Znowu przekroczył prędkość, a już dwa razy zabierano mu prawo jazdy

, Na sygnale, Wiadomości, 03.07.2019 10:36,
Kary - jak widać - nie pomagają.
Znowu przekroczył prędkość, a już dwa razy zabierano mu prawo jazdy
Jak informuje policja, w nocy z 2/3 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, podczas kontroli drogowej zatrzymali 26 - letniego mieszkańca Kęt, który wsiadł za kierownicę samochodu pomimo tego, iż posiadał dwukrotny zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość.

- Do zatrzymania 26 – latka doszło w Grojcu gm. Oświęcim na ulicy Beskidzkiej, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 22.00 laserowy miernik prędkości wskazał, że kierowca samochodu marki Chrysler jedzie z prędkością 77km/h przy dozwolonej prędkości 50km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 26 -letni mieszkaniec Kęt popełnił nie tylko wykroczenie, lecz dopuścił się także przestępstwa drogowego. Z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on dwa zakazy kierowania obowiązujące do 2020 roku, orzeczone przez oświęcimski i żywiecki sąd karny za jazdę w stanie nietrzeźwości - relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimu.

Za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy