reklama

Znaleźli kartę i nią płacili. Kto ich rozpoznaje? [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 17.12.2021 10:15,
Wizerunki mężczyzn zostały zarejestrowane na monitoringu.
Znaleźli kartę i nią płacili. Kto ich rozpoznaje? [AKTUALIZACJA]

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło wieczorem 16 października w Kętach. W tym dniu mieszkaniec Kęt wracając ze sklepu do domu zgubił kartę płatniczą. Kiedy poszkodowany zorientował się, że nie ma karty sprawdził konto i okazało się, że w ciągu niespełna dwóch godzin ktoś płacąc zbliżeniowo dokonał pięciu transakcji w sklepach i restauracji na łączną kwotę 70 złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringów na których utrwalone zostały wizerunki mężczyzn. Zdjęcia zostały upublicznione. Efekt?

Już po kilku godzinach policjanci otrzymali informację na podstawie której zidentyfikowano sprawców. Okazało się, że w nieuprawniony sposób z karty korzystało trzech 16 – letnich mieszkańców gminy Kęty.

Materiały w sprawie czynów, których dopuścili się nieletni zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Oświęcimiu, który zdecyduje o ich dalszym losie.

- Przypominamy, że znalezioną kartę płatniczą należy zwrócić do najbliższego banku. Jeżeli nie masz możliwości dostarczenia lub przesłania karty do siedziby banku, który kartę wydał, zadzwoń na numer infolinii banku znajdujący się tej karcie. Pracownik infolinii poda Ci informację jak należy postąpić - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy