reklama

Andrychowska rzeźba trafiła do miasta partnerskiego

, Polityka, Wiadomości, 03.09.2020 12:05, PG
Delegacja z Andrychowa przebywa właśnie w Czechach.
Andrychowska rzeźba trafiła do miasta partnerskiego

Władze Andrychowa przebywają właśnie w mieście partnerskim Breclav w Czechach, gdzie uroczyście przekazano tamtejszym włodarzom i mieszkańcom prezent – czyli oryginalną rzeźbę.

Rzeźbę wykonał artysta Zbigniew Bury. Figura nosi nazwę „Wesele andrychowskie” i przedstawia dwoje tańczących dzieci: dziewczynkę i chłopca w strojach regionalnych. Chłopiec ma pióropusz, a dziewczynka warkocze.

W delegacji, oprócz burmistrza Tomasza Żaka, uczestniczy też delegacja w osobach: wiceburmistrz Wojciech Polak, radna Ewa Wątroba, radna Dorota Magiera, dyrektor MOSKiT Marcin Putyra, Anna Buda, Zbigniew Bury.

Koszt wykonania i montażu figury to 27 tys. zł brutto.

Dodajmy, że kilka dni temu burmistrz, wiceburmistrz a także radny Czesław Rajda przebywali na delegacji w innym mieście partnerskim Andrychowa – Landgraaf.


foto: UM w Andrychowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 04.09.2020 11:38

Właśnie takimi sprawami jak opisuje Dorti powinien się zająć zastępca jak burmistrz nie ma czasu.Ale ważniejsze jest pokazanie się na międzynarodowej arenie niż sprawy mieszkańców. Samodzielność Kopiujwkleja jest mocno ograniczona.

Dorti, 04.09.2020 07:56

Dla mnie to pan burmistrz dba o swoje potrzeby. Ja 5 lat proszę o pomoc w załatwienie dojazdu do domu i wciąż nic. Przez te lata zbywaja mnie albo szanownego Pana nie ma albo ma zebranie. Obiecywano mi gruszki na wierzbie. Jak zgłosiłam się do mamnewsa o pomoc to po rozmowie z Panem burmistrzem dostałam tel że mają nie naglasniac sprawy ze sprawą jest w toku. Innym drogi robią na siewnnej droga się zrobiła do pól na to pieniądze się znalazły i to napewno nie male. A ja muszę chodzić i opał znosic ścieżka koło rowu melioracyjnego. Pan burmistrz tylko umie obiecywac. O podatek umieją się upominac. P. Burmistrz dobrze się bawi a powinien zająć się naprawdę ważnymi sprawami. A nasza Pani sołtys jak zadzwoniłam to pożyczyła mi powodzenia. To jedna elita która dba o swoje i nie można liczyć na żadną pomoc. A na mamnewsa taz się zawiodłam bo teraz widać że są podporządkowani P. Burmistrzowi. I piszą tylko o tym o czym im wolno. Tak to działa. Ręce opadają. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ADMINISTRATOR: Szanowna Pani, nigdy ŻADEN burmistrz nie blokował publikacji na mamNewsa.pl. Tak że to jest chyba jakieś nieporozumienie, a być może pomówienie.

beskidmaly, 03.09.2020 18:36

Panie Radny Kubien widzę ,ze Panu zal" wszystko" ściska ze, Pana tam nie ma tak jak za dobrych dla Pana czasów. Nie biorą Pana. bo tam jezdza ci co sie umieją zachować . Pana tam do tej pory pamiętają a pan pamięta z tamtych uroczystości niewiele albo nic.

Zakolog, 03.09.2020 17:51

@Krzysztof Kubień – czyli teraz wszystko jest jasne. Te 27 kawałków, to wartość umowy o dzieło dla naszego Igora Mitoraja, cała reszta – materiały, logistyka, narzędzia i warsztat to prywatny sponsoring dyrektora Putyry, który ufundował to wszystko z dyrektorskiej pensji, ale wrodzona skromność nie pozwala Marcinkowi epatować mieszkańców swoim szlachetnym mecenatem ?

Skalpel, 03.09.2020 15:02

beskidmaly Raczej władze każdego szczebla korzystają i dobrze się bawią za moje(nasze) pieniądze. W dobrym zwyczaju jest , że kiedy burmistrz wyjeżdża to zostawia swojego zastępcę od spraw społecznych w urzędzie. Lans musi być. Pewnie gdyby Romkowi zmniejszyli godziny w szkole to też by z nimi jeździł . Kto za to płaci nie muszę Ci pisać.

Zakolog, 03.09.2020 14:45

Według radnego Kubienia, andrychowski dar kosztował 60 tysięcy, według dyrektora Putyry jego wartość to tylko 27 tysi brutto. Nie jest do końca jasne skąd ta rozbieżność, ale ponieważ w eksporcie wewnątrzunijnym vat jest zwracany, to jest nadzieja na odzyskanie 23%. A gdyby tak postarać się o atest z Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej dla radnej Wątroby jako wyrobu rękodzieła artystycznego, to można by przy tej okazji zastosować obniżoną stawkę vat i eksportując wyrób, podatnik andrychowski otrzymałby dużo więcej, niż tylko zwrot 7% ceny końcowej.

beskidmaly, 03.09.2020 13:33

Mialem na mysli tych co kazali w maseczkach chodzic ,ale coz twoj tok myslenia pokazuje kierunek ktory wybrales .Pewnie korzstasz z dobrodziejstw tej "madrej wladzy".

Skalpel, 03.09.2020 13:20

beskidmaly To że w Breclav rządzą mądrzy ludzie nie tak jak u Nas w Andrychowie to widać na pierwszy rzut oka. Bardzo trafna uwaga z Twojej strony.Brawo.

django, 03.09.2020 12:16

A w Andrychowie na ulicach syf.

beskidmaly, 03.09.2020 12:01

Skalpel trzeba troszeczke poczytac zanim sie cos napisze. W Czechach nie obowiazuja maseczki . Tam rządza mądrzy ludzie nie tak jak u nas.

Skalpel, 03.09.2020 11:23

Sza la la , zabawa trwa. A Wy mieszkańcy Andrychowa zgodnie z wytycznymi Tomusia siedźcie w domach i nie przeszkadzajcie urzędnikom w ciężkiej pracy a jak już wyjdziecie to oczywiście w maseczkach bo strasz wiejska poluje.