Znęcał się nad bratem i naruszył mir domowy siostry

, Na sygnale, Wiadomości, 26.03.2019 10:45,
Nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz dozór policyjny, to środki zapobiegawcze zastosowane przez Policję i Prokuraturę wobec domowego agresora podejrzanego o znęcanie nad bratem i naruszenie miru domowego siostry.
Znęcał się nad bratem i naruszył mir domowy siostry
20 marca policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali zaalarmowani przez 58 – letnią mieszkankę Kęt, że do należącej do niej części domu siłą wtargnął jej brat i pomimo żądania nie chce opuścić pomieszczeń. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali zgłaszającą oraz jej 50 – letniego nietrzeźwego brata. Mężczyzna został zatrzymany i w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

- W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody potwierdzające nie tylko fakt naruszenia miru domowego siostry, ale również o wiele poważniejszego przestępstwa znęcania fizycznego i psychicznego, którego od kilku miesięcy zatrzymany dopuszczał się wobec swojego o dziewięć lat starszego brata. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów oraz wystąpienie do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych mających na celu ochronę pokrzywdzonych przez agresywnymi zachowaniami sprawcy - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

22 marca br. nadzorujący sprawę prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz dozór policyjny. Mężczyzna w asyście policjantów spakował swoje rzeczy osobiste i opuścił dom rodzinny. Za naruszenie miru domowego grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności natomiast za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy