reklama

Andrychowskie obchody 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 17.09.2019 12:20,
We wtorek zorganizowano andrychowskie obchody w 80. rocznicę napaści ZSRR na Polskę.
Andrychowskie obchody 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę [FOTO]

Uroczystości ponad politycznymi podziałami odbyły się we wtorek przed tablicą obok andrychowskiego magistratu. Tablica upamiętnia poległych w walkach o wolną i niepodległą Polskę. Delegacje samorządowców i różnych środowisk złożyły wiązanki kwiatów.

W ten sposób oddany został hołd Obrońcom Ojczyzny poległym na polach bitew i pomordowanym w obozach zagład.

xxx

17 września 1939 r. o świcie nastąpiła zbrojna napaść ZSRR na Polskę, która od 1 września stawiała opór niemieckiej agresji. Atak z 17 września był również wstępem do dalszych zbrodni, m.in. do masowych represji wobec Narodu Polskiego, ludobójstwa mieszkańców wschodnich terenów Rzeczypospolitej Polskiej, czy grabieży majątku narodowego i dóbr prywatnych. W wyniku inwazji tysiące polskich żołnierzy straciło życie. Szacuje się, że do niewoli trafiło 250 tysięcy żołnierzy, w tym około 18 tysięcy oficerów.

https://youtu.be/5AFJpt1I3J4


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy