reklama

Andrychów miał przedstawicieli podczas obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży

Polityka, Wiadomości, 02.06.2023 11:08,
Młodzieżowy Sejm jak co roku obradował 1 czerwca.
Andrychów miał przedstawicieli podczas obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży
Mocna reprezentacja Andrychowa na Sejmie Dzieci Młodzieży, którego obrady tradycyjnie odbyły się 1 czerwca. W obradach wzięło udział dwóch uczniów z LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie: Kacper Sołdyk i Mikołaj Zacny.

W tym roku obrady młodzieżowego Sejmu odbyły się już po raz 29. Mikołaj Zacny uczestniczył w dyskusji i zgłosić poprawkę do uchwały SDiM, która została przyjęta.

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Każdego roku, w ramach nowej edycji SDiM, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka.


foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 03.06.2023 04:00

Jak dla mnie współpracują z PUTINEM