reklama

Andrychowskie obchody 40. rocznicy powstania Solidarności [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 30.08.2020 11:50, WB
Zobaczcie zdjęcia.
Andrychowskie obchody 40. rocznicy powstania Solidarności [FOTO]
W niedzielę na terenie parafii św. Macieja odbyły się andrychowskie obchody 40.rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność". Poprzedziła je msza św. w intencji Ojczyzny. Z okazji rocznicy na terenie parafii można także obejrzeć plenerową wystawę na której prezentowane są m.in. kopie dokumentów sprzed 40 lat i fragmenty wspomnień uczestników oraz świadków tamtych wydarzeń związanych z Ziemią Andrychowską.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 12.09.2020 17:56

Jeżeli ktoś dyskutuje na tematy związane z Solidarnością mam nadzieję, że zapoznał się z aktami TW Bolek - Lech Wałęsa. Z relacji osób wynika , że to wyjątkowo perfidny człowiek. Warto również zapoznać się z historią rozmów w Magdalence. Niestety nikomu się nie chce zapoznawać z historią. @cath To fakt, że Lech Wałęsa dostał Nagrodę Nobla , ale warto również dodać, że tę nagrodę otrzymał również Barack Obama, który był agresorem na terenie kilku Państw.

KochamTuska, 01.09.2020 10:15

Ja mam gorzej bo kopie się z osłem.

KochamTuska, 01.09.2020 10:13

"ciemny lud kupi wszystko" wiesz w ogóle dzieciaku kto wymyślił że Kurski to powiedział ? twoi idole którym wierzysz bezgranicznie OOO HA HA HA. Ale jak ktoś wierzy w TW Balbinę to i lisowi uwierzy we wszystko :)

KochamTuska, 01.09.2020 10:13

A najzabawniejsze jest to że gdy zorientowałeś się że zrobiłeś z siebie pośmiewisko odciąłeś się od swojej partii "I żeby nie było PO tez nie lubie" ! OOO HA HA HA :)

KochamTuska, 01.09.2020 10:13

Czyli podsumowując: w D byłeś i G widziałeś, według ciebie obecnie najbardziej znanym polakiem na świecie jest Wałęsa a nie Lewandowski, wierzysz w bajeczki o TW Balbinie przygotowane dla mało inteligentnych, widzisz cytaty których nie ma i masz obsesje na punkcie Kaczyńskiego. Nie odkryję Ameryki jak stwierdzę że masz nie więcej niż 15 lat (optymistycznie prognozując). Jedno trzeba ci przyznać, w błazenadzie nie masz sobie równych.

cath, 01.09.2020 08:16

Sadzac z tego co wypisujesz to chyba WUML kiedyś kończyłeś ...a teraz tylko partie zmieniłeś.Ciekawe czy gdzie byłeś poza Polska pewnie nigdzie ...I gdzie zacytowałes Wyborcza pewnie nie wiesz.I tez jakoś mnie to nie dziwi.Ca do PO czy KO -lubię mieć swój pogląd na życie i daleko mi do tej partii czy koalicji ale PIS robi dokładnie to samo co PZPR kilkadziesiąt lat temu,jeszcze tylko na talony musimy poczekać.I dobrze ze kochasz Tuska,on przynajmniej po Brukseli poruszał sie sam,grzecznie stał po zakupy i rozmawiał z ludźmi.Twoi idole z PIS widza Polskę z samochodów opancerzonych bo tak lubią i podnosi im ich niedowartościowane ego.Tak jak napisałem kończę te dyskusje gdyż z koniem kopał się nie będę.

KochamTuska, 31.08.2020 13:12

"ciemny lud kupi wszystko" wiesz w ogóle dzieciaku kto wymyślił że Kurski to powiedział ? twoi idole którym wierzysz bezgranicznie OOO HA HA HA. Ale jak ktoś wierzy w TW Balbinę to i lisowi uwierzy we wszystko :)

KochamTuska, 31.08.2020 12:57

A najzabawniejsze jest to że gdy zorientowałeś się że zrobiłeś z siebie pośmiewisko odciąłeś się od swojej partii "I żeby nie było PO tez nie lubie" ! OOO HA HA HA :)

KochamTuska, 31.08.2020 12:25

Czyli podsumowując: w D byłeś i G widziałeś, według ciebie obecnie najbardziej znanym polakiem na świecie jest Wałęsa a nie Lewandowski, wierzysz w bajeczki o TW Balbinie przygotowane dla mało inteligentnych, widzisz cytaty których nie ma i masz obsesje na punkcie Kaczyńskiego. Nie odkryję Ameryki jak stwierdzę że masz nie więcej niż 15 lat (optymistycznie prognozując). Jedno trzeba ci przyznać, w błazenadzie nie masz sobie równych.

cath, 31.08.2020 11:19

No widzisz bajeczka o Balbinie.Zadslem tylko pytanie o nieinternowanie JK.Nie wiemy co SB miało bo cześć materiałów zniknęło becpowrotnie.Walesa był TW ale e latach 70-tych potem już dowodów nie ma ale jak pokazują wydarzenia na Białorusi wystarczyła rozmowa by kandydatka na prezydenta na krótko zmieniła poglądy.SB tez było skuteczne w zastraszaniu ludzi .Co do cytowania Wyborczej zacytowałes a ustalenie tego kiedy pozostawiam twojej inteligencji wszak uwazasz się podobno za inteligentnego czyż nie a możesz być dużo młodszy ode mnie.I jeszcze jedno trochę w zyciu widziałem trochę świata zwiedziłem teraz niestety przymusowa przerwa do USA tez póki co lecieć nie mogę.Co do dzielenia mediów -warto mieć swoje zdanie i tak zawsze staram się mieć swoje a ze widze co się dzieje choćby po ostatnich wyborach prezydenckich to przypominają mi się czasy kiedy żeby coś wiedzieć trzeba było słuchać BBC czy RWE bo w TVP rośliśmy w sile a ludzie żyli dostatniej tylko potem był sierpień 1980.Ale dyskusja z Tobą to kopanie się z koniem .Poza tym jeśli ktoś mówi otwartym tekstem ze ciemny lud kupi wszystko,nie mówiąc o ostatnich wydarzeniach z udziałem tego pana to chyba zgodzisz się ze może to wstrząsnąć swiatopogladem każdego katolika czyż nie?Kiedy widze ze w kolejnych jednostkach samorządowych gmin naszego powiatu laduja kolejni powinowaci szych PIS, nie wspominając słynnego seicento i wydarzeń z nim związanych .I żeby nie było PO tez nie lubie bo władza tez ich zniszczyła.

KochamTuska, 31.08.2020 09:44

I pokaż gdzie zacytowałem Wyborczą.

KochamTuska, 31.08.2020 09:34

I śmieszne dziecko z ciebie :) piszesz że inni dzielą a sam dzielisz media na obiektywne i nie obiektywne. Ale czego innego można się spodziewać po dzieciaku który wierzy w zmyśloną bajeczkę o TW Balbinie.

KochamTuska, 31.08.2020 09:22

Widać nie zrozumiałeś to ci powtórzę: Drogie dziecko, już wszystkim pokazałeś że w D byłeś i G widziałeś. I choćbyś teraz przeczytał milion artykułów i coś tam sklecił już tego nie cofniesz. ALEEEEEEE jak chcesz zostać mistrzem w pisaniu głupich komentarzy to dobrze Ci idzie.

cath, 31.08.2020 08:52

13 grudnia 1981roku komuniści internowali wszystkich „ godzacych w ład ustroju” o jednym zapomnieli-przypadek? nie sadze.Dobrze mieli to przygotowane.O ile Lech K. był jednym z wielu doradców MKS to Jaroslawa mało kto pamięta o ile tam w ogóle był.Sprawa Balbiny nie jest wyjaśniona i pewnie długo nie bedzie ze względu na fakt ze Kaczynski ma aktualnie olbrzymia władze i to jest fakt.Fajny jesteś raz sięgasz po znienawidzona Wyborcza która gardzisz ale cytujesz-przecież nie wierzysz co oni piszą,strona sprawdzam AFP tez nie jest niestety obiektywna.Kto ma racje okaże sie po latach.I na koniec symbolem Sierpnia 80 był,jest i bedzie Lech Wałęsa.Takie sa fakty.Bo to on w imieniu MKS podpisał porozumienie.Przykro tylko ze tak dzielicie ludzi.

KochamTuska, 31.08.2020 08:30

TW Balbina został stworzony dla takich ....... jak ty. https://sprawdzam.afp.com/nie-nie-jest-zdjecie-teczki-pracy-tajnego-wspolpracownika-jaroslawa-kaczynskiego

cath, 31.08.2020 08:13

A Balbina?

KochamTuska, 31.08.2020 08:12

Idź i go zapytaj skoro tak się nim interesujesz a po drodze zaglądnij do szafy Kiszczaka to zobaczysz co Bolek załatwiał.

KochamTuska, 31.08.2020 00:06

Drogie dziecko, argumenty przedstawiłem poniżej ale jakoś mnie nie dziwi że osoba twojego pokroju ma trudności z czytaniem.

cath, 30.08.2020 21:45

Cóż każde z nas jest dzieckiem tak juz to jest .Ale dziekuje miło z Twojej strony.Natomiast pocieszające jest to ze brakuje jakoś ci argumentów.Najlatwiej w ten sposób .Ale czemu mnie to w twoim przypadku jakoś nie dziwi?

KochamTuska, 30.08.2020 20:16

Drogie dziecko, już wszystkim pokazałeś że w D byłeś i G widziałeś. I choćbyś teraz przeczytał milion artykułów i coś tam sklecił już tego nie cofniesz. ALEEEEEEE jak chcesz zostać mistrzem w pisaniu głupich komentarzy to dobrze Ci idzie.

cath, 30.08.2020 19:58

Skąd wiem o tym -bo tam bywam.Walesa przynajmniej bywa w USA,Prezes zgubiłby się poza Żoliborzem.Naprawde ani ty ani ja historii nie zmienimy.Tylko ze obecne czady jako żywo przypominają mi te które były przed sierpniem i w czasie stanu wojennego pamietam gazety i książki z interwencjami cenzury ,kiedy na Mysiej ustalano czego możesz słuchać i co czytac.I naiwny myślałem ze to już ne vrati.Ale wraca.Walesa,Gwiazda,Walentynowicz,Geremek,Mazowiecki,Kuron,Borusewicz to bylo głowni bohaterowie tamtych sierpniowych dni.Teraz nasze państwo postępuje jak w czasach stalinizmu gdyby można było wyretuszowano by zdjęcia.Co do artykułu bardziej znany jest a właściwie był Sebastian Janikowski .Wielokrotnie czytało się o sukcesach polskich artystów w USA ,potem okazywało się ze owszem wśród Polonii i jak grali do kotleta. Soccer próbuje wybić sie w USA ale tam liczy się futbol amerykański z super bowl który oni nazywają mistrzostwami świata,baseball, koszykówka, hokej.Ale skąd tobie o tym wiedzieć .

KochamTuska, 30.08.2020 16:24

"ale skąd tobie o tym wiedzieć" https://www.sport.pl/pilka/7,65081,25012818,robert-lewandowski-cieszy-sie-ogromna-popularnoscia-w-usa-tlum.html

KochamTuska, 30.08.2020 16:16

@cath z głową wszystko dobrze ? jak chcesz zostać mistrzem w pisaniu głupich komentarzy to dobrze Ci idzie :-) https://www.tysol.pl/a26770--video-Lech-Walesa-na-pogrzebie-Busha-Jak-dziecko-we-mgle-

KochamTuska, 30.08.2020 16:14

@skornica twoja samokrytyka jest powalająca !

cath, 30.08.2020 15:14

@kochamtuska Moze w Europie ale np.w USA piłka nożna to soccer a football to futbol amerykański i tam gwiazdy soccera powiedzmy delikatnie sa niszowe ale skąd tobie o tym wiedzieć.Walesa jest i pozostanie ikona Solidarności bo tak było.I tego nie zmienimy.

cath, 30.08.2020 15:14

@kochamtuska Moze w Europie ale np.w USA piłka nożna to soccer a football to futbol amerykański i tam gwiazdy soccera powiedzmy delikatnie sa niszowe ale skąd tobie o tym wiedzieć.Walesa jest i pozostanie ikona Solidarności bo tak było.I tego nie zmienimy.

skornica, 30.08.2020 14:47

Jakie odważne, pełne wiary chrześcijańskiej komentarze. Może spotkajmy się na fb na mamnewsa i tam z gęby i nazwiska popiszemy? A potem na ulicy jeszcze pogadamy cebulaki? Pisiorstwo zakłamane. Fuj....

kamieni.kupa, 30.08.2020 14:06

Bolka wykreowali komunistyczni zbrodniarze. Dobrze wiedzieli co robią, jak robili z niego tajnego konfidenta. Musieli mieć swojego człowieka jak lud zacznie się za bardzo buntować, żeby podstawić go w celu uspokojenia sytuacji. Potem już wszyscy znamy dalszą historię z okrągłym stołem i III RP.

KochamTuska, 30.08.2020 13:50

@cath z głową wszystko dobrze ? najbardziej znanym żyjącym Polakiem jest Lewandowski a o Bolku mało kto słyszał. Obama też dostał pokojową nagrodę Nobla :-)

KochamTuska, 30.08.2020 13:46

Lepiej siedzieć u mamusi niż z SB w motorówce.

mega, 30.08.2020 13:38

ale nie powinno być to pod tablicą kaczorka, który cały stan wojenny przesiedział u mamusi pod kołderką

cath, 30.08.2020 13:34

Co nie zmienia faktu ze Lech Wałęsa jest najbardziej znanym ,żyjącym Polakiem na świecie i symbolem Solidarności. I chyba to sie nie zmieni.I ma Pokojowa Nagrodę Nobla.Jako jedyny Polak.

kamieni.kupa, 30.08.2020 12:43

barte - Do twojej wiadomości: Bolek był tylko pionkiem wsadzonym do stoczni przez swoich mocodawców z Kremla. Solidarność to 10 milionów Polaków i to właśnie o nich pamięta dzisiaj Andrychów.