Afera taśmowa w powiatowym PiS. Zobaczcie o co poszło [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 20.12.2016 13:20, (red)
Dwóch radnych PiS – Zbigniew Małecki i Jerzy Sikora – zostało usuniętych z klubu radnych PiS w Radzie Powiatu Wadowickiego. Teraz ich los zależy od władz partii.
Afera taśmowa w powiatowym PiS. Zobaczcie o co poszło [AKTUALIZACJA]

W Starostwie Powiatowym w Wadowicach rządzi dość egzotyczna jak na dzisiejsze czasy koalicja PiS – PSL, ale od pewnego czasu mówi się, że w koalicji panuje nerwowa atmosfera. Część radnych PiS uważa, że koalicja powinna zostać rozwiązana. To oni kilka miesięcy zaproponowali projekt stanowiska potępiającą opozycję: PO, Nowoczesną i PSL.

 

Stanowisko Rady Powiatu w Wadowicach, w obronie polityki nowych demokratycznych władz Polski. Rada Powiatu w Wadowicach stanowczo protestuje przeciwko szkodliwym działaniom ugrupowań opozycyjnych wobec polityki nowych demokratycznych władz Polski wywodzących się ze zwycięskiego Prawa i Sprawiedliwości. Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesna jako opozycja nie wykonują przynależnych im obowiązków konstruktywnej krytyki, lecz kreują fałszywy obraz naszego kraju, w dodatku, co jest godne ubolewania i niepokoi, na forum międzynarodowym [....]– czytamy w projekcie stanowiska.

 

Projekt stanowiska omawiano kilka miesięcy temu podczas posiedzenia klubu PiS. To właśnie to posiedzenie zostało potajemnie nagrane. Ostatecznie projekt nie uzyskał akceptacji klubu PiS i nie był głosowany na sesji Rady Powiatu.

 

Radni PiS byli w tej sprawie podzieleni: jedni byli za przyjęciem stanowiska, a a inni - przeciwko, uznając że to może oznaczać koniec powiatowej koalicji PiS-PSL. Ostatecznie uznano, żeby stanowiska nie przyjmować.

 

Teraz jest ciąg dalszy w tej sprawy. W poniedziałek (5.12) podczas posiedzenia klubu PiS w Radzie Powiatu podjęto decyzję o usunięciu z klubu dwóch radnych: Jerzego Sikorę z Mucharza i Zbigniewa Małeckiego [na zdjęciu] z Andrychowa. To oni są posądzani, że kilka miesięcy wcześniej nie zachowali partyjnej lojalności i nagrali feralne posiedzenie, mające świadczyć o tym, że powiatowe władze PiS „układają się” z partyjnym wrogiem, czyli z PSL (bo nie chcą przyjąć stanowiska potępiającego opozycję).

 

Nie wiadomo, jaka będzie polityczna przyszłość radnych Małeckiego i Sikory. Niewykluczone, że grozi im usunięcie z partii.

 

Z. Małecki ma ambicje kandydować na burmistrz Andrychowa w wyborach w 2018 roku. Z partyjnego komitetu PiS raczej nie będzie to możliwe, ale jest on też szefem stowarzyszenia "Teraz Andrychów" - i być może pod tym szyldem spróbuje swoich sił. Na razie jest radnym powiatowym, ale kolejnej szansy kandydowania na radnego z ramienia PiS już może nie otrzymać.

 

Zbigniew Małecki wydał w tej sprawie oświadczenie. Twierdzi, że partyjni koledzy dokonali na jego osobie tzw. sąd kapturowy i że będzie bronił się przed wydaleniem z PiS, z którego ostatecznie nie został jeszcze wyrzucony (usunięto go jedynie z klubu PiS w Radzie Powiatu).

 

Zobaczcie oświadczenie Zbigniewa Małeckiego:

Oświadczenie

Z uwagi na podane informacje na portalach internetowych w sprawie nagrań posiedzenia Klubu PiS informuję, iż nie jest prawdą, że nagrywałem jakiekolwiek posiedzenie. Nagranie dokonał inny radny, dla prywatnych celów i zapis ten nie został przez niego upubliczniony bądź przekazany do mediów. Upublicznienie zapisu nagrania dokonał radny Bartosz Kaliński, który otrzymał nośnik nagrania od radnego z KWW Mieszkańcy Razem. Nagranie to pochodzi z posiedzenia nadzwyczajnego Klubu PiS z przed 10 miesięcy i dotyczyło sytuacji, gdzie pozostali członkowie Klubu chcieli mnie zdyskredytować, z uwagi na poinformowanie Radę o odrzuceniu przez Klub PiS stanowiska Rady Powiatu w sprawie poparcia Rządu Pani Beaty Szydło oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

W dniu 05.12.2016 r. na posiedzeniu Klubu radnych PiS, na które nie zostałem zaproszony, dokonano na mojej osobie tzw. sąd kapturowy wyrzucając mnie z Klubu, a oprócz tego dokonano manipulacji i pomówień prowadzących do nieokreślonej walki politycznej.

Jednocześnie te „wyroki” zbiegły się z powołaniem mojej osoby na Prezesa Wadowickiej Izby Gospodarczej. Pragnę poinformować, że każdy członek Zarządu Wadowickiej Izby Gospodarczej swoją funkcję w zarządzie pełni społecznie, realizując statutowe działania i zadania Izby.

Reasumując uważam, że upublicznienie prywatnego nagrania przez radnego Bartosza Kalińskiego dokonano w celu nieokreślonej walki politycznej. Domniemywam, że zastosowano element korupcji politycznej mający na celu usunięcia mojej osoby z Klubu radnych PiS oraz dokonano naruszenia mojego dobrego imienia w pełnionych przeze mnie funkcji publicznych (m. in. Prezesa Wadowickiej Izby Gospodarczej, Prezesa Stowarzyszenia Teraz Andrychów). 

W mojej ocenie zostało naruszone prawo upublicznienia prywatnego nagrania. Dla obrony dobrego imienia podejmę wszelkie kroki prawne wyjaśniające przywołane okoliczności.

Zbigniew Małecki

 

AKTUALIZACJA: 2016-12-20

Jak się dowiadujemy, w poniedziałek (19.12) odbyło się posiedzenie zarządu regionu PiS, podczas którego obaj radni złożyli swoje wyjaśnienia przed regionalnymi władzami partii. Decyzje co do ich ewentualnego usunięcia z PiS podejmą władze PiS w Warszawie. Na razie Z. Małecki i J. Sikora ciągle są członkami PiS.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Maksymilian, 22.12.2016 15:49

Ale twoi brali podwójnie.

tomekx, 22.12.2016 11:00

a tu się okazuje że biorą jeszcze więcej-patrz Pisiewicze

tomekx, 22.12.2016 11:00

Ale przecież PIS miał nie brać

Maksymilian, 21.12.2016 17:30

Politycy PO też brali,nawet to co im się nie należało.Widać to na przykładzie Warszawy.

tomekx, 21.12.2016 09:57

A mówiłem że to cyniczni kłamcy Przeczyjacie sobie ten artykuł::::::: 87 milionów zł w ramach nagrody. Ministrowie rządu Szydło nie oszczędzają. Politycy PiS często zarzucali politykom PO rozpasanie i niegospodarność, jednak sami lekką ręką wydają publiczne pieniądze. Od początku kadencji w ministerstwach wypłacono aż 87 mln zł nagród –

Maksymilian, 20.12.2016 15:42

Kaliński powinien ponieść konsekwencje za to co uczynił.

repart, 14.12.2016 04:09

Pewnie andrychowski posel Marek Polak jak wczoraj wieczorem na wiecu w Warszawie w rocznice stanu wojennego stal obok Andrzeja Gwiazdy zaraz za Jaroslawem Kaczynskim pewnie namawial prezesa do rozpoczecia budowy BDI w rocznice 250 lecia praw miejskich Andrychowa - widac to w zapisie WIadomosciTVN24 fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/fakty-13-12-2016 Ten sam obrazek w Wiadomosciach TVP 1 vod.tvp.pl

corleone, 13.12.2016 23:20

Fakt jest taki ..inny radny offen przyznał się do nagrań. Więc Małeckiemu to się tak oberwało bo go chcieli udupić za całokształt. Fakt następny skupili wasze głowy na tym kto nagrywał a nie na tym co jest nagrane typowy Sowi chwyt z restauracji w Wawie . Fakt trzeci to pokrętne tłumaczenia do dziś słyszymy z ust samego burmisia czy poddał się tej autolustracji i czy jego imię i nazwisko figuruje w aktach IPN jako TW Zdzisław.

tomekx, 13.12.2016 23:04

Pokrętne te tłumaczenia brzmią i tyle

swinia2000, 13.12.2016 20:31

Gość ma mine jakby go loledzy w podstawówce nakryli że zjadł im pączki. Przypuszczam że ujęcie zostało uchwycone w czasie zjadania przez sumienie. Chhhhhtszszszsz.

JUMKAS, 13.12.2016 11:31

mam serdeczna prosbe do redakcji; czy mozecie panstwo zmienic lub usunac zdjecie ktore widnieje wraz z artykulem tego .... dzieci sie boja, krowa mleka nie daje a ja jestem zniesmaczony

tomekx, 12.12.2016 17:40

Co wspólnego ma działalność PIsowska z jakąś Izbą Gospodarczą o której nikt nie słyszał i nie wiadomo po co to jest

Radio.Ma.Ryja, 12.12.2016 17:25

Piotrowicze, Hoffmany, Misiewicze, Pawlowicze. ....Małecccy. ......żenada.

JUMKAS, 12.12.2016 14:35

PIOTROWICZ Z SEJMU TEZ SIE TLUMACZY ,MALECKI ZENADA WEZ CHLOPIE ZMIEN GARNITUREK NA FLANELKE A NIE TLUMACZ SIE SMIESZNIE

Fazi64, 12.12.2016 13:17

Jak można tak pisać (nie) po polsku, jak Pan Małecki (i to jeszcze zajmując takie eksponowane stanowiska, jakby nie było...). . . . . ...Cytaty (niektóre zaledwie, bo cały tekst to niestylistyczny bełkot - jakich mało): "nagranie dokonał"; "z przed"; upublicznienie... dokonał"; "mający na celu usunięcia mojej osoby..." itd., itp.... . . . Wstyd :(

kaczor, 11.12.2016 17:46

pan Małecki ratuje się jak może ale moim zdaniem jego tłumaczenia "nie trzymają się kupy".

kaczor, 11.12.2016 17:45

nikt nie przebije tzw. klakierów zakolandii. Spiski - jak pani Janda napisała, że bilety na jej spektakl kiepsko się sprzedają w Andrychowie być może dlatego że ceny za wysokie, klakierzy zakolandii pisali że te słowa to spisek opozycji. Panią Jandą klakierzy zakolandii nazwali wtedy "przebrzmiałą gwiazdą". Tylko dlatego że śmiała powiedzieć o cenach biletów. Ludzi którzy nie zgadzają się z polityką Żaka klakierzy zakolandii nie raz nie dwa nazywali "bydłem". Itd. Wszystko jest na mamnewsa. O straszeniu sądem i prokuratorem za rzekome obrażanie pana burmistrza nawet nie piszę.

zandrychowa, 11.12.2016 17:22

Pisowcy mają to chyba we krwi ; szczucie, spiskowanie,prowokowanie, sianie nienawiści i podburzanie ludzi. To oni są winni obecnym podziałom w Polsce

Jepetto, 11.12.2016 16:12

Cała ta polityka to jedno bagno i tzw. "cyf"

Maksymilian, 11.12.2016 16:07

Ja raczej skłaniam się do wersji podanej przez radnego Małeckiego.

TakaSytuacja, 11.12.2016 15:30

Ej Zbyszek Zbyszek....

serioserio, 11.12.2016 15:03

Przykro czytać te "wyjaśnienia" radnego. Chyba wbrew intencjom autora brzmią one jak przyznanie się do winy. Brak szacunku do własnych kolegów partyjnych tylko pogrąża radnego. Bardzo słabe to jest szczególnie w zderzeniu z wybujałymi ambicjami.

repart, 11.12.2016 11:58

Szczytne jak widze tradycje nagrywania używane do celow politycznych kultywowane od czasów REDMICHNIKA ... PIERWSZY WIELKI NAGRYWAJACY otwarl mimowiednie obcinając lewa noge droge zwycięstwu prawicy której tak teraz nienawidzi.

AntyLeming, 09.12.2016 06:43

Komentarz usunięty przez autora.

Radio.Ma.Ryja, 09.12.2016 01:33

Anty......obelgi w stylu obecnie rządzących. . . Wy nie obrazacie nas....to świadczy o was. . . Katolicy heh.

AntyLeming, 08.12.2016 10:16

Komentarz usunięty przez autora.

Radio.Ma.Ryja, 08.12.2016 01:12

PiS ...partia Misiewiczow, Piotrowski , Macierewicz. ...... . . . Afera goni afere

gwidon, 07.12.2016 21:41

Małecki potrafi mieć własne zdanie? Litości..

serioserio, 07.12.2016 21:20

Podsłuchiwać i nagrywać skrycie swoich kolegów to bardzo nieładnie. W normalnym kraju oznacza to po prostu natychmiastową śmierć cywilną. Czy ktoś będzie jeszcze chciał i nie bał się współpracować z taką nielojalną osobą czy to w polityce czy w biznesie? Mocno wątpię. Kompromitacja na całej linii. Żal i wstyd dla Andrychowa.

maniek, 07.12.2016 21:08

To bardzo osobliwe. Jak czytam pan Małecki wziął stanowisko wiceprzewodniczącegow powiecie w koalicji PSL i PiS. Bierze dietę wiceprzewodniczącego w koalicji PSL -PiS. Ale PSL mu nie odpowiada Panie Zbyszku Małecki: nie da się zjeść ciasteczka i mieć ciasteczko. Jak PSL taki zły trzeba było nie brać stanowiska i diety wiceprzewodniczącego. A tak... Koniec jest jaki jest.

aleocochodzi, 07.12.2016 21:00

Szacunek dla Zbyszka za to że nie chce układać się z kłamcami, złodziejami i fałszerzami wyborów. Trzeba wyciąć te wrzody żeby ratować całe ciało.

asquit, 07.12.2016 20:43

i dobrze wypadł na margines

4321, 07.12.2016 20:33

Radnego Małeckiego niezbyt lubią w PiS, bo potrafi mieć swoje zdanie. To nie pierwsza próba usunięcia go z tej partii. Tym razem udana.

gwidon, 07.12.2016 18:25

A co u pana Kubienia? Już z Małeckiem się nie koleguje?

rafi, 07.12.2016 16:32

Komentarz usunięty przez autora.

berni, 07.12.2016 15:45

Rany boskie! Niech ktoś spokojnie przeczyta to "stanowisko"!!! Jaki idiota to pisał? Sama treść tego idiotyzmu jest dla PiS kompromitacją. A mister Małecki i jego zagrania to już... no, szkoda gadać.

JUMKAS, 07.12.2016 13:33

kolor marynareczki jak przystalo na porzadnego obywatela parti rzadzacej - BLEKIT ANIELSKI ha ha ha

Probyme, 07.12.2016 12:28

jedna cholera, wszyscy są [ciach!], 60 mld dziura w budżecie, 30 mln obsługa długu publicznego, 50 mld urzędnicy, od 27 lat rządzą [ciach!], pora szykować szubienice dla polityków !! nic nie będę miał przeciwko ja ten niebieski garniaczek pierwszy zajmie należne mu miejsce pod ostrzem

corleone, 07.12.2016 12:28

taki sam jak na reelekcja Tomasza Żaka

maria, 07.12.2016 12:20

z tym Z. Małecki kandydat na burmistrza Andrychowa to żart prawda???

AntyLeming, 07.12.2016 11:59

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 07.12.2016 11:55

super decyzja.korzystna dla Andrychowa!