja Beskidzka SA, która zastąpi PKS w Bielsku Białej.

foto: Komunikacja Beskidzka / PKS w Bielsku-Białej SA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

polen2003, 14.06.2020 15:28

Może autobusy będą już tankować paliwo na nowej stacji w ZGK przy ul. Batorego bo otwarcie tuż tuż!!! http://www.mamnewsa.pl/magazyn/za-pol-roku-otwarcie-kolejnej-nowej-starej-stacji-paliw-w-andrychowie

Turboplazmotron, 14.06.2020 11:27

Bilety można kupić online na e-podróżnik.pl. Jako ciekawostkę można dodać że Komunikacja Beskidzka SA zakupiła autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym.

polen2003, 14.06.2020 08:44

Brawo Kęty! Moim zdaniem Andrychów już powinien rozpocząć rozmowy w sprawie przystąpienia do Komunikacji Beskidzkiej! Drodzy mieszkańcy trzeba wyraźnie powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie samotnie finansować komunikacji w naszej gminie, przy utrzymaniu komunikacji w tej formie trzeba się przygotować na zrzutkę którą nam zafundują Ci co rządzą poprzez halucynacje!!! Pytam T.Ż i M.W. jak się im bilansuje komunikacja do Wadowic, na Kocierz, do Zatora i Wieprza co z tych zapowiedzi? Czyżby ww. gminy przejrzały ich wspaniałe plany na monopol komunikacyjny!!!