Znaleziono niewybuch na prywatnej działce

, Na sygnale, Wiadomości, 17.09.2020 13:30, PG
Policja przypomina, że tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne
Znaleziono niewybuch na prywatnej działce

We wtorek (15.09.) dyżurny suskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w Pewelce (gmina Stryszawa). Znalezisko o długości około 30 cm, ujawniono na terenie prywatnej działki, gdzie wcześniej wykonywano prace ziemne.

Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który stwierdził, że jest to pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej o długości 32 centymetrów i średnicy 8 cm. O znalezisku powiadomiono patrol saperski z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie. Pocisk, znajdował się w bezpiecznej odległości od zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia i życia mieszkańców. Niewybuch został przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Policja przypomina, że tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich samodzielne przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji.

źrodło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy